Сабақ жоспары (ұмж): Иінтіректің тепе- теңдік шарты (Физика, 7 сынып, IV тоқсан)
Пән: Физика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күш моменті
Сабақ тақырыбы: Иінтіректің тепе- теңдік шарты
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 7. 2.4.3 тепе-теңдік жағдайда тұрған дене үшін күш моменттері ережесін тұжырымдау және есептер шығару
Сабақ мақсаты: Иінтіректің тепе- теңдік шартын түсіндіру
Күш моменттері ережесін тұжырымдау
Күш моменттері ережесін қолданып есептер шығару.
Ұйымдастыру кезеңі .
(W) Өткен материалды оқушылар бір- біріне сұрақтар беру немесе анықтамалар айту арқылы еске түсіру.
(W) Оқушыларды сабақтың тақырыбы және оқу мақсатымен таныстыру.
(W) Шыны стаканда шанышқы мен қасық байланысының тепе- теңдікте тұруын көрсету, себебін сұрау.
(W) Презентация және бейнекөріністер арқылы тақырыпты түсіндіру, ережелер мен анықтамаларды жазу, сәйкес тапсырмаларды орындап, жазып отыру:
Иінтірек дегеніміз________
Тіреу нүктесі__________
Күш иіні__________
Иінтіректің тепе- теңдік шарты_________
1) Иінтіректің пирамида құрылысында қолданылуы. Ауыр тас плиталарды қалай көтерген?
2) Жай механизмдер түрлері.
3) Есеп шығару: Иінтіректің кіші иініне 100 Н күш түседі, үлкен иініне 10 Н түседі. Кіші жағының күш иіні 4 см, үлкен күш иінінін анықтаңдар.
(G)(E) «Иінтіректің тепе- теңдік шартын анықтау» зертханалық жұмысты орындау. PHYWE зертханалық құралдар жиынтығынан бірнеше білеуше, тұрғы, жүктер жиынтығын алу. Құрылғыны жинап, рычагты тепе- теңдікке келтіріп, тепе- теңдік шартын бақылау........
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күш моменті
Сабақ тақырыбы: Иінтіректің тепе- теңдік шарты
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 7. 2.4.3 тепе-теңдік жағдайда тұрған дене үшін күш моменттері ережесін тұжырымдау және есептер шығару
Сабақ мақсаты: Иінтіректің тепе- теңдік шартын түсіндіру
Күш моменттері ережесін тұжырымдау
Күш моменттері ережесін қолданып есептер шығару.
Ұйымдастыру кезеңі .
(W) Өткен материалды оқушылар бір- біріне сұрақтар беру немесе анықтамалар айту арқылы еске түсіру.
(W) Оқушыларды сабақтың тақырыбы және оқу мақсатымен таныстыру.
(W) Шыны стаканда шанышқы мен қасық байланысының тепе- теңдікте тұруын көрсету, себебін сұрау.
(W) Презентация және бейнекөріністер арқылы тақырыпты түсіндіру, ережелер мен анықтамаларды жазу, сәйкес тапсырмаларды орындап, жазып отыру:
Иінтірек дегеніміз________
Тіреу нүктесі__________
Күш иіні__________
Иінтіректің тепе- теңдік шарты_________
1) Иінтіректің пирамида құрылысында қолданылуы. Ауыр тас плиталарды қалай көтерген?
2) Жай механизмдер түрлері.
3) Есеп шығару: Иінтіректің кіші иініне 100 Н күш түседі, үлкен иініне 10 Н түседі. Кіші жағының күш иіні 4 см, үлкен күш иінінін анықтаңдар.
(G)(E) «Иінтіректің тепе- теңдік шартын анықтау» зертханалық жұмысты орындау. PHYWE зертханалық құралдар жиынтығынан бірнеше білеуше, тұрғы, жүктер жиынтығын алу. Құрылғыны жинап, рычагты тепе- теңдікке келтіріп, тепе- теңдік шартын бақылау........
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Физикалық процестердегі тепе-теңдік. Тепе- теңдік түрлері (Физика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Массалар центрі. Тепе –теңдік түрлері 2-сабақ (Физика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Статика. Массалар центрі (Физика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Жылу мөлшері (Физика, 8 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Массалар центрі. Тепе-теңдік түрлері 1-сабақ (Физика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Физикалық процестердегі тепе-теңдік. Тепе- теңдік түрлері (Физика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Массалар центрі. Тепе –теңдік түрлері 2-сабақ (Физика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Статика. Массалар центрі (Физика, 10 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Жылу мөлшері (Физика, 8 сынып, I тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Массалар центрі. Тепе-теңдік түрлері 1-сабақ (Физика, 10 сынып, I тоқсан)
Іздеп көріңіз: