Сабақ жоспары (ұмж): Дыбыстар қандай болады? (Жаратылыстану, 1 сынып, IV тоқсан)
Пән: Жаратылыстану
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дыбыс
Сабақтың тақырыбы: Дыбыстар қандай болады?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 1.8.2.3 Дыбыс көздері әртүрлі қаттылықтағы дауыс шығаратынын анықтау
1.1.2.1 Таңдалған сұраққа жауап табу жолдарын (топ ішінде) талқылау
1.1.4.1 Өткізілген бақылауды сипаттау және түсіндіру үшін өте қарапайым ғылыми терминологияны қолдану
Сабақтың мақсаттары: әр түрлі дыбыс көздерінен түрлі қарқынмн дыбыс шығатынын түсіну;
қатты және бәсең дыбыстар шығатын ортаны білу.
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларға жайлы ахуал ұйымдастыру
ОМ таныстыру
• Дыбыстардың қандай болатынын;
• Қатты және бәсең дыбыстардың қайда қажет екенін білетін боласың. музыкалық аспаптар;
Бос қорапшалар, кепкен бұршақ, күріш, сурет салуға қажетті заттар.
«Қимылмен көрсет» ойыны
Қане, ойнайық, Айтып көрсетіңдер:
Кім шегіртке сияқты шырылдайды?
Кім жылан ияқты ысылдайды?
Кім шыбын сияқты ызылдайды?
кім маса сияқты ызыңдайды?
Кім мысық сияқты мияулайды?
Кім есек сияқты ақырады?
Кім сиыр сияқты мөңірейді?
-Кімге қанай дыбыс ұнады?
-Қандай дыбыс құлаққа жағымды?
-Неге?
-Барлық дыбыс бірдей ме?
Кім футбол матчында болып көрді?
Онда қандай дыбыстар естіледі?
Ол жерде қатты дыбыстауға бола ма?
Ол жерде неге айқайлауға болады?
Стадионның суретіне қара.
Стадионда, көше қиылысында, дискотекада қатты дыбыстар естіледі.......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дыбыс
Сабақтың тақырыбы: Дыбыстар қандай болады?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 1.8.2.3 Дыбыс көздері әртүрлі қаттылықтағы дауыс шығаратынын анықтау
1.1.2.1 Таңдалған сұраққа жауап табу жолдарын (топ ішінде) талқылау
1.1.4.1 Өткізілген бақылауды сипаттау және түсіндіру үшін өте қарапайым ғылыми терминологияны қолдану
Сабақтың мақсаттары: әр түрлі дыбыс көздерінен түрлі қарқынмн дыбыс шығатынын түсіну;
қатты және бәсең дыбыстар шығатын ортаны білу.
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларға жайлы ахуал ұйымдастыру
ОМ таныстыру
• Дыбыстардың қандай болатынын;
• Қатты және бәсең дыбыстардың қайда қажет екенін білетін боласың. музыкалық аспаптар;
Бос қорапшалар, кепкен бұршақ, күріш, сурет салуға қажетті заттар.
«Қимылмен көрсет» ойыны
Қане, ойнайық, Айтып көрсетіңдер:
Кім шегіртке сияқты шырылдайды?
Кім жылан ияқты ысылдайды?
Кім шыбын сияқты ызылдайды?
кім маса сияқты ызыңдайды?
Кім мысық сияқты мияулайды?
Кім есек сияқты ақырады?
Кім сиыр сияқты мөңірейді?
-Кімге қанай дыбыс ұнады?
-Қандай дыбыс құлаққа жағымды?
-Неге?
-Барлық дыбыс бірдей ме?
Кім футбол матчында болып көрді?
Онда қандай дыбыстар естіледі?
Ол жерде қатты дыбыстауға бола ма?
Ол жерде неге айқайлауға болады?
Стадионның суретіне қара.
Стадионда, көше қиылысында, дискотекада қатты дыбыстар естіледі.......
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Қатты және бәсең дыбыстар 2-сабақ (Жаратылыстану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қатты және бәсең дыбыстар (Жаратылыстану, 1 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қатты және бәсең дыбыстар 1-сабақ (Жаратылыстану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дыбыс көздері 2-сабақ (Жаратылыстану, 1 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дыбыс қайда тарайды? 1-сабақ (Жаратылыстану, 1 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қатты және бәсең дыбыстар 2-сабақ (Жаратылыстану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қатты және бәсең дыбыстар (Жаратылыстану, 1 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қатты және бәсең дыбыстар 1-сабақ (Жаратылыстану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дыбыс көздері 2-сабақ (Жаратылыстану, 1 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дыбыс қайда тарайды? 1-сабақ (Жаратылыстану, 1 сынып, IV тоқсан)
Іздеп көріңіз: