Сабақ жоспары (ұмж): Көпбұрыштардың аудандарын қайталау. Есеп шығару. 1-сабақ (Геометрия, 8 сынып, IV тоқсан)
Пән: Геометрия
Ұзақ мерзімді жоспар: Қайталау
Сабақ тақырыбы: Көпбұрыштардың аудандарын қайталау. Есеп шығару. 1-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): • 8.1.3.9 көпбұрыш ауданының анықтамасы мен қасиеттерін білу;
• 8.1.3.11 параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;
• 8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;
• 8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;
Сабақтың мақсаттары: •көпбұрыштардың аудандарын табу үшін қолданылатын формулаларды білу.
• аудан табу формулаларын есеп шығаруда қолдану.
I Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақтың басында мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды және оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарын, студенттердің «жақын даму аймағын», бағалау критерийлерін анықтайды, сонымен қатар оқушыларды сабақ кезеңдерімен таныстырады.
1 Тест тапсырмаларын орындау
2. Дайын сызбалар негізінде есептерді шығару
3. Деңгейлік есептерді шығару
4. Топтық жұмыс
5. Өздік жұмыс
6. Сабақты қорытындылау
II Теориялық материалды қайталау
Оқушылар көпбұрыштың ауданын табу үшін тест тапсырмаларын орындайды. Оқушылар жеке дара жұмыс істейді. Тапсырмаларды орындағаннан кейін, өзіндік тексеру презентацияда орындалады. Қажет болса, кейбір оқушылар шешімдерді түсіндіреді.
III Дайын сызбалар негізінде есептерді шығару.
Оқушыларға дайын сызбалар негізінде ауданды есептеуге арналған есептер ұсынылады. Мұғалім оқушылардың жұмыстарына түсініктеме береді, қажет болған жағдайда көмектеседі, тақтада дұрыс шешімдерді көрсетеді.
ІV Деңгейлік есептерді шығару.
Оқушылар тапсырмаларды жеке-дара орындарында орындайды, кейбір қиындықтар туындаса, оқушылар тақтада шешеді. Қажет болған жағдайда мұғалім оқушыларға кеңес береді, оларды дұрыс әрекет етуге бағыттайды.
V. Қолданбалы есептерді шешу.
Оқушылар 3 топқа біріктіріліп, қосымша тапсырмаларды орындайды.
Оқушылар парақтарға өз шешімдерін жазады, содан кейін оларды бағалауға іледі. Қалған топтар жұмысқа баға беріп, есепт бойынша сұрақтар қояды.
Компания 430 м, 770 м, ал ең кіші жағы 300 м болатын төртбұрышты трапеция түрінде жер учаскесін көгалдандыру бойынша тендерді жеңіп алды.
Осы жер теліміне қанша шырша егу керек, егер 5 ш.м. 2 шыршаны егу керек болса.
Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жасайды:
- не білдім, не үйрендім
- не түсініксіз қалды
- немен жұмыс жасау керек......
Ұзақ мерзімді жоспар: Қайталау
Сабақ тақырыбы: Көпбұрыштардың аудандарын қайталау. Есеп шығару. 1-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): • 8.1.3.9 көпбұрыш ауданының анықтамасы мен қасиеттерін білу;
• 8.1.3.11 параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;
• 8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;
• 8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;
Сабақтың мақсаттары: •көпбұрыштардың аудандарын табу үшін қолданылатын формулаларды білу.
• аудан табу формулаларын есеп шығаруда қолдану.
I Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақтың басында мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды және оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарын, студенттердің «жақын даму аймағын», бағалау критерийлерін анықтайды, сонымен қатар оқушыларды сабақ кезеңдерімен таныстырады.
1 Тест тапсырмаларын орындау
2. Дайын сызбалар негізінде есептерді шығару
3. Деңгейлік есептерді шығару
4. Топтық жұмыс
5. Өздік жұмыс
6. Сабақты қорытындылау
II Теориялық материалды қайталау
Оқушылар көпбұрыштың ауданын табу үшін тест тапсырмаларын орындайды. Оқушылар жеке дара жұмыс істейді. Тапсырмаларды орындағаннан кейін, өзіндік тексеру презентацияда орындалады. Қажет болса, кейбір оқушылар шешімдерді түсіндіреді.
III Дайын сызбалар негізінде есептерді шығару.
Оқушыларға дайын сызбалар негізінде ауданды есептеуге арналған есептер ұсынылады. Мұғалім оқушылардың жұмыстарына түсініктеме береді, қажет болған жағдайда көмектеседі, тақтада дұрыс шешімдерді көрсетеді.
ІV Деңгейлік есептерді шығару.
Оқушылар тапсырмаларды жеке-дара орындарында орындайды, кейбір қиындықтар туындаса, оқушылар тақтада шешеді. Қажет болған жағдайда мұғалім оқушыларға кеңес береді, оларды дұрыс әрекет етуге бағыттайды.
V. Қолданбалы есептерді шешу.
Оқушылар 3 топқа біріктіріліп, қосымша тапсырмаларды орындайды.
Оқушылар парақтарға өз шешімдерін жазады, содан кейін оларды бағалауға іледі. Қалған топтар жұмысқа баға беріп, есепт бойынша сұрақтар қояды.
Компания 430 м, 770 м, ал ең кіші жағы 300 м болатын төртбұрышты трапеция түрінде жер учаскесін көгалдандыру бойынша тендерді жеңіп алды.
Осы жер теліміне қанша шырша егу керек, егер 5 ш.м. 2 шыршаны егу керек болса.
Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жасайды:
- не білдім, не үйрендім
- не түсініксіз қалды
- немен жұмыс жасау керек......
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Көпбұрыштардың аудандарын қайталау. Есеп шығару. 2-сабақ (Геометрия, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қайталау. Аудандар (Геометрия, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Үшбұрыштың ауданы (Геометрия, 8 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Төртбұрыштар. Есептер шығару. (Геометрия, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дөңгелек, сектор және сегмент ауданы 2-сабақ (Геометрия, 9 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Көпбұрыштардың аудандарын қайталау. Есеп шығару. 2-сабақ (Геометрия, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қайталау. Аудандар (Геометрия, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Үшбұрыштың ауданы (Геометрия, 8 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Төртбұрыштар. Есептер шығару. (Геометрия, 8 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дөңгелек, сектор және сегмент ауданы 2-сабақ (Геометрия, 9 сынып, IV тоқсан)
Іздеп көріңіз: