Сабақ жоспары (ұмж): Деректер қорын ұйымдастыру 2-сабақ (Информатика, 10 сынып, IV тоқсан)
Пән: Информатика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ақпараттық жүйелер
Сабақтың тақырыбы: Деректер қорын ұйымдастыру 2-сабақ
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 10.3.2.4 деректерді енгізуге формаларды жасаумсоздавать
10.3.2.5 шығарылған деректер арқылы отчет жасау
Сабақтың мақсаттары: - форм, отчет түсініктерімен танысу
- форма және отчет жасап үйрену
ДҚБЖ ACCESS
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың санын тексеру.
Проблемалық жағдай. Сабақтың тақырыбын ашу үшін мұғалім кезекпен арнайы сұрақтар қояды:
1.Деректер корына жаңа ақпаратты қосу қажет, қалай оны жасауға болады? (Оқушылардың жауаптары:Кесте режимінде кесте арқылы). Мұғалім суретті орнынан жылжытып келесі сұрақты көрсетеді.
2. Деректер қорында жазуларды қалай қарауға болады егер кестедегі өрістің типі "Вложение" болса? (Оқушылардың жауаптары: әр файлды кесте режимінде бөлек ашу)
Мұғалімнің түсіндіруі:Мұғалім мәтінді орнынан жылжытып дұрыс жауапты көрсетеді.
Бір біремен байланыста тұрған бір немесе бір неше кетстеде орналасқан деректермен жұмысты жеңілдету үшін деректер қорының форма объектілері көмектеседі. Пайдаланушы форма мен жұмыс жасау барысында жазуларды қосуға, өзгертуге, өшіруге сонымен қатар есептеу деректерін қарастыруға мүмкіндігі бар.
3. Деректер қорынан ақпаратты принтер арқылы қағазға шығару қажет, оны қалай жасауға болады?
Мұғалім оқушыларды тыңдап дұрыс жауаптарын көрсетеді.
Мұғалімнің түсіндірмесі: Деректер қорынан қажет ақпаратты алып шығу үшін «отчет» керек болады. «Отчет» мақсаты бір-неше кестеде тұрған сонымен қатар бір- бірімен байланыстағы ақпаратты шығару және қорытынды шаманы есептеуге арналған.
Сабақ тақырыбы мен мақсаттармен таныстыру: Мұғалім оқушыларды сабақ тақырыбы мен мақсаттарымен таныстырады және критерийлерді жасауға ұсынады.
Анықтама.Оқушылар анықтаманы дәптерлеріне жазады:
Форма деректер қорында бұл нысан, ол арқылы деректер қорында сақталатын деректерді қосуға, редакторлеуге, немесе көрсетуге болады.
Отчет деректер қорындағы ақапаратты экранға немесе баспаға шығаруға мүмкіндік береді.
Топтарға бөліну. Мұғалім онлайн-сервисті қолданып оқушыларды 3-4 топтарға бөледі:
https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ (слайдтта суретке бассаңыз веб-сайт автоматты түрде ашылады). Оқушылар топта таратылған теориялық материалдарды қолданып 2 жалған және 2 шын тұжырымдама жасайды. Тапсырма орындау үшін 5 минут беріледі. Содан кейін топтармен ауысып, олардың тапсырмаларын орындайды, бірін-бірі оқутыды жүзеге асырады.Оқушылар бірін-бірі бағалау жасап, топтармен жасалған жұмыс бойынша кері байланыс береді.
Практикалық жұмыс 1. Инструкция бойынша оқушылар бір кесте арқылы форма құрастырулары қажет. Бірінші болып аяқтаған оқушылар қосымша жұмыстарды практиалық жұмысқа қатысты орындайды.
Физ. Үзіліс. Оқушылар 1,5 мин физ үзіліс тапсырмаларын орындайды.
Практикалық жұмыс 2. Инструкция бойынша оқушылар бір кесте арқылы отчет құрастырулары қажет содан кейін «Отчет мастері» арқылы екі кесте байланыстырған түрде. Бірінші болып аяқтаған оқушылар қосымша жұмыстарды практиалық жұмысқа қатысты орындайды.
Практиқалық жұмысы орындау уақытында копьютерде дұрыс отыру туралы ережелерін оқушылардың естеріне түсіру.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ақпараттық жүйелер
Сабақтың тақырыбы: Деректер қорын ұйымдастыру 2-сабақ
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 10.3.2.4 деректерді енгізуге формаларды жасаумсоздавать
10.3.2.5 шығарылған деректер арқылы отчет жасау
Сабақтың мақсаттары: - форм, отчет түсініктерімен танысу
- форма және отчет жасап үйрену
ДҚБЖ ACCESS
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың санын тексеру.
Проблемалық жағдай. Сабақтың тақырыбын ашу үшін мұғалім кезекпен арнайы сұрақтар қояды:
1.Деректер корына жаңа ақпаратты қосу қажет, қалай оны жасауға болады? (Оқушылардың жауаптары:Кесте режимінде кесте арқылы). Мұғалім суретті орнынан жылжытып келесі сұрақты көрсетеді.
2. Деректер қорында жазуларды қалай қарауға болады егер кестедегі өрістің типі "Вложение" болса? (Оқушылардың жауаптары: әр файлды кесте режимінде бөлек ашу)
Мұғалімнің түсіндіруі:Мұғалім мәтінді орнынан жылжытып дұрыс жауапты көрсетеді.
Бір біремен байланыста тұрған бір немесе бір неше кетстеде орналасқан деректермен жұмысты жеңілдету үшін деректер қорының форма объектілері көмектеседі. Пайдаланушы форма мен жұмыс жасау барысында жазуларды қосуға, өзгертуге, өшіруге сонымен қатар есептеу деректерін қарастыруға мүмкіндігі бар.
3. Деректер қорынан ақпаратты принтер арқылы қағазға шығару қажет, оны қалай жасауға болады?
Мұғалім оқушыларды тыңдап дұрыс жауаптарын көрсетеді.
Мұғалімнің түсіндірмесі: Деректер қорынан қажет ақпаратты алып шығу үшін «отчет» керек болады. «Отчет» мақсаты бір-неше кестеде тұрған сонымен қатар бір- бірімен байланыстағы ақпаратты шығару және қорытынды шаманы есептеуге арналған.
Сабақ тақырыбы мен мақсаттармен таныстыру: Мұғалім оқушыларды сабақ тақырыбы мен мақсаттарымен таныстырады және критерийлерді жасауға ұсынады.
Анықтама.Оқушылар анықтаманы дәптерлеріне жазады:
Форма деректер қорында бұл нысан, ол арқылы деректер қорында сақталатын деректерді қосуға, редакторлеуге, немесе көрсетуге болады.
Отчет деректер қорындағы ақапаратты экранға немесе баспаға шығаруға мүмкіндік береді.
Топтарға бөліну. Мұғалім онлайн-сервисті қолданып оқушыларды 3-4 топтарға бөледі:
https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ (слайдтта суретке бассаңыз веб-сайт автоматты түрде ашылады). Оқушылар топта таратылған теориялық материалдарды қолданып 2 жалған және 2 шын тұжырымдама жасайды. Тапсырма орындау үшін 5 минут беріледі. Содан кейін топтармен ауысып, олардың тапсырмаларын орындайды, бірін-бірі оқутыды жүзеге асырады.Оқушылар бірін-бірі бағалау жасап, топтармен жасалған жұмыс бойынша кері байланыс береді.
Практикалық жұмыс 1. Инструкция бойынша оқушылар бір кесте арқылы форма құрастырулары қажет. Бірінші болып аяқтаған оқушылар қосымша жұмыстарды практиалық жұмысқа қатысты орындайды.
Физ. Үзіліс. Оқушылар 1,5 мин физ үзіліс тапсырмаларын орындайды.
Практикалық жұмыс 2. Инструкция бойынша оқушылар бір кесте арқылы отчет құрастырулары қажет содан кейін «Отчет мастері» арқылы екі кесте байланыстырған түрде. Бірінші болып аяқтаған оқушылар қосымша жұмыстарды практиалық жұмысқа қатысты орындайды.
Практиқалық жұмысы орындау уақытында копьютерде дұрыс отыру туралы ережелерін оқушылардың естеріне түсіру.....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): Деректер қорын ұйымдастыру 1-сабақ (Информатика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дерекқорды әзірлеу 1-сабақ (Информатика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Деректер қорының негізгі түсінігі. (Информатика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дерекқорды әзірлеу 2-сабақ (Информатика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Құрылымдалған сұраныстар 1-сабақ (Информатика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Деректер қорын ұйымдастыру 1-сабақ (Информатика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дерекқорды әзірлеу 1-сабақ (Информатика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Деректер қорының негізгі түсінігі. (Информатика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Дерекқорды әзірлеу 2-сабақ (Информатика, 10 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Құрылымдалған сұраныстар 1-сабақ (Информатика, 10 сынып, IV тоқсан)
Іздеп көріңіз: