Сабақ жоспары (ұмж): Планиметрияның негізгі фигуралары (Геометрия, 7 сынып, I тоқсан)
Пән: Геометрия
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Алғашқы геометриялық мәліметтер
Сабақ тақырыбы: Планиметрияның негізгі фигуралары
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 7.3.1.1 негізгі геометриялық фигураларды біледі;
7.3.1.3 кесінді, сәуле, бұрыш анықтамаларын біледі;
7.3.3.2 кесінділердің қасиеттерін біледі және қолданады;
Сабақ мақсаттары: Кесіндінің қасиеттерін есептер шығару
барысында қолдану дағдыларын қалыптастыру.
Ұйымдастыру кезеңі
Starter: Суретте неше кесінді сызылған?
Жаңа сабақты түсіндіру.
Оқушылардың білімін тексеру және бағалау үшін SHOW ME әдісі қолданылады.
Тақтаға оқушылардың аты жөні жазылған қағаз ілінеді,оқушылар өздіріне берілген есептерді шығарып жауабын карточкаға жазып мұғалімге көрсетеді.
SHOW ME
1. A,B,C нүктелері бір түзудің бойында деп берілген. Егер AB=2 дм,BC = 8 см болса, онда A және C нүктелерінің ара қашықтығы қанша болады?
2. AB = 2CD, BC – CD = 4 см, AD= 28 см. CD кесіндісінің
ұзындығынтабыңыз.
3. Егер AC = 9 cм, АB = 3 см, BD = 8 см болса, онда AD кесіндісінің ұзындығын табыңыз.
4. Ұзындығы 28 см болатын кесінді өзара тең емес үш бөлікке бөлінген. шеткі екі бөліктерінің орталарының арақашықтығы 16 см. Ортаңғы кесіндінің ұзындығын табыңдар.
Оқушылар тақтаға шығып сиқырлы қорапшалардан біреуін ашып ішіндегі сұраққа жауап береді.
Жұптық жұмыс: қалыптастырушы бағалау жұмысы орындалады......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Алғашқы геометриялық мәліметтер
Сабақ тақырыбы: Планиметрияның негізгі фигуралары
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 7.3.1.1 негізгі геометриялық фигураларды біледі;
7.3.1.3 кесінді, сәуле, бұрыш анықтамаларын біледі;
7.3.3.2 кесінділердің қасиеттерін біледі және қолданады;
Сабақ мақсаттары: Кесіндінің қасиеттерін есептер шығару
барысында қолдану дағдыларын қалыптастыру.
Ұйымдастыру кезеңі
Starter: Суретте неше кесінді сызылған?
Жаңа сабақты түсіндіру.
Оқушылардың білімін тексеру және бағалау үшін SHOW ME әдісі қолданылады.
Тақтаға оқушылардың аты жөні жазылған қағаз ілінеді,оқушылар өздіріне берілген есептерді шығарып жауабын карточкаға жазып мұғалімге көрсетеді.
SHOW ME
1. A,B,C нүктелері бір түзудің бойында деп берілген. Егер AB=2 дм,BC = 8 см болса, онда A және C нүктелерінің ара қашықтығы қанша болады?
2. AB = 2CD, BC – CD = 4 см, AD= 28 см. CD кесіндісінің
ұзындығынтабыңыз.
3. Егер AC = 9 cм, АB = 3 см, BD = 8 см болса, онда AD кесіндісінің ұзындығын табыңыз.
4. Ұзындығы 28 см болатын кесінді өзара тең емес үш бөлікке бөлінген. шеткі екі бөліктерінің орталарының арақашықтығы 16 см. Ортаңғы кесіндінің ұзындығын табыңдар.
Оқушылар тақтаға шығып сиқырлы қорапшалардан біреуін ашып ішіндегі сұраққа жауап береді.
Жұптық жұмыс: қалыптастырушы бағалау жұмысы орындалады......
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Планиметрияның аксиомалары (Геометрия, 7 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Нүктелер мен түзулердің орналасуы. Кесінділер мен бұрыштарды өлшеу. (Алгебра, 7 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Сыбайлас және вертикаль бұрыштар (Геометрия, 7 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Координаталармен берілген есептер 2-сабақ (Геометрия, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Іштей және сырттай сызылған төртбұрыштар 1-сабақ (Геометрия, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Планиметрияның аксиомалары (Геометрия, 7 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Нүктелер мен түзулердің орналасуы. Кесінділер мен бұрыштарды өлшеу. (Алгебра, 7 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Сыбайлас және вертикаль бұрыштар (Геометрия, 7 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Координаталармен берілген есептер 2-сабақ (Геометрия, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Іштей және сырттай сызылған төртбұрыштар 1-сабақ (Геометрия, 9 сынып, IV тоқсан)
Іздеп көріңіз: