Сабақ жоспары (ұмж): Қосу формулалары 1-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
Пән: Алгебра
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.4AТригонометриялық формулалар
Сабақ тақырыбы: Қосу формулалары 1-сабақ
Оқыту мақсаты: 9.2.4.8 аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының формулаларын қорытып шығарады және қолданады;
Сабақ мақсаттары: Алдыңғы білімдеріне сүйене отырып, қосынды мен айырманың косинус, синус және тангенсінің формулаларын қорытып шығарады, өрнектерді ықшамдауда осы формулаларды қолданады.
І. Ұйымдастыру кезеңі
Сабақ басында оқушылардың зейінін шоғырландыруға көңіл бөлу қажет.
ІІ. Білімдерін өзектеу
Оқушыларға бұрыштың градустық және радиандық өлшемі, негізгі тригонометриялық тепе-теңдік тақырыбында өздік жұмысы ұсынылады. Мұғалім үлгерімі төмен оқушыларға қолдау көрсетеді.
Жұпта, дұрыс жауаптар арқылы тексеру, кері байланыс беру.
Бірлік шеңберде бұрыштардың градустық шамаларын анықтаған соң, мұғалім Проблемалық сұрақ қояды: 750 бұрыштың шамасын калькулятор қолданбай қалай есептеуге болады?
Бірлесіп, сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау.
ІІІ. Жаңа білімді меңгеру
1) Аргументтер қосындысы косинусының формуласын бастапқы радиусты координаталар бас нүктесі арқылы α бұрышына және β бұрышына бұруды қолданып қорытуды мұғалім өзі көрсетеді және шыққан қорытындыны оқушылармен талқылайды.
Оқушыларға аргументтер айырмасы косинусының формуласын α – β аргументтер айырмасын α мен (-β)-ның қосындысы түрінде ала отырып өз беттерінше қорытуды ұсынады.
2) Қосынды мен айырманың синусының формуласы
3) Қосынды мен айырманың тангенсінің формуласы
4. Білімдерін бекіту
Үлгерімі төмен оқушыларға формулалар, мысалдар, тапсырмалар бар кеспелер таратылады. Мұғалім бағалайды......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.4AТригонометриялық формулалар
Сабақ тақырыбы: Қосу формулалары 1-сабақ
Оқыту мақсаты: 9.2.4.8 аргументтердің қосындысы мен айырмасының тригонометриялық функцияларының формулаларын қорытып шығарады және қолданады;
Сабақ мақсаттары: Алдыңғы білімдеріне сүйене отырып, қосынды мен айырманың косинус, синус және тангенсінің формулаларын қорытып шығарады, өрнектерді ықшамдауда осы формулаларды қолданады.
І. Ұйымдастыру кезеңі
Сабақ басында оқушылардың зейінін шоғырландыруға көңіл бөлу қажет.
ІІ. Білімдерін өзектеу
Оқушыларға бұрыштың градустық және радиандық өлшемі, негізгі тригонометриялық тепе-теңдік тақырыбында өздік жұмысы ұсынылады. Мұғалім үлгерімі төмен оқушыларға қолдау көрсетеді.
Жұпта, дұрыс жауаптар арқылы тексеру, кері байланыс беру.
Бірлік шеңберде бұрыштардың градустық шамаларын анықтаған соң, мұғалім Проблемалық сұрақ қояды: 750 бұрыштың шамасын калькулятор қолданбай қалай есептеуге болады?
Бірлесіп, сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау.
ІІІ. Жаңа білімді меңгеру
1) Аргументтер қосындысы косинусының формуласын бастапқы радиусты координаталар бас нүктесі арқылы α бұрышына және β бұрышына бұруды қолданып қорытуды мұғалім өзі көрсетеді және шыққан қорытындыны оқушылармен талқылайды.
Оқушыларға аргументтер айырмасы косинусының формуласын α – β аргументтер айырмасын α мен (-β)-ның қосындысы түрінде ала отырып өз беттерінше қорытуды ұсынады.
2) Қосынды мен айырманың синусының формуласы
3) Қосынды мен айырманың тангенсінің формуласы
4. Білімдерін бекіту
Үлгерімі төмен оқушыларға формулалар, мысалдар, тапсырмалар бар кеспелер таратылады. Мұғалім бағалайды......
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Қосу формулалары 2-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қосу формулалары 4-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Екі еселі және жарты бұрыш формулалары (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру 2-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру 1-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қосу формулалары 2-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қосу формулалары 4-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Екі еселі және жарты бұрыш формулалары (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру 2-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру 1-сабақ (Алгебра, 9 сынып, IV тоқсан)
Іздеп көріңіз: