Сабақ жоспары (ұмж): Кездейсоқ оқиға 3-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)

Пән: Алгебра
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ықтималдықтар теориясының элементтері
Сабақ тақырыбы: Кездейсоқ оқиға 3-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 9.3.2.1 Оқиға, кездейсоқ оқиға, ақиқат оқиға, мүмкін емес оқиға,қолайлы нәтижелер, тең мүмкіндікті және қарама-қарсы оқиғалар ұғымдарын меңгеру
Сабақ мақсаттары: Оқушылар:
Оқиға, кездейсоқ оқиға, ақиқат оқиға, мүмкін емес оқиға,қолайлы нәтижелер, тең мүмкіндікті және қарама-қарсы оқиғалар ұғымын біледі.
кездейсоқ оқиға, ақиқат оқиға, мүмкін емес оқиға,қолайлы нәтижелер, тең мүмкіндікті және қарама-қарсы оқиғаларды ажырата алады;
есептерді шығаруда алған білімдерін қолданады.
1. Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Мақсаты: оқушылардың сабаққа дайындығын ұйымдастыру, қолайлы орта қалыптастыру
2. Ынталандыру
Бүгін сабақты ойынмен бастаймыз. Ойын барысында «Жеңілмеу үшін қалай ойнау керек?» («Как играть, чтобы не проиграть?») сұрағына жауап беруге тырысамыз.
Ойын: Үш дойбы бар: біріншісінің екі жағы қара, екіншісінің екі жағы ақ, үшіншісінің бір жағы ақ, бір жағы қара. Ойын шарты келесідегідей: дойбының бір жағын көре отырып, оның екінші жағының түсін анықтау
Сеанс – 5 рет дойбы суыру. 3-тен көп рет тапқан адам ұтады.
5 рет дойбы суырған соң, 1рет, 2 рет, 3 рет, 4-5 рет тапқан балалар қол көтереді.
Сұрақ қойылады: Бізге қойылған сұрақ бір мәнді ме? Оқушылар тыңдайды, ойыншы ролін атқарады, екінші жағының түсін анықтауға тырысады.
Талдайды, сұраққа жауап береді.
3.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
4.Оқушы білімін белсендіру
Мақсаты:қайталау және негізгі ұғымдарды бекіту;
4.1 Көп нүктенің орнын толықтырыңыз (жұптық жұмыс)
(Содан соң дайын жауап арқылы тексеріледі және бірін бірі бағалайды )
4.2 Сәйкестікті табыңыз (жұптық жұмыс)
(Сңында дайын жауап арқылы тексереді және бірін бірі бағалайды)
5. Қосымша ақпарат
Видео материал бойынша сұрақтар:
1) Видеороликте қандай оқиға баяндалған ?
2) Сіздер қандай шешімге келдіңіздер? .....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ықтималдықтар теориясының элементтері
Сабақ тақырыбы: Кездейсоқ оқиға 3-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 9.3.2.1 Оқиға, кездейсоқ оқиға, ақиқат оқиға, мүмкін емес оқиға,қолайлы нәтижелер, тең мүмкіндікті және қарама-қарсы оқиғалар ұғымдарын меңгеру
Сабақ мақсаттары: Оқушылар:
Оқиға, кездейсоқ оқиға, ақиқат оқиға, мүмкін емес оқиға,қолайлы нәтижелер, тең мүмкіндікті және қарама-қарсы оқиғалар ұғымын біледі.
кездейсоқ оқиға, ақиқат оқиға, мүмкін емес оқиға,қолайлы нәтижелер, тең мүмкіндікті және қарама-қарсы оқиғаларды ажырата алады;
есептерді шығаруда алған білімдерін қолданады.
1. Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Мақсаты: оқушылардың сабаққа дайындығын ұйымдастыру, қолайлы орта қалыптастыру
2. Ынталандыру
Бүгін сабақты ойынмен бастаймыз. Ойын барысында «Жеңілмеу үшін қалай ойнау керек?» («Как играть, чтобы не проиграть?») сұрағына жауап беруге тырысамыз.
Ойын: Үш дойбы бар: біріншісінің екі жағы қара, екіншісінің екі жағы ақ, үшіншісінің бір жағы ақ, бір жағы қара. Ойын шарты келесідегідей: дойбының бір жағын көре отырып, оның екінші жағының түсін анықтау
Сеанс – 5 рет дойбы суыру. 3-тен көп рет тапқан адам ұтады.
5 рет дойбы суырған соң, 1рет, 2 рет, 3 рет, 4-5 рет тапқан балалар қол көтереді.
Сұрақ қойылады: Бізге қойылған сұрақ бір мәнді ме? Оқушылар тыңдайды, ойыншы ролін атқарады, екінші жағының түсін анықтауға тырысады.
Талдайды, сұраққа жауап береді.
3.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
4.Оқушы білімін белсендіру
Мақсаты:қайталау және негізгі ұғымдарды бекіту;
4.1 Көп нүктенің орнын толықтырыңыз (жұптық жұмыс)
(Содан соң дайын жауап арқылы тексеріледі және бірін бірі бағалайды )
4.2 Сәйкестікті табыңыз (жұптық жұмыс)
(Сңында дайын жауап арқылы тексереді және бірін бірі бағалайды)
5. Қосымша ақпарат
Видео материал бойынша сұрақтар:
1) Видеороликте қандай оқиға баяндалған ?
2) Сіздер қандай шешімге келдіңіздер? .....

Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Кездейсоқ оқиға 1-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Ықтималдықтың классикалық анықтамасы 3-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Кездейсоқ оқиға 2-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Ықтималдылық теориясының негіздері 2-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Ықтималдықтың классикалық анықтамасы 4-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Кездейсоқ оқиға 1-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Ықтималдықтың классикалық анықтамасы 3-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Кездейсоқ оқиға 2-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Ықтималдылық теориясының негіздері 2-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Ықтималдықтың классикалық анықтамасы 4-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
Іздеп көріңіз: