Сабақ жоспары (ұмж): Тірі ағзалардың алуантүрлілігі. Тірі табиғат патшалықтары. (Жаратылыстану, 5 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Тірі ағзалардың алуантүрлілігі. Тірі табиғат патшалықтары. (Жаратылыстану, 5 сынып, IV тоқсан)

Пән: Жаратылыстану
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Экология және тұрақты даму
Сабақ тақырыбы: Тірі ағзалардың алуантүрлілігі. Тірі табиғат патшалықтары.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): • Ағзаларды тірі табиғат патшалықтарына жіктеу
Сабақ мақсаты: • Ағзаларды тірі табиғат патшалықтарына жіктеу.

Ұйымдастыру кезеңі. Оқуға жағымды атмосфера қалыптастыру. Салеметсіздерме! Бүгін өзіңізді қалай сезінесіз? Жаңа тақырыпты меңгеруге дайынсыз ба?
Мотивация. Бүгін бізде ерекше сабақ. Оның тақырыбы “ағзалардың алуантүрлілігі. Тірі ағзалар патшалықтары”.
Оқушыларды сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру.
Мұғалімнің кіріспе сөзі
Starter. Сабағымызды “Жаттығудан” бастайық.
Балалар “Жаттығу” сұрақтарына жауап береді
1. Табиғат дегеніміз не?
2. Тірі ағзалардың белгілерін атаңыз.
3. Тірі ағзалардың құрылыс бірлігі деп нені атаймыз?
Балалар сұрақтарға жауап береді, бір бірін толықтырады, қателерін түзеді.
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Біздің айналамызда тірі ағзалардың үлкен әлемі қоршап тұр. Ғалымдар оларды бірнеше топтарға-патшалықтарға бөледі.
1. Бактериялар
2. Қарапайымдылар
3. Саңырауқұлақтар
4. Өсімдіктер
5. Жануарлар

(О) Оқушыларға оқуға теориялық материал беріледі. Оқушылар тір ағзалардың бем дүниесі туралы ақпаратпен танымсады.
(Ж) Оқушыларға "Қай патшалыққа мен жатамын?" жіктелу тапсырмасы беріледі. Оқушыларға бес дүниеге тән ағза суреттері беріледі. Жұпта жұмыс жасап, олар ағзаның ерекшелік белгілерін зерттейді және әр дүниенің ерекшеліктерін анықтап, сипаттайды. Әр топтың негізгі ерекшеліктерін көрсетеді.
Бағалау критерийлері:
1. Ағза қай дүниеге жататынын дұрыс анықтайды
2. Өз таңдауын қандай белгілерге қарап анықтағанын, түсіндіреді
3. Айрамшылық белгілерін атайды (екіжұп аяқ, қанаттары, құйыршық, тұмсық т.б.)
Кері байланыс оқушы-оқушы, оқушы-мұғалім, бағалау- өзара бағалау мен сыныптастарын критерийлер бойынша бағалау.........

Доп      


Мақала ұнаса, бөлісіңіз:

Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Тірі ағзалардың алуантүрлілігі. Біржасушалы және көпжасушалы ағзалар. (Жаратылыстану, 5 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Тірі ағзалар патшалықтары (Биология, 7 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Тірі табиғат дүниелері (Жаратылыстану, 5 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Тірі ағзалардың қарым-қатынас түрлері (Биология, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Биотехнологияда қолданылатын тірі ағзалардың артықшылықтары мен кемшіліктері 1-сабақ (Биология, 10 сынып, IV тоқсан)

Іздеп көріңіз:
умж ұмж қмж кмж сабақ жоспары Тірі ағзалардың алуантүрлілігі Тірі табиғат патшалықтары 5 сынып жаратылыстану, жаратылыстанудан қмж кмж ұмж умж ұзақ мерзімді қысқа сабақ жоспары дидактикалық материал, долгосрочный и краткосрочный план на казахском, жаратылыстану умж ұмж кмж қмж кыска узак мерзимди сабак жоспары дидактикалык материал, Тірі ағзалардың алуантүрлілігі Тірі табиғат патшалықтары

Пікір жазу

  • [cmxfinput_gallery][cmxfinput_youtube]