Сабақ жоспары (ұмж): y=сtgx функциясы және оның қасиеттері (Алгебра, 10 сынып, I тоқсан)
Пән: Алгебра
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тригонометриялық функциялар
Сабақ тақырыбы: y=сtgx функциясы және оның қасиеттері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 10.1.3.1 тригонометриялық функцияларының анықтамаларын біледі, қасиеттерін қолдана отырып графиктерін салады;
Сабақ мақсаттары: y=сtgx функциясының графиктерін салу жолын меңгеру.
тригонометриялық функциялардың графигін салып қасиеттері бойынша зерттей алу.
I Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сабаққа қажетті құрал жабдықтарын даярлауды сұрау.
II. Үй тапсырмасын тексеру: Үйге берілген тапсырманы тексеру.
Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау
«Ой қозғау» топтастыру стратегиясы
Жаңа білімді қалыптастыруды ұйымдастыру мұғалімнің бағыт беруі арқылы оқушының өзіндік ойлауы, қорытынды жасауы арқылы жүргізу.
Төменде берілген графиктер бойынша не айта аласыздар?
Өтілген сабақты қайталау мақсатында әрбір оқушыға бағытталған лездік сұрақтар беру. Суреттер бойынша жауап беру:
1) Функцияның анықталу облысы;
2) Функцияның мәндерінің облысы
3) Жұп/тақтығы;
4) Периодтылығы;
5) Функцияның нөлдері;
6) Таңбатұрақтылық аралығы;
7) Өсу, кему аралығы;
8) Максимум және минимум нүктелері.
9) Графигі не деп аталады?
Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру.
Интерпретация жасау (оқу материалын «өз сөзімен» түсіндіру, қысқаша баяндау); 1-3 суреттер бойынша
Топтық тапсырма:
Қосымша№1
№1 y=ctgx функциясы графигінің қасиеттерін сипаттаңыз (y=tgx схемасын қолданып). Котангенстің болмайтын жағдайындағы мәндеріне назар аударыңыз (графиктің асимптоталары)
№2. y=tgx және y=ctgx функцияларына Венн диаграммасын құру.
Талдау. №2 тапсырма оқу материалының құрылымы анық көрінуі үшін оны құрамдас бөліктерге бөлу, өзара байланыстарды анықтау мақсатында бердім. .....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тригонометриялық функциялар
Сабақ тақырыбы: y=сtgx функциясы және оның қасиеттері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 10.1.3.1 тригонометриялық функцияларының анықтамаларын біледі, қасиеттерін қолдана отырып графиктерін салады;
Сабақ мақсаттары: y=сtgx функциясының графиктерін салу жолын меңгеру.
тригонометриялық функциялардың графигін салып қасиеттері бойынша зерттей алу.
I Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сабаққа қажетті құрал жабдықтарын даярлауды сұрау.
II. Үй тапсырмасын тексеру: Үйге берілген тапсырманы тексеру.
Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау
«Ой қозғау» топтастыру стратегиясы
Жаңа білімді қалыптастыруды ұйымдастыру мұғалімнің бағыт беруі арқылы оқушының өзіндік ойлауы, қорытынды жасауы арқылы жүргізу.
Төменде берілген графиктер бойынша не айта аласыздар?
Өтілген сабақты қайталау мақсатында әрбір оқушыға бағытталған лездік сұрақтар беру. Суреттер бойынша жауап беру:
1) Функцияның анықталу облысы;
2) Функцияның мәндерінің облысы
3) Жұп/тақтығы;
4) Периодтылығы;
5) Функцияның нөлдері;
6) Таңбатұрақтылық аралығы;
7) Өсу, кему аралығы;
8) Максимум және минимум нүктелері.
9) Графигі не деп аталады?
Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру.
Интерпретация жасау (оқу материалын «өз сөзімен» түсіндіру, қысқаша баяндау); 1-3 суреттер бойынша
Топтық тапсырма:
Қосымша№1
№1 y=ctgx функциясы графигінің қасиеттерін сипаттаңыз (y=tgx схемасын қолданып). Котангенстің болмайтын жағдайындағы мәндеріне назар аударыңыз (графиктің асимптоталары)
№2. y=tgx және y=ctgx функцияларына Венн диаграммасын құру.
Талдау. №2 тапсырма оқу материалының құрылымы анық көрінуі үшін оны құрамдас бөліктерге бөлу, өзара байланыстарды анықтау мақсатында бердім. .....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендіру арқылы салу. y=sinx функциясының графигін түрлендіру арқылы салу (Алгебра, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Тригонометриялық функциялардың графигі және оның қасиеттері 1-сабақ (Алгебра, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендіру (Алгебра, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): y=sin(x) және y=cos(x) функцияларының графиктерінің түрлендірулері (Алгебра, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Кері тригонометриялық функциялар, олардың қасиеттері мен графиктері 2-сабақ (Алгебра, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендіру арқылы салу. y=sinx функциясының графигін түрлендіру арқылы салу (Алгебра, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Тригонометриялық функциялардың графигі және оның қасиеттері 1-сабақ (Алгебра, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендіру (Алгебра, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): y=sin(x) және y=cos(x) функцияларының графиктерінің түрлендірулері (Алгебра, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Кері тригонометриялық функциялар, олардың қасиеттері мен графиктері 2-сабақ (Алгебра, 10 сынып, I тоқсан)
Іздеп көріңіз: