Сабақ жоспары (ұмж): Жобаны жоспарлау және құрастыру 1-сабақ (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
Пән: Музыка
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Музыка - өмір тынысы
Сабақтың тақырыбы: Жобаны жоспарлау және құрастыру 1-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 6.2.1.1 – музыкалық-шығармашылық жұмыс жасау үшін идеялар ұсыну, жоспарлау және музыкалық материалға интепретация жасау;
6.2.2.1 – музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, музыкалық композициялар шығару және импровизация жасау;
6.2.2.2 – компьютерлік бағдарламаларды (Audacity, Soundation, Windows Movie Maker, Киностудия) қолдана отырып, музыкалық композицияларды редакциялаужәне интерпретация жасау
Сабақтың мақсаты:
Музыкалық шығармашылық жұмыс жасауға шығармаларды түрлендіреді, жоспарлайды;
- Музыкаға интерпретация жасайды, музыкалық композиция шығарады;
- Музыкалық бағдарламалармен жұмыс жасайды;.
- Өз жоспарын сынып алдында көрсетеді.
Ұйымдастыру кезеңі. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін түсіндіру. Алдыңғы сабақта өткенді қайталау.
Тапсырма. Тыңдау және талдау.
«Гарри Потер», Алдар Косе, «Кунфу Панда -2» т.б. ертегілерінен үзінді көру.
Сұрақтарды талдау:
- Трейлер дегеніміз не?
- Трейлер жасауға қажет?
- Сізге қандай трейлерлер таныс?
Сыныпты екі топқа бөлу.
Оқушыларға шығармашылық жобаның екі нұсқасын ұсыну.
Бірінші нұсқа.
Шығару және импровизациялау
Тоқсандық жобаны топта жоспарлау. Анимациялық фильмге трейлер құрастыру.
«Алдар Косе.
«Кунфу Панда -3»;
«Гарри Потер» т.б.
Трейлерді жоспарлауға көркемдеуші құралдарды, музыкалық аспаптарды, музыкалық бағдарламаны,дауысты, қолданбалы заттарды қолданыңыз.
Трейлер ұзақтығы 1-1,5 минут..
Жобаны бағалау критерийлері:
• Жоба тақырыбына сәйкестігі;
• Командалық топта рөлдерді бөледі;
• Трейлерді дыбыстау және музыкалық сүйемелдеу жасау;
• Шығармашылық тәсіл;
• Сөйлеудің өзіндік ерекшелігі;
• Рөлдерді ойнау шеберлігі;
• Уақытты басқару.
2-нұсқа
Шығару және түрлендіру.
«Комикс» кескіндеме техникасын қолданып, анимациялық фильмге трейлер жоспарлау. Негізгі суреттерді салып, оларды дауыспен дыбыстап, музыкалық аспаптармен суреттеу. Фильмнің мазмұны мен кейіпкерлердің дауысын сақтау.
Жобаны бағалаудың негізгі критерийлері:
• Жоба тақырыбына сәйкестігі;
• Командалық топта рөлдерді бөледі;
• Трейлерді дыбыстау және музыкалық сүйемелдеу жасау;
• Шығармашылық тәсіл;.......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Музыка - өмір тынысы
Сабақтың тақырыбы: Жобаны жоспарлау және құрастыру 1-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 6.2.1.1 – музыкалық-шығармашылық жұмыс жасау үшін идеялар ұсыну, жоспарлау және музыкалық материалға интепретация жасау;
6.2.2.1 – музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, музыкалық композициялар шығару және импровизация жасау;
6.2.2.2 – компьютерлік бағдарламаларды (Audacity, Soundation, Windows Movie Maker, Киностудия) қолдана отырып, музыкалық композицияларды редакциялаужәне интерпретация жасау
Сабақтың мақсаты:
Музыкалық шығармашылық жұмыс жасауға шығармаларды түрлендіреді, жоспарлайды;
- Музыкаға интерпретация жасайды, музыкалық композиция шығарады;
- Музыкалық бағдарламалармен жұмыс жасайды;.
- Өз жоспарын сынып алдында көрсетеді.
Ұйымдастыру кезеңі. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін түсіндіру. Алдыңғы сабақта өткенді қайталау.
Тапсырма. Тыңдау және талдау.
«Гарри Потер», Алдар Косе, «Кунфу Панда -2» т.б. ертегілерінен үзінді көру.
Сұрақтарды талдау:
- Трейлер дегеніміз не?
- Трейлер жасауға қажет?
- Сізге қандай трейлерлер таныс?
Сыныпты екі топқа бөлу.
Оқушыларға шығармашылық жобаның екі нұсқасын ұсыну.
Бірінші нұсқа.
Шығару және импровизациялау
Тоқсандық жобаны топта жоспарлау. Анимациялық фильмге трейлер құрастыру.
«Алдар Косе.
«Кунфу Панда -3»;
«Гарри Потер» т.б.
Трейлерді жоспарлауға көркемдеуші құралдарды, музыкалық аспаптарды, музыкалық бағдарламаны,дауысты, қолданбалы заттарды қолданыңыз.
Трейлер ұзақтығы 1-1,5 минут..
Жобаны бағалау критерийлері:
• Жоба тақырыбына сәйкестігі;
• Командалық топта рөлдерді бөледі;
• Трейлерді дыбыстау және музыкалық сүйемелдеу жасау;
• Шығармашылық тәсіл;
• Сөйлеудің өзіндік ерекшелігі;
• Рөлдерді ойнау шеберлігі;
• Уақытты басқару.
2-нұсқа
Шығару және түрлендіру.
«Комикс» кескіндеме техникасын қолданып, анимациялық фильмге трейлер жоспарлау. Негізгі суреттерді салып, оларды дауыспен дыбыстап, музыкалық аспаптармен суреттеу. Фильмнің мазмұны мен кейіпкерлердің дауысын сақтау.
Жобаны бағалаудың негізгі критерийлері:
• Жоба тақырыбына сәйкестігі;
• Командалық топта рөлдерді бөледі;
• Трейлерді дыбыстау және музыкалық сүйемелдеу жасау;
• Шығармашылық тәсіл;.......
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Жобаны жоспарлау және құрастыру 2-сабақ (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Жобаны жоспарлау және құрастыру 3-сабақ (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дыбыстау және музыкамен көркемдеу 1-сабақ (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дыбыстау және музыкамен көркемдеу 2-сабақ (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Музыка және технология (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Жобаны жоспарлау және құрастыру 2-сабақ (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Жобаны жоспарлау және құрастыру 3-сабақ (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дыбыстау және музыкамен көркемдеу 1-сабақ (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дыбыстау және музыкамен көркемдеу 2-сабақ (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Музыка және технология (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
Іздеп көріңіз: