Сабақ жоспары (ұмж): Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу (Биология, 9 сынып, I тоқсан)
Пән: Биология
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Заттардың тасымалдануы
Сабақтың тақырыбы: Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу
Осы сабақтың көмегімен қолжеткізілетін оқу мақсаттары: Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу
Сабақтың мақсаттары: Өт қышқылының бөлінетін аймағын және атқаратын қызметін жалпылама түсіндіріп бере алады.
.
Ұйымдастыру кезеңі. Сергіту сәті.
Starter
Орагникалық заттар мен ферменттер арасындағы байланысты орнату.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Оқушыларды жұпқа бөлу:
Қазақша-ағылшынша сөздер арқылы өз жұбын табады.
Қарын- stomach
Аш ішек- small intestine
Бауыр- liver
Тоқішек-Large intestine
Ұйқы безі-pancreas
Ауыз- mouth
Оқушылар техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, тәжірибе жүргізеді.
Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу.
1.Пробиркаға 5 мл су құю
2. Оның үстіне бір тамшы май құю
3. Майдың үстіне 1-2 тамшы сабын тамызу.
Құбылысты бақылау.
Қорытынды сұрақтар:
1. Майлар дегеніміз не? Олардың негізгі қасиеті?
2. Асқорыту жолының қай бөлімінде майлар ыдырайды?
Қандай фермент әсерінен?
3. Бұл экспериментте сабын неліктен алынған? Қызметі қандай?
Дифференциация: Оқушылардың өз бетінше жұмыс жасау дәрежесі бойынша.
(LW) Зертханалық жұмыс (қосымша 1)
Зертханалық жұмысты орындау үшін оқушыларды 3 топқа бөлу.
Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу. ..........
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Заттардың тасымалдануы
Сабақтың тақырыбы: Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу
Осы сабақтың көмегімен қолжеткізілетін оқу мақсаттары: Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу
Сабақтың мақсаттары: Өт қышқылының бөлінетін аймағын және атқаратын қызметін жалпылама түсіндіріп бере алады.
.
Ұйымдастыру кезеңі. Сергіту сәті.
Starter
Орагникалық заттар мен ферменттер арасындағы байланысты орнату.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Оқушыларды жұпқа бөлу:
Қазақша-ағылшынша сөздер арқылы өз жұбын табады.
Қарын- stomach
Аш ішек- small intestine
Бауыр- liver
Тоқішек-Large intestine
Ұйқы безі-pancreas
Ауыз- mouth
Оқушылар техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, тәжірибе жүргізеді.
Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу.
1.Пробиркаға 5 мл су құю
2. Оның үстіне бір тамшы май құю
3. Майдың үстіне 1-2 тамшы сабын тамызу.
Құбылысты бақылау.
Қорытынды сұрақтар:
1. Майлар дегеніміз не? Олардың негізгі қасиеті?
2. Асқорыту жолының қай бөлімінде майлар ыдырайды?
Қандай фермент әсерінен?
3. Бұл экспериментте сабын неліктен алынған? Қызметі қандай?
Дифференциация: Оқушылардың өз бетінше жұмыс жасау дәрежесі бойынша.
(LW) Зертханалық жұмыс (қосымша 1)
Зертханалық жұмысты орындау үшін оқушыларды 3 топқа бөлу.
Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу. ..........
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Зертханалық жұмыс №5 «Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу» (Биология, 9 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттеу 1-сабақ (Жаратылыстану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Судың биологиялық қасиеттері мен маңызы (Биология, 7 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттеу 2-сабақ (Жаратылыстану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Денелердің жарықөткізгіштік қасиетін зерттеу (Жаратылыстану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Зертханалық жұмыс №5 «Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу» (Биология, 9 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттеу 1-сабақ (Жаратылыстану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Судың биологиялық қасиеттері мен маңызы (Биология, 7 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттеу 2-сабақ (Жаратылыстану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Денелердің жарықөткізгіштік қасиетін зерттеу (Жаратылыстану, 2 сынып, IV тоқсан)
Іздеп көріңіз: