Географиядан сабақ жоспары: Табиғи ресурстар ды өңдеу технологиясы орталықтары және дайын өнім түрлері (8 сынып, III тоқсан)
Пән: География
Бөлім: Экономикалық география
Сабақ тақырыбы: Табиғи ресурстар ды өңдеу технологиясы орталықтары және дайын өнім түрлері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)8.5.1.3 қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде жекелеген табиғат ресурстарын өңдеу технологиясын сипаттай отырып, орталықтары мен дайын өнім түрлерін атайды.
Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушылармен амандасу,түгендеу, сабақ мақсатымен таныстыру . жаңа сабақты түсіндіру
Блиц сұрақ «Табиғатты қалай пайдаланып жатырмыз?» сұрағына пікір білдіреді.
Тапсырма 1 тактадан
Топтық жұмыс
Ұсынылған сызбамен жұмыс жасай отырып, табиғатты пайдаланудың тиімді және тиімсіз пайдалану жолдарын топтастырады.
Бейнебаянды пайдалана отырып, табиғатты тиімді пайдалану жолдарына өзіндік шешімдер ұсынады.
Тапсырма 2 топтық жұмыс
Оқушылар табиғи ресурстардан дайын өнімді алу процесі берілген жоспар мен мәтінді қолдана отырып, ресурстың шикізаттан бастап дайын өнімді алу процестерін графикалық түрде көрсетеді және дайын өнім түрлерін атайды, технологиясын сипаттайды. (отын-энергетика, түсті және қара металлургия, машина жасау, химия, т.б)
Жоспар:
1. шикізат
2. кен орны
3. өндіру жолдары
4. өңдеу орталығы (дүние жүзінің тақырыптық карталары)
дайын өнім. ..........
Бөлім: Экономикалық география
Сабақ тақырыбы: Табиғи ресурстар ды өңдеу технологиясы орталықтары және дайын өнім түрлері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)8.5.1.3 қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде жекелеген табиғат ресурстарын өңдеу технологиясын сипаттай отырып, орталықтары мен дайын өнім түрлерін атайды.
Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушылармен амандасу,түгендеу, сабақ мақсатымен таныстыру . жаңа сабақты түсіндіру
Блиц сұрақ «Табиғатты қалай пайдаланып жатырмыз?» сұрағына пікір білдіреді.
Тапсырма 1 тактадан
Топтық жұмыс
Ұсынылған сызбамен жұмыс жасай отырып, табиғатты пайдаланудың тиімді және тиімсіз пайдалану жолдарын топтастырады.
Бейнебаянды пайдалана отырып, табиғатты тиімді пайдалану жолдарына өзіндік шешімдер ұсынады.
Тапсырма 2 топтық жұмыс
Оқушылар табиғи ресурстардан дайын өнімді алу процесі берілген жоспар мен мәтінді қолдана отырып, ресурстың шикізаттан бастап дайын өнімді алу процестерін графикалық түрде көрсетеді және дайын өнім түрлерін атайды, технологиясын сипаттайды. (отын-энергетика, түсті және қара металлургия, машина жасау, химия, т.б)
Жоспар:
1. шикізат
2. кен орны
3. өндіру жолдары
4. өңдеу орталығы (дүние жүзінің тақырыптық карталары)
дайын өнім. ..........
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Географиядан сабақ жоспары: Табиғи ресурстарды өңдеу технологиясы орталықтары және дайын өнім түрлері №1 (8 сынып, III тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Қазақстанда жекелеген ресурс түрлерін өңдеу технологиялары орталықтары мен дайын өнім түрлері (9 сынып, III тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Табиғатты пайдалану үлгілерімен түрлері (9 сынып, III тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Табиғатты пайдалану проблемалары мен оларды шешу жолдары (9 сынып, III тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Табиғатты тиімді пайдаланудың қағидаттары №1 (10 сынып, I тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Табиғи ресурстарды өңдеу технологиясы орталықтары және дайын өнім түрлері №1 (8 сынып, III тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Қазақстанда жекелеген ресурс түрлерін өңдеу технологиялары орталықтары мен дайын өнім түрлері (9 сынып, III тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Табиғатты пайдалану үлгілерімен түрлері (9 сынып, III тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Табиғатты пайдалану проблемалары мен оларды шешу жолдары (9 сынып, III тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Табиғатты тиімді пайдаланудың қағидаттары №1 (10 сынып, I тоқсан)
Іздеп көріңіз: