Сабақ жоспары (ұмж): Теңсіздіктер жүйелерін шешу 4-сабақ (Б-бөлім) (Алгебра, 8 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Теңсіздіктер жүйелерін шешу 4-сабақ (Б-бөлім) (Алгебра, 8 сынып, IV тоқсан)

Пән: Алгебра
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Теңсіздіктер
Сабақ тақырыбы: Теңсіздіктер жүйелерін шешу 4-сабақ (Б-бөлім)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 8.2.2.11 құрамында екі квадрат теңсіздігі бар жүйелер мен жиынтықтарды шешу;
Сабақ мақсаттары: •Қосымша шарты бар екі квадрат теңсіздіктен тұратын жүйе мен жиынтықты шешу;
• Екі квадрат теңсіздіктен тұратын жүйені құруға арналған мәтіндік есептерді шешу.

1. Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ мақсатын қою.
Мұғалім оқушылармен сәлімдесіп, олардың сабаққа дайындығын тексереді. Мұғалім сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын айтады. Оқушылармен бірге сабақ мақсаттары құрастырылып айтылады. Кейін мұғалім бағалау критерийлерін айтып, оқушылардың «жақын даму аймағын» айқындайды, сабақ аяғына қарай күтілетін нәтижелерді айтады.

2. Қайталау.
Мұғалім келесі кестені көрсетеді, оқушылар оны негіздейді, жүйе – жиынтық ұғымдарын қайталайды.

Оқушылар теңсіздіктер жүйесі мен жиынтығын шешу алгоритмдерін айтады, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын айтады.
Осыдан кейін мұғалім қайталаудың қорытындысын келтіреді.

3. Қолданбалы есепті шешу.
Мұғалім оқушыларға қолданбалы есепті қарастыруды ұсынады, бұл есепті шешуде физика курсынан белгілі ұғымдар қажет.
Есеп. Фильмді түсіру кезінде каскадер 20 метрлік үйден секіруге дайындық үстінде.
Бейнекамера жерден 15 м мен 10 м биіктікте болғандағы құлауды түсіріп алуы қажет. Операторға қай уақыт аралығында таспаға видеоны түсіру керек.

Оқушылар мұғаліммен бірге есепті шешу жолын талқылайды, содан кейін оны жеке шығарады, шешу жолын түсіндіреді. Мұғалім кері байланыс ұсынады, қорытынды жасайды.

4. Топтық жұмыс.
Мұғалім оқушыларды деңгей бойынша топтарға біріктіреді. Оқушылар квадрат теңсіздіктердің жүйесі мен жиынтығын шешуге тапсырмаларды орындайды.
Тапсырма. Шешіңіз және жауаптарыңызды салыстырыңыз. Қорытынды жасаңыз.

Тапсырманы орындап болғаннан кейін, топтар өз шешімдерін тақтаға іліп қояды. Мұғалім бағалау жүргізеді. Оқушылар қорытынды жасайды. Мұғалім кері байланыс ұсынады......

Доп      


Мақала ұнаса, бөлісіңіз:

Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Теңсіздіктер жүйелерін шешу 2-сабақ (Б-бөлім) (Алгебра, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Теңсіздіктер жүйелерін шешу 3-сабақ (А-бөлім) (Алгебра, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Теңсіздіктер жүйелерін шешу 5-сабақ (Б-бөлім) (Алгебра, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Теңсіздіктер жүйелерін шешу 1-сабақ (Б-бөлім) (Алгебра, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Теңсіздіктер жүйелерін шешу 1-сабақ (А-бөлім) (Алгебра, 8 сынып, IV тоқсан)

Іздеп көріңіз:
умж ұмж қмж кмж сабақ жоспары Теңсіздіктер жүйелерін шешу 4-сабақ (Б-бөлім) 8 сынып алгебра, алгебрадан қмж кмж ұмж умж ұзақ мерзімді қысқа сабақ жоспары дидактикалық материал әдістемелік нұсқаулар, долгосрочный и краткосрочный план на казахском, алгебра умж ұмж кмж қмж кыска узак мерзимди сабак жоспары дидактикалык материал әдістемелік нұсқаулар, Теңсіздіктер жүйелерін шешу 4-сабақ (Б-бөлім)

Пікір жазу

  • [cmxfinput_gallery][cmxfinput_youtube]