Сабақ жоспары (ұмж): Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіру 1-сабақ (Алгебра, 7 сынып, IV тоқсан)
Пән: Алгебра
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Алгебралық бөлшектер
Сабақтың тақырыбы: Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіру 1-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарына сілтеме: алгебралық бөлшектері бар өрнектерді ықшамдайды, мысалы, (x^2-16)/(x^2+6x+8) немесе (4x^2+12xy+9y^2)/(2x+3y)
Сабақ мақсаттары: Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді ықшамдауға үйрету;
Алгебралық бөлшектерді түрлендіру дағдыларын қалыптастыру.
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасып, түгендейміз.
Оқушыларға сергіту сәтін өткіземіз.
Тренинг: «сәлемдесу»
Оқушылар әр елдің өзінің мәдениеті, салт-дәстүрлері бар. Соның ішінде әр елдегі адамдардың бір-бірімен сәлемдесу дәстүріне тоқтала кетсек, мысалы: Қазақстан, Ресей, Англия, Зеландия және Жапония. Қазір біз аталған елдердің амандасу дәстүріне сай бір-бірімізбен амандасайық.
Оқушылар бір-бірімен түрлі ел салттары бойынша амандасып, бой сергітеді.
Үй тапсырмасын тексеру
Миға шабуыл
Бөлшектің негізгі қасиетін атаңыз?
Бөлшекті қысқарту дегеніміз не?
Қандай қысқаша көбейту формуларын білесіздер?
Бөлшектерді қалай қосуға (азайтуға) болады?
Бөлшекті ортақ бөлімге келтіру дегеніміз не?
Қатесін тап!
Жұптық жұмыс
Егер x пен у-тің әрбір мәнін екі еселесек, онда бөлшектің мәні өзгере ме?
; ; ;
Топтық жұмыс
Өрнектерді ықшамдаңыз.
1)
2)
3)
4) .....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Алгебралық бөлшектер
Сабақтың тақырыбы: Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіру 1-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарына сілтеме: алгебралық бөлшектері бар өрнектерді ықшамдайды, мысалы, (x^2-16)/(x^2+6x+8) немесе (4x^2+12xy+9y^2)/(2x+3y)
Сабақ мақсаттары: Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді ықшамдауға үйрету;
Алгебралық бөлшектерді түрлендіру дағдыларын қалыптастыру.
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасып, түгендейміз.
Оқушыларға сергіту сәтін өткіземіз.
Тренинг: «сәлемдесу»
Оқушылар әр елдің өзінің мәдениеті, салт-дәстүрлері бар. Соның ішінде әр елдегі адамдардың бір-бірімен сәлемдесу дәстүріне тоқтала кетсек, мысалы: Қазақстан, Ресей, Англия, Зеландия және Жапония. Қазір біз аталған елдердің амандасу дәстүріне сай бір-бірімізбен амандасайық.
Оқушылар бір-бірімен түрлі ел салттары бойынша амандасып, бой сергітеді.
Үй тапсырмасын тексеру
Миға шабуыл
Бөлшектің негізгі қасиетін атаңыз?
Бөлшекті қысқарту дегеніміз не?
Қандай қысқаша көбейту формуларын білесіздер?
Бөлшектерді қалай қосуға (азайтуға) болады?
Бөлшекті ортақ бөлімге келтіру дегеніміз не?
Қатесін тап!
Жұптық жұмыс
Егер x пен у-тің әрбір мәнін екі еселесек, онда бөлшектің мәні өзгере ме?
; ; ;
Топтық жұмыс
Өрнектерді ықшамдаңыз.
1)
2)
3)
4) .....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіру 2-сабақ (Алгебра, 7 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Алгебралық бөлшектерді қысқарту. Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді ықшамдау (Алгебра, 7 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Алгебралық бөлшектерді бөлу 2-сабақ (Алгебра, 7 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Алгебралық бөлшектерді қосу және азайту 2-сабақ (Алгебра, 7 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру 2-сабақ (Алгебра, 7 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіру 2-сабақ (Алгебра, 7 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Алгебралық бөлшектерді қысқарту. Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді ықшамдау (Алгебра, 7 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Алгебралық бөлшектерді бөлу 2-сабақ (Алгебра, 7 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Алгебралық бөлшектерді қосу және азайту 2-сабақ (Алгебра, 7 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру 2-сабақ (Алгебра, 7 сынып, I тоқсан)
Іздеп көріңіз: