Қазақша Ашық сабақ: Кембридж тәсілі | Құрылысшы (4 сынып)
Пәні: Қазақ тілі (4 сынып)
Сабақтың атауы: Құрылысшы
Мақсаты: Мәнерлеп оқуға үйрету, сөздік қорын байыту, ауызекі сөйлеу тілін дамыту, оқушыларды өзара қарым - қатынасқа түсіру.
Оқу нәтижесі: үйренеді:
• бірлескен жұмысқа;
• топ арасындағы ынтымақтастыққа;
ұжымдық жауапкершілікке;
Әдіс тәсілдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер;+
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;+
Оқыту мен оқуды ақпараттық - коммуникативтік технологияларды пайдалану;+
Талантты және дарынды балаларды оқыту;
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Дереккөздер: Ноутбук, слайд, карточкалар,
Ұйымдастыру кезеңі:
1. Тренинг «Карниз»
2. Топқа бөліну
3. Мәтінмен жұмыс. Екі топ мәнерлеп оқиды, бір - бірін бағалайды.
4. Сұрақтарға ауызша жауап беру.
Өлеңді кезекпен оқу.
5. 3 - жаттығуды тақтада, дәптерде топтар кезекпен орындайды.
6. Жаңа танысқан сөздерді қайталау.
7. Сабақты бекіту.
8. үйге тапсырма алу.
9. Бағалау.
Мамандық суреттеріне байланысты «Миға шабуыл» (сұрақ - жауап) -.«Бұл кім?»- сурет бойынша анықтау
Қызығушылықтарын ояту. Слайдты көру. Мамандықтардың көптүрлілігіне назар аудару.
Жаңа сөздермен танысу:
Аулайды – ловит
Сауады – доит
Тігеді - шьет
Ән айтады - поет
Үй салады - строит
Билейді - танцует
Құрылысшы - строитель
ІІІ. Жаңа сабақты меңгерту.
7. Жаңа сабақ бойынша шығармашылық тапсырма:
Құрылысшы
Диастың әкесі – құрылысшы. Ол үлкен құрылыста жұмыс істейді. Құрылысшылар биік үйлер, мектептер, балабақшалар салады. Диастың әкесі жұмысты жақсы істейді. Ол 30жаста. Аты – Марат... фамилиясы – Айдаров. Менің де құрылысшы болғым келеді.
Тапсырма:
1. Мәтінді түсініп оқы, түсінгеніңді айт.
2. Мына сөйлемдерді қай топ тез аударады:
Құрылысшы.
Құрылысшы салды.
Құрылысшы үй салды.
Құрылысшы көп үй салды.
Құрылысшы көп жақсы үй салды.
Осы « Құрылысшы » деген сөзден жаңа сөздер құру: құр, ұр, құл, құс, қыс, ыс, шұлық, сұлқ, шыр, құры, қыр, шық, қыр, қыл, қыш, қылыш, қысыл, құрылыс, ұрыс, ырыс, сырық, сұр, ұршық, сырық, сұлы, ұш, ұл, ұлыс, сұқ, ұры, ұшық, сық, сылы,
Топқа бөлу: Түсті стиктермен 2 топқа бөліну: мамандықтар мен ет тағамдары
Тапсырмалар: Тапсырма № 1
Құрылысшы сөзін септеу.
Тапсырма № 2 (Инклюзивті оқыту)
Үлгерімі төмен оқушыға»Қ» әрпіне байланысты сөзжұмбақ шешу.
Сергіту сәті
Музыкалық сергіту сәті
Үйге тапсырма «Мамандықтар» ассоциациясын жасау, жаңа сөздерді жаттау.
Рефлексия Даналық ағашы
Бағалау: Критерийлер бойынша өзара бағалау.
Сабақтың атауы: Құрылысшы
Мақсаты: Мәнерлеп оқуға үйрету, сөздік қорын байыту, ауызекі сөйлеу тілін дамыту, оқушыларды өзара қарым - қатынасқа түсіру.
Оқу нәтижесі: үйренеді:
• бірлескен жұмысқа;
• топ арасындағы ынтымақтастыққа;
ұжымдық жауапкершілікке;
Әдіс тәсілдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер;+
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;+
Оқыту мен оқуды ақпараттық - коммуникативтік технологияларды пайдалану;+
Талантты және дарынды балаларды оқыту;
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Дереккөздер: Ноутбук, слайд, карточкалар,
Ұйымдастыру кезеңі:
1. Тренинг «Карниз»
2. Топқа бөліну
3. Мәтінмен жұмыс. Екі топ мәнерлеп оқиды, бір - бірін бағалайды.
4. Сұрақтарға ауызша жауап беру.
Өлеңді кезекпен оқу.
5. 3 - жаттығуды тақтада, дәптерде топтар кезекпен орындайды.
6. Жаңа танысқан сөздерді қайталау.
7. Сабақты бекіту.
8. үйге тапсырма алу.
9. Бағалау.
Мамандық суреттеріне байланысты «Миға шабуыл» (сұрақ - жауап) -.«Бұл кім?»- сурет бойынша анықтау
Қызығушылықтарын ояту. Слайдты көру. Мамандықтардың көптүрлілігіне назар аудару.
Жаңа сөздермен танысу:
Аулайды – ловит
Сауады – доит
Тігеді - шьет
Ән айтады - поет
Үй салады - строит
Билейді - танцует
Құрылысшы - строитель
ІІІ. Жаңа сабақты меңгерту.
7. Жаңа сабақ бойынша шығармашылық тапсырма:
Құрылысшы
Диастың әкесі – құрылысшы. Ол үлкен құрылыста жұмыс істейді. Құрылысшылар биік үйлер, мектептер, балабақшалар салады. Диастың әкесі жұмысты жақсы істейді. Ол 30жаста. Аты – Марат... фамилиясы – Айдаров. Менің де құрылысшы болғым келеді.
Тапсырма:
1. Мәтінді түсініп оқы, түсінгеніңді айт.
2. Мына сөйлемдерді қай топ тез аударады:
Құрылысшы.
Құрылысшы салды.
Құрылысшы үй салды.
Құрылысшы көп үй салды.
Құрылысшы көп жақсы үй салды.
Осы « Құрылысшы » деген сөзден жаңа сөздер құру: құр, ұр, құл, құс, қыс, ыс, шұлық, сұлқ, шыр, құры, қыр, шық, қыр, қыл, қыш, қылыш, қысыл, құрылыс, ұрыс, ырыс, сырық, сұр, ұршық, сырық, сұлы, ұш, ұл, ұлыс, сұқ, ұры, ұшық, сық, сылы,
Топқа бөлу: Түсті стиктермен 2 топқа бөліну: мамандықтар мен ет тағамдары
Тапсырмалар: Тапсырма № 1
Құрылысшы сөзін септеу.
Тапсырма № 2 (Инклюзивті оқыту)
Үлгерімі төмен оқушыға»Қ» әрпіне байланысты сөзжұмбақ шешу.
Сергіту сәті
Музыкалық сергіту сәті
Үйге тапсырма «Мамандықтар» ассоциациясын жасау, жаңа сөздерді жаттау.
Рефлексия Даналық ағашы
Бағалау: Критерийлер бойынша өзара бағалау.
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақша Ашық сабақ: Кембридж тәсілі | Ехсеl-де кесте құру және толтыру (8 сынып)
» Қазақша Ашық сабақ: Мұқағали Мақатаев "Қарттарды сүйем"
» Қазақша Ашық сабақ: Тілдер күні (Тіл дамыту)
» Қазақша Ашық сабақ: Қазақ тілі | Одағай
» Қазақша Ашық сабақ: Бастауыш | Фариза Оңғарсынова "Жылу"
» Қазақша Ашық сабақ: Кембридж тәсілі | Ехсеl-де кесте құру және толтыру (8 сынып)
» Қазақша Ашық сабақ: Мұқағали Мақатаев "Қарттарды сүйем"
» Қазақша Ашық сабақ: Тілдер күні (Тіл дамыту)
» Қазақша Ашық сабақ: Қазақ тілі | Одағай
» Қазақша Ашық сабақ: Бастауыш | Фариза Оңғарсынова "Жылу"
Іздеп көріңіз: