Сабақ жоспары (ұмж): «Йод ерітіндісінің крахмалға әсері» (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
Пән: Химия
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Маңызды p-элементтер және олардың қосылыстары
Сабақтың тақырыбы: «Йод ерітіндісінің крахмалға әсері»
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 10.2.1.41 топ бойынша галогендердің физикалық және химиялық қасиеттерінің өзгеру заңдылығын түсіндіру;
10.2.1.42 тұз қышқылының химиялық қасиеттерін оқып білу және оның қолданылу аймағын білу;
10.4.1.12 адам ағзасындағы йодтың биологиялық ролін білу және Қазақстан территориясында йод жетіспеушілігіне байланысты туындайтын ауруларды түсіндіру және осы мәселелерді шешу жолын ұсыну;
Сабақтың мақсаттары: Бұл сабақта
- Галогендер ұғымын түсінеді
- Галогендердің қасиеттерін зерттейді
- Зертханада хлор сутегін алу тәсілін және оны түтікке, колбаға жинауды білу.Хлор сутегі қасиеттерін сипаттай білу.
Сыныппен сәлемдесу, оқушыларға сабақта сәттілік тілеу.
Сабақтың тақырыбы мақсаттары айтылады.
Оқушылар тақтаға хлор атом құрылысын сызады (протон, нейтрон, электрон саны, энергетикалық деңгей, конфигурация, графикалық формула, валентілігі)
Оқушылар бір-бірін бағалайды.
Жаңа сабақты түсіну
Мақсаты: Галогендер ұғымын түсінеді
Сипаты: (W) (f) «Галогендер» ұғымын енгізіледі, галогендердің жалпы қасиеттерін жазады. (W) Оқушылармен галогендердің физикалық қасиеттерінің өзгеру тенденцияларын талқыланады (агрегаттық күйі,түсі, қайнау температурасы)
Оқушы іс-әрекеті: берілген мәіметтерді жазады, талдайды
Мұғалім іс-әрекеті: Жаңа сабақ бойынша теориялық мәліметтер береді.
Кері байланыс: оқушы-мұғалім
Жеке жұмыс
Мақсаты: Хлор молекуласының құрылымын кескіндейді
Сипаты: (I) Оқушыларға «нүктелер мен айшықтар» диаграммасы көмегімен хлор молекуласы құрылымын кескіндеуді және молекулалар моделін жинау ұсынылады.
Оқушы іс-әрекеті: оқушылар тапсырманы жеке орындайды.
Мұғалім іс-әрекеті: бақылаушы
Кері байланыс: оқушы-оқушы....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Маңызды p-элементтер және олардың қосылыстары
Сабақтың тақырыбы: «Йод ерітіндісінің крахмалға әсері»
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 10.2.1.41 топ бойынша галогендердің физикалық және химиялық қасиеттерінің өзгеру заңдылығын түсіндіру;
10.2.1.42 тұз қышқылының химиялық қасиеттерін оқып білу және оның қолданылу аймағын білу;
10.4.1.12 адам ағзасындағы йодтың биологиялық ролін білу және Қазақстан территориясында йод жетіспеушілігіне байланысты туындайтын ауруларды түсіндіру және осы мәселелерді шешу жолын ұсыну;
Сабақтың мақсаттары: Бұл сабақта
- Галогендер ұғымын түсінеді
- Галогендердің қасиеттерін зерттейді
- Зертханада хлор сутегін алу тәсілін және оны түтікке, колбаға жинауды білу.Хлор сутегі қасиеттерін сипаттай білу.
Сыныппен сәлемдесу, оқушыларға сабақта сәттілік тілеу.
Сабақтың тақырыбы мақсаттары айтылады.
Оқушылар тақтаға хлор атом құрылысын сызады (протон, нейтрон, электрон саны, энергетикалық деңгей, конфигурация, графикалық формула, валентілігі)
Оқушылар бір-бірін бағалайды.
Жаңа сабақты түсіну
Мақсаты: Галогендер ұғымын түсінеді
Сипаты: (W) (f) «Галогендер» ұғымын енгізіледі, галогендердің жалпы қасиеттерін жазады. (W) Оқушылармен галогендердің физикалық қасиеттерінің өзгеру тенденцияларын талқыланады (агрегаттық күйі,түсі, қайнау температурасы)
Оқушы іс-әрекеті: берілген мәіметтерді жазады, талдайды
Мұғалім іс-әрекеті: Жаңа сабақ бойынша теориялық мәліметтер береді.
Кері байланыс: оқушы-мұғалім
Жеке жұмыс
Мақсаты: Хлор молекуласының құрылымын кескіндейді
Сипаты: (I) Оқушыларға «нүктелер мен айшықтар» диаграммасы көмегімен хлор молекуласы құрылымын кескіндеуді және молекулалар моделін жинау ұсынылады.
Оқушы іс-әрекеті: оқушылар тапсырманы жеке орындайды.
Мұғалім іс-әрекеті: бақылаушы
Кері байланыс: оқушы-оқушы....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Галогендер. Хлорсутек, тұз қышқылы және хлоридтер. (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Азот және оның құрылысы. Аммиак, аммоний тұздары. Ортофосфор қышқылы және фосфаттар. Азот және фосфор тыңайтқыштарының қолданылуы. Азот оксидтері, нитраттар және фосфатардың қоршаған ортаға әсері. (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Галогендер, хлорсутектер, тұз қышқылы және хлоридтер (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Периодтық жүйедегі р-элементтердің орны, олардың атом құрылысының ерекшеліктері. Алюминий және олардың қосылыстары (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): р – элементтердің периодтық кестеде орналасуы, атом құрылысының ерекшелігі. Алюминий және оның қосылыстары. (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Галогендер. Хлорсутек, тұз қышқылы және хлоридтер. (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Азот және оның құрылысы. Аммиак, аммоний тұздары. Ортофосфор қышқылы және фосфаттар. Азот және фосфор тыңайтқыштарының қолданылуы. Азот оксидтері, нитраттар және фосфатардың қоршаған ортаға әсері. (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Галогендер, хлорсутектер, тұз қышқылы және хлоридтер (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Периодтық жүйедегі р-элементтердің орны, олардың атом құрылысының ерекшеліктері. Алюминий және олардың қосылыстары (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): р – элементтердің периодтық кестеде орналасуы, атом құрылысының ерекшелігі. Алюминий және оның қосылыстары. (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
Іздеп көріңіз: