Сабақ жоспары (ұмж): Ақиқат кестесін құру (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
Пән: Информатика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Деректерді ұсыну
Сабақтың тақырыбы: Ақиқат кестесін құру
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты: 10.2.2.2 берілген логикалық элементтер үшін ақиқат кестесін құру
Сабақ мақсаттары: Білім алушыларда логикалық өрнектер үшін ақиқат кестелерін құру технологиясын қолдану дағдыларын қалыптастыру. Ақиқат кестелерін толтыру.
Ұйымдастыру кезеңі: Өткен сабақты қайталау, тест арқылы: http://master-test.net/ сайтында тест дайындаңыз немесе http://master-test.net/ru/quiz/testing/id/24536 сайтындағы дайын тесттерді пайдаланыңыз.
Сабақтың мақсаты мен тақырыбына кіріспе.
Тақырыптың ашылуы
Орталық процессордағы логикалық элементтер.
«ЖӘНЕ» (AND), «Немесе» (OR) логикалық элементтері логикалық тізбектерді қалай құру керектігін көрсетеді. Әрбір элементтің екі кіріс және бір шығыс сигналы болады. Логикалық ЖӘНЕ элементі екі кіріс сигналы да 1-ге тең болғанда ғана шығыс сигналы 1 болатынын білдіреді. Логикалық НЕМЕСЕ элементінде нәтиже 1 болуы үшін кез келген кіріс сигналында 1 болуы қажет. AND элементі ток көзін өзінен өткізу үшін екі кіріс сигналында жоғары кернеу жүргізеді.
Процессордың қалай жұмыс істейтіні туралы бейне көрсету
Белсенділік (Активити)
Жұптық жұмыс Салыстыру жасаңыз
Мұғалімнің тапсырма парақшаларын таратады
Оқушылар суреттегі сәйкестікті орындау керек.
Сергіту сәті
Мұғалім шығыс сигналдарын анықтауға арналған мысалдарды көрсетеді
Мысал №1. Шығыс сигналын табыңыз
Мысал №2. Шығыс сигналын табыңыз
Мысал №3. Шығыс сигналын табыңыз.
Тапсырма №1: дәптерге сызбаны салып, шындық кестесін толтырыңыз.
Тексеру
Бағдарламадағы кестелерді тексеру
Бейне сабағы (презентациядан қосылған бейне сабақ)
Тапсырма:
Сызбаны құрастыруға арналған Logic.ly қолдана отыр.
№1 қалыптастырушы бағалау
Ақиқат кестесін толтырып, диаграмманы жасаңыз
Logic.ly
Тексеру
№2 карточка. Қалыптстырушы бағалау
Дифференциалданған тапсырмалар (мұғалім қиындық деңгейіне қарай карточкаларды таратады)
1) Келесі логикалық өрнекте шындық кестесін құрыңыз:
2) Келесі логикалық өрнекте шындық кестесін құрыңыз::
3) Келесі логикалық өрнекте шындық кестесін құрыңыз:
4) Келесі логикалық өрнекте шындық кестесін құрыңыз:
5) Келесі логикалық өрнекте шындық кестесін құрыңыз:
6) Келесі логикалық өрнекте шындық кестесін құрыңыз:.........
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Деректерді ұсыну
Сабақтың тақырыбы: Ақиқат кестесін құру
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты: 10.2.2.2 берілген логикалық элементтер үшін ақиқат кестесін құру
Сабақ мақсаттары: Білім алушыларда логикалық өрнектер үшін ақиқат кестелерін құру технологиясын қолдану дағдыларын қалыптастыру. Ақиқат кестелерін толтыру.
Ұйымдастыру кезеңі: Өткен сабақты қайталау, тест арқылы: http://master-test.net/ сайтында тест дайындаңыз немесе http://master-test.net/ru/quiz/testing/id/24536 сайтындағы дайын тесттерді пайдаланыңыз.
Сабақтың мақсаты мен тақырыбына кіріспе.
Тақырыптың ашылуы
Орталық процессордағы логикалық элементтер.
«ЖӘНЕ» (AND), «Немесе» (OR) логикалық элементтері логикалық тізбектерді қалай құру керектігін көрсетеді. Әрбір элементтің екі кіріс және бір шығыс сигналы болады. Логикалық ЖӘНЕ элементі екі кіріс сигналы да 1-ге тең болғанда ғана шығыс сигналы 1 болатынын білдіреді. Логикалық НЕМЕСЕ элементінде нәтиже 1 болуы үшін кез келген кіріс сигналында 1 болуы қажет. AND элементі ток көзін өзінен өткізу үшін екі кіріс сигналында жоғары кернеу жүргізеді.
Процессордың қалай жұмыс істейтіні туралы бейне көрсету
Белсенділік (Активити)
Жұптық жұмыс Салыстыру жасаңыз
Мұғалімнің тапсырма парақшаларын таратады
Оқушылар суреттегі сәйкестікті орындау керек.
Сергіту сәті
Мұғалім шығыс сигналдарын анықтауға арналған мысалдарды көрсетеді
Мысал №1. Шығыс сигналын табыңыз
Мысал №2. Шығыс сигналын табыңыз
Мысал №3. Шығыс сигналын табыңыз.
Тапсырма №1: дәптерге сызбаны салып, шындық кестесін толтырыңыз.
Тексеру
Бағдарламадағы кестелерді тексеру
Бейне сабағы (презентациядан қосылған бейне сабақ)
Тапсырма:
Сызбаны құрастыруға арналған Logic.ly қолдана отыр.
№1 қалыптастырушы бағалау
Ақиқат кестесін толтырып, диаграмманы жасаңыз
Logic.ly
Тексеру
№2 карточка. Қалыптстырушы бағалау
Дифференциалданған тапсырмалар (мұғалім қиындық деңгейіне қарай карточкаларды таратады)
1) Келесі логикалық өрнекте шындық кестесін құрыңыз:
2) Келесі логикалық өрнекте шындық кестесін құрыңыз::
3) Келесі логикалық өрнекте шындық кестесін құрыңыз:
4) Келесі логикалық өрнекте шындық кестесін құрыңыз:
5) Келесі логикалық өрнекте шындық кестесін құрыңыз:
6) Келесі логикалық өрнекте шындық кестесін құрыңыз:.........
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Шындық кестелерін құру (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Логикалық өрнекке қалай ақиқат кестесін қалай тұрғызуға болады? (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Логикалық операциялар (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия) 2-сабақ (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Логикалық операциялар (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия) 1-сабақ (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Компьютердің логикалық негіздері (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Шындық кестелерін құру (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Логикалық өрнекке қалай ақиқат кестесін қалай тұрғызуға болады? (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Логикалық операциялар (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия) 2-сабақ (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Логикалық операциялар (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия) 1-сабақ (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Компьютердің логикалық негіздері (Информатика, 10 сынып, I тоқсан)
Іздеп көріңіз: