Сабақ жоспары (ұмж): 1917 жылғы ақпан буржуазиялық-демокртатиялық революциясы және оның Қазақстанға әсері ? (Қазақстан тарихы, 9 сынып, І тоқсан)
Пән: Қазақстан тарихы
Ұзақ мерзімдік жоспардағы тарау: 9.1 А. ХХ ғасырдың басындағы Қазақстан
Сабақ тақырыбы: 1917 жылғы ақпан буржуазиялық-демокртатиялық революциясы және оның Қазақстанға әсері ?
Оқу мақсаты: XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси үдерістерге баға беру
Сабақ мақсаты: Ақпан революциясының себеп-салдарын анықтап, төңкерістен кейінгі өзгерістерге баға беріңіздер.
Ұйымдастыру кезеңі.
1) Өткен тақырыпты қайталау мақсатында, сынып назарына сұрақтар тізімі беріліп, сыныптық талқылау ұйымдастыру.
2) Суреттер топтамасы әрі жетелеуші сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
3) Оқу мақсатымен таныстыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен оқу мақсаттарымен оқушыларға таныстырылады.
4) Тірек-сызба. Мұғалім ақпан буржуазиялық революцияны тірек-сызба арқылы оқушыға жалпылама шолу жасайды. Бұл өз кезегінде оқушылардың визуальды түрде есте сақтауға көмектеседі.
5) Тарихи оқиға желісін теренінен түсіндіру мақсатында Алаш Орда - Деректі Фильм II бөлiм «Ақпан революциясы» атты бейне-ресурс көрсетіледі. Көрсетілім уақыты: 00:00 – 03:01
6) Мәтінмен жұмыс. Оқушылар мәтінді оқып, төрт нақты сұраққа жауап береді. Сұраққа жауап беру барысында оқушы ақпан революциясының мерзімін, барысын, нәтижесін анықтайды. Кейін кесте мен тірек-сызбаларды толтыру арқылы аталмыш тарих оқиғаның 3 себебін, үш жағымды әсерін жіктейді. Әрі 1917 жылы пацда болған қос үкіметтің ұқсастығы мен айырмашылығын жаза отырып, қорытынды жасайды.
7) Мәтіндегі ақпаратты кестеге айналдыру мақсатында оқушыларға кесте толтыру тапсырмасы беріледі. Кестеге ақпан революциясының кейін қоғамда не өзгерді, не өзгермеді соны жазып, қорытынды жасайды.
8) Саяси өзгерістерді зерделеу. Оқу мақсатында сай білім алушы XX ғасырдың басындағы Қазақстанның қоғамдық-саяси үдерістерге баға беру қажет. Ол Оқушы 1917 жылдан кейін пайда болған саяси партиялық мен қоғамдық ұйымдарды жазып, әрқайсының мақсатын айқындайды. Өзін-өзі бағалау үшін, ұстаз интерактивті тақтаны қолдана отырып, өздерінің жеке жұмыстарын тексеруге мүмкіндік алады. Кейін мұғалім осы тарапта бұл саяси партиялар мен қоғамдық ұйымдардың пайда болуы қоғамға қандай серпіліс әкелуі мүмкін деген сұрақтың аясында аудиторияда шағын диалог құрастыру қажет. ....
Ұзақ мерзімдік жоспардағы тарау: 9.1 А. ХХ ғасырдың басындағы Қазақстан
Сабақ тақырыбы: 1917 жылғы ақпан буржуазиялық-демокртатиялық революциясы және оның Қазақстанға әсері ?
Оқу мақсаты: XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси үдерістерге баға беру
Сабақ мақсаты: Ақпан революциясының себеп-салдарын анықтап, төңкерістен кейінгі өзгерістерге баға беріңіздер.
Ұйымдастыру кезеңі.
1) Өткен тақырыпты қайталау мақсатында, сынып назарына сұрақтар тізімі беріліп, сыныптық талқылау ұйымдастыру.
2) Суреттер топтамасы әрі жетелеуші сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
3) Оқу мақсатымен таныстыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен оқу мақсаттарымен оқушыларға таныстырылады.
4) Тірек-сызба. Мұғалім ақпан буржуазиялық революцияны тірек-сызба арқылы оқушыға жалпылама шолу жасайды. Бұл өз кезегінде оқушылардың визуальды түрде есте сақтауға көмектеседі.
5) Тарихи оқиға желісін теренінен түсіндіру мақсатында Алаш Орда - Деректі Фильм II бөлiм «Ақпан революциясы» атты бейне-ресурс көрсетіледі. Көрсетілім уақыты: 00:00 – 03:01
6) Мәтінмен жұмыс. Оқушылар мәтінді оқып, төрт нақты сұраққа жауап береді. Сұраққа жауап беру барысында оқушы ақпан революциясының мерзімін, барысын, нәтижесін анықтайды. Кейін кесте мен тірек-сызбаларды толтыру арқылы аталмыш тарих оқиғаның 3 себебін, үш жағымды әсерін жіктейді. Әрі 1917 жылы пацда болған қос үкіметтің ұқсастығы мен айырмашылығын жаза отырып, қорытынды жасайды.
7) Мәтіндегі ақпаратты кестеге айналдыру мақсатында оқушыларға кесте толтыру тапсырмасы беріледі. Кестеге ақпан революциясының кейін қоғамда не өзгерді, не өзгермеді соны жазып, қорытынды жасайды.
8) Саяси өзгерістерді зерделеу. Оқу мақсатында сай білім алушы XX ғасырдың басындағы Қазақстанның қоғамдық-саяси үдерістерге баға беру қажет. Ол Оқушы 1917 жылдан кейін пайда болған саяси партиялық мен қоғамдық ұйымдарды жазып, әрқайсының мақсатын айқындайды. Өзін-өзі бағалау үшін, ұстаз интерактивті тақтаны қолдана отырып, өздерінің жеке жұмыстарын тексеруге мүмкіндік алады. Кейін мұғалім осы тарапта бұл саяси партиялар мен қоғамдық ұйымдардың пайда болуы қоғамға қандай серпіліс әкелуі мүмкін деген сұрақтың аясында аудиторияда шағын диалог құрастыру қажет. ....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сабақ жоспары (ұмж): 1916 жылғы ұлт-азаттық көтеріліс неліктен бүкілхалықтық қозғалыс болды? (Қазақстан тарихы, 9 сынып, І тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар) (Қазақстан тарихы, 9 сынып, І тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Ахмет Байтұрсынов не себепті «Қазақ ұлтының өмір сүруінің өзі проблемаға айналды» деп санады? 1-сабақ (Қазақстан тарихы, 9 сынып, І тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қазақстандағы 1986 жылғы Желтоқсан оқиғалары (1-сабақ) (Қазақстан тарихы, 9 сынып, ІV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қазақ Автономиялық Кеңестік Республикасы құрылуының тарихи маңызы неде? (Қазақстан тарихы, 9 сынып, І тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): 1916 жылғы ұлт-азаттық көтеріліс неліктен бүкілхалықтық қозғалыс болды? (Қазақстан тарихы, 9 сынып, І тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар) (Қазақстан тарихы, 9 сынып, І тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Ахмет Байтұрсынов не себепті «Қазақ ұлтының өмір сүруінің өзі проблемаға айналды» деп санады? 1-сабақ (Қазақстан тарихы, 9 сынып, І тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қазақстандағы 1986 жылғы Желтоқсан оқиғалары (1-сабақ) (Қазақстан тарихы, 9 сынып, ІV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Қазақ Автономиялық Кеңестік Республикасы құрылуының тарихи маңызы неде? (Қазақстан тарихы, 9 сынып, І тоқсан)
Іздеп көріңіз: