Сабақ жоспары (ұмж): Адамдардың кеңістікте бағдарлануы (Дүниетану, 2 сынып, IV тоқсан)
Пән: Дүниетану
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қоршаған орта
Сабақ тақырыбы: Адамдардың кеңістікте бағдарлануы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 2.2.1.1. тұсбағдар көмегімен көкжиек бағыттарын анықтау
Сабақ мақсаттары: Тұсбағдардың көмегімен көкжиекті бағдарлау.
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Мақсаты: оқушыларға психологиялық ахуал тудыру, бір-біріне көмектесе білуге, қоршаған ортаға жақсылық жасауға баулу.
Психологиялық дайындық:
Оқушылар шеңбер құрып, өлең жолдарын оқиды, қимылмен көрсетеді.
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
(Ө, Ж) «Кім жылдам?» ойыны
Мақсаты: орындары ауысқан әріптерді ретінмен қою арқылы сөз құрау. Сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын дамыту.
С б а ғ т ұ д р а
-балалар қандай сөз шықты?
Тұсбағдар
- ендеше, бүгінгі тақырыбымыз не туралы болмақ?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Бағалау критерийлерімен танысу.
(Ұ)(Ө) Тұсбағдарды/құбылнаманы қалай пайдалану керектігі туралы бейнебаян қосылады.
Мақсаты: тұсбағдарды қалай қолдану қажеттілігі туралы ақпарат алау. Оқушының тыңдалым, айтылым дағдылары дамиды.
(Ж)мақсаты:
Тыңдаған ақпаратты жұппен бөлісу, нақты сұрақ құра білуге, толық жауап беруге үйрену, бірін-бірі тыңдау дағдыларын дамыту.
- Тұсбағдарды не үшін қолданады?
- Оның қандай түрлері бар?
- Тұсбағдарды қалай қолданады?........
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қоршаған орта
Сабақ тақырыбы: Адамдардың кеңістікте бағдарлануы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу): 2.2.1.1. тұсбағдар көмегімен көкжиек бағыттарын анықтау
Сабақ мақсаттары: Тұсбағдардың көмегімен көкжиекті бағдарлау.
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Мақсаты: оқушыларға психологиялық ахуал тудыру, бір-біріне көмектесе білуге, қоршаған ортаға жақсылық жасауға баулу.
Психологиялық дайындық:
Оқушылар шеңбер құрып, өлең жолдарын оқиды, қимылмен көрсетеді.
Қол алысып, қәне, біз,
Достасайық бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
(Ө, Ж) «Кім жылдам?» ойыны
Мақсаты: орындары ауысқан әріптерді ретінмен қою арқылы сөз құрау. Сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын дамыту.
С б а ғ т ұ д р а
-балалар қандай сөз шықты?
Тұсбағдар
- ендеше, бүгінгі тақырыбымыз не туралы болмақ?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Бағалау критерийлерімен танысу.
(Ұ)(Ө) Тұсбағдарды/құбылнаманы қалай пайдалану керектігі туралы бейнебаян қосылады.
Мақсаты: тұсбағдарды қалай қолдану қажеттілігі туралы ақпарат алау. Оқушының тыңдалым, айтылым дағдылары дамиды.
(Ж)мақсаты:
Тыңдаған ақпаратты жұппен бөлісу, нақты сұрақ құра білуге, толық жауап беруге үйрену, бірін-бірі тыңдау дағдыларын дамыту.
- Тұсбағдарды не үшін қолданады?
- Оның қандай түрлері бар?
- Тұсбағдарды қалай қолданады?........
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Жер бедері дегеніміз не? (Дүниетану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Жер бетінің табиғи нысандары (Дүниетану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дәмді әрі пайдалы 2-сабақ (Дүниетану, 1 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Ғылым мен зерттеушілердің рөлі (Жаратылыстану, 2 сынып, I тоқсан)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ізденуге үйренемін (2 сынып, IV тоқсан )
» Сабақ жоспары (ұмж): Жер бедері дегеніміз не? (Дүниетану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Жер бетінің табиғи нысандары (Дүниетану, 2 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дәмді әрі пайдалы 2-сабақ (Дүниетану, 1 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Ғылым мен зерттеушілердің рөлі (Жаратылыстану, 2 сынып, I тоқсан)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ізденуге үйренемін (2 сынып, IV тоқсан )
Іздеп көріңіз: