Сабақ жоспары (ұмж): Операциялық жүйелерді салыстыру 2-сабақ (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
Пән: Информатика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бағдарламалық қамтама
Сабақтың тақырыбы: Операциялық жүйелерді салыстыру 2-сабақ
Оқыту мақсаттары: Әр түрлі операциялық жүйелердің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау
Сабақтың мақсаттары: ОЖ сипаттамаларын оқу.
1.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен салемдесу.
2. Сабақ тақырыбына алып келу
- Слайдқа мұқият қарап, осы суреттерді не біріктіретінін айттыңыздаршы?
- Бүгінгі сабақта біз не туралы сөйлесеміз?
3. Сабақ тақырыбын, оқу мақсаттары мен бағалау критерилерін жариялау
1. Оқушылардың білімін жаңарту
Ассоциация әдісі: «Операционные жүйе» термині қандай ассоциация туындатады ?
Оқушылар өз ойларын айтады, мұғалім олардың ассоциацияларын тақтаға жазып қояды. Мұғалім оқушылардың осы тақырып бойынша бастапқы білімдерін тексереді.
2. Проблемалық жағдай туғызу
Әрі қарай мұғалім келесі сұраққа жауап беруді сұрайды:
- Әдеттегі өмірде ОЖ қолданасыздарм ма ? Қандай? Және неге ол ОЖ қолданасыздар?
- Неге кейбір ОЖ-лер кең таралған, ал кейбәреулері аз таралған?
Оқушылар бір-бірінің ойын тыңдайды, қажет болған жағдайда бір-бірінің ойларын толықтырады.
3.Теориялық ақпаратты оқу
Оқушылар кіші топтарға бөлінеді. Интернет ресурстарын пайдалана отырып ОЖ-дің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтаңыздар.
Мұғалім топтық жұмыс бастамастан бұрын, оқушылармен бірге топтарды бағалау критерилерін құрады.
Топтардың баяндамалары және өзара бағалау.
4. Оқыған материалды бекіту
Мұғалім learningapps.org ресурсында тапсырма орындауды өтінеді.
Дескриптор:
● Иконка бойынша ОЖ-ны белгілейді
● ОЖ-нің артықшылықтарын анықтайды
● ОЖ-нің кемшіліктерін анықтайды
Өзін-өзі бағалау: оқушылар жасаған жұмыстарының қорытындысын бағалайды..........
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бағдарламалық қамтама
Сабақтың тақырыбы: Операциялық жүйелерді салыстыру 2-сабақ
Оқыту мақсаттары: Әр түрлі операциялық жүйелердің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау
Сабақтың мақсаттары: ОЖ сипаттамаларын оқу.
1.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен салемдесу.
2. Сабақ тақырыбына алып келу
- Слайдқа мұқият қарап, осы суреттерді не біріктіретінін айттыңыздаршы?
- Бүгінгі сабақта біз не туралы сөйлесеміз?
3. Сабақ тақырыбын, оқу мақсаттары мен бағалау критерилерін жариялау
1. Оқушылардың білімін жаңарту
Ассоциация әдісі: «Операционные жүйе» термині қандай ассоциация туындатады ?
Оқушылар өз ойларын айтады, мұғалім олардың ассоциацияларын тақтаға жазып қояды. Мұғалім оқушылардың осы тақырып бойынша бастапқы білімдерін тексереді.
2. Проблемалық жағдай туғызу
Әрі қарай мұғалім келесі сұраққа жауап беруді сұрайды:
- Әдеттегі өмірде ОЖ қолданасыздарм ма ? Қандай? Және неге ол ОЖ қолданасыздар?
- Неге кейбір ОЖ-лер кең таралған, ал кейбәреулері аз таралған?
Оқушылар бір-бірінің ойын тыңдайды, қажет болған жағдайда бір-бірінің ойларын толықтырады.
3.Теориялық ақпаратты оқу
Оқушылар кіші топтарға бөлінеді. Интернет ресурстарын пайдалана отырып ОЖ-дің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтаңыздар.
Мұғалім топтық жұмыс бастамастан бұрын, оқушылармен бірге топтарды бағалау критерилерін құрады.
Топтардың баяндамалары және өзара бағалау.
4. Оқыған материалды бекіту
Мұғалім learningapps.org ресурсында тапсырма орындауды өтінеді.
Дескриптор:
● Иконка бойынша ОЖ-ны белгілейді
● ОЖ-нің артықшылықтарын анықтайды
● ОЖ-нің кемшіліктерін анықтайды
Өзін-өзі бағалау: оқушылар жасаған жұмыстарының қорытындысын бағалайды..........
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Операциялық жүйелерді салыстыру 1-сабақ (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Суреттерді өңдеу (Информатика, 4 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Салыстыру операторлары 1-сабақ (Информатика, 4 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Компьютердің қызметі 1-сабақ (Информатика, 6 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Кейіпкердің костюмін ауыстыруы 2-сабақ (Информатика, 4 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Операциялық жүйелерді салыстыру 1-сабақ (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Суреттерді өңдеу (Информатика, 4 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Салыстыру операторлары 1-сабақ (Информатика, 4 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Компьютердің қызметі 1-сабақ (Информатика, 6 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Кейіпкердің костюмін ауыстыруы 2-сабақ (Информатика, 4 сынып, I тоқсан)
Іздеп көріңіз: