Сабақ жоспары (ұмж): Тұжырым және талқылау (Жаратылыстану, 5 сынып, I тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Тұжырым және талқылау (Жаратылыстану, 5 сынып, I тоқсан)

Пән: Жаратылыстану
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ғылым әлемі
Сабақ тақырыбы: Тұжырым және талқылау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 5.1.6.1 зерттеу сұрағы бойынша қорытынды тұжырымдайды
Сабақ мақсаттары: 1.Тұрақты магнит қасиеттерін түсіндіру
2.Магнит полюстерін анықтау
3.Магниттік қасиеті бар заттармен таныстыру
4. эксперименттер арқылы магниттік қасиеті бар заттарды анықтау.

1. Ұйымдастыру бөлімі
Сәлемдесу. Оқушы назарын аудару
Екі тәжірибе жасалады. (эксмеримент)
1. Суы бар ыдыстан монетаны, түйреуішті, скрепканы қалай қолымызды су қылмай аламыз?
2. Қара моншақ лабиринт бойымен қалай қозғалып жүр?
(Сыни тұрғыдын ойлауға үйрету)

Осы эксперимент туралы оқушылар өз ойларын ортаға салады. Берілген тапсырмаларды қалай орындауға болатынын тұжырымдайды.
Мүғалім: Бүгінгі сабақта магниттермен эксперимент жасап, олардың қасиеттерін және заттардың магниттік қасиеттерін тұжырымдаулары және қорытындылаулары керек екеніне бағдар береді
2. Түртіп алу бөлімі:
Слайд бойынша оқушылар магнит туралы мәлімет алады

3. Тәжірибе жасап өз тобымен тұжырымдайды
3 түсті қағаздан жасалған фигура бойынша балаларға таңдату арқылы 3 топқа бөлінеді.
Топпен жұмыс жасағанда қарым-қатынас, сыйластық ұстанымын сақтауды ескеру керек екендігін оқушыларға айта кету.
Үш топқа тапсырмалар бөлініп беріледі
• Магнит дегеніміз не?
• Кестені толтыр
• 1 тәжірибе: 1 топ пластмасса, шыны, темір, алтын, алюминий, мыс, болат, тб заттардан жасалған заттар, магнит

Тартылатын заттар
Тартылмайтын заттар

2 тәжірибе : 2 топ Жолақ магнитті стерженге іліп қойып, басқа жолақ магниттерді жақынтата отырып, эксперимент жасайды.

3.тәжірибе: 3 топ
Магнит тілшелерінің бағытын магнит жоқ және магнит бар кездегі орналасуларын бақылайды.

4.Әр бір топ жасаған тәжірибелері бойынша кезекпен келесі топқа өз тәжірибелерінің тұжырымын айтып, талқылайды шығарады. .....

Доп      


Мақала ұнаса, бөлісіңіз:

Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Заттың магниттік қасиеттері 2-сабақ (Физика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Заттардың магниттік қасиеттері 1-сабақ (Физика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Заттың магниттік қасиеттері 3-сабақ (Физика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Магниттік – резонанстық томография 2-сабақ (Физика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Күштердің бағыты. Магнит өрісі және шеңбер бойымен қозғалыс. (Физика, 10 сынып, IV тоқсан)

Іздеп көріңіз:
умж ұмж қмж кмж сабақ жоспары Тұжырым және талқылау 5 сынып жаратылыстану, жаратылыстанудан қмж кмж ұмж умж ұзақ мерзімді қысқа сабақ жоспары, долгосрочный и краткосрочный план на казахском, жаратылыстану умж ұмж кмж қмж кыска узак мерзимди сабак жоспары, Тұжырым және талқылау

Пікір жазу

  • [cmxfinput_gallery][cmxfinput_youtube]