Географиядан сабақ жоспары: Зерттеу нәтижелерінің ұсыну формалары (8 сынып, I тоқсан)

Географиядан сабақ жоспары: Зерттеу нәтижелерінің ұсыну формалары (8 сынып, I тоқсан)

Пән: География
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Географиялық зерттеу әдістері
Сабақ тақырыбы: Зерттеу нәтижелерінің ұсыну формалары
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)8.1.1.6- зерттеу нәтижелерін түрлі формада ұсынады
Сабақ мақсаттары: Оқушылар істей алады:
• Оқушылар география саласындағы зерттеулердің нәтижесін әртүрлі деректерді, мәліметтерді кесте, диаграмма, график немесе мәтін түрінде көрсете алады.
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесу. Сабақ мақсаты мен оқу мақсаттарымен танысу. Сыныпта көңілді атмосфера қалыптастыру. Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Көрші көршіге тілек айтады.
ОЙ ТАЛҚЫ:
Әр зерттеу әдісінің «өнімі» қандай?
Зерттеу әдістеріне жеке жеке тоқталу.
Мәтінмен жұмыс:
Дескрипторлар:
Оқушы:
Мәтіндегі зерттеу әдістерін атайды;
Өткен сабақтарда қарастырған зерттеу әдістерін анықтайды;
Әр әдістің ерекшелігін түсінеді;
Ең тиімді әдісті анықтайды;
Өз көзқарасын дәлелдейді.
Мәтінге қойылатын сұрақтар:
1. Аталған зерттеу әдістерінің ішінде қайсысы сізге таныс?
2. Қай әдіс үлгілерді жинаумен айналысады?
3. Қай әдіс жағымсыз құбылыстардың алдын-алуға бағытталған?
4. Қай әдіс есептеулермен айналысады?
5. Сіздің ойыңызша қай әдіс ең тиімді болып табылады?
Оқушыларға география ғылымының зерттеу нәтижелерімен таныстыру.
Географиялық нысандар: Жер (материктер, мұхиттар, теңіздер, шығанақтар, бұғаздар, аралдар, таулар, өзендер, көлдер, мұздықтар, шөлдер және т.б.), мемлекеттер, қалалар, аудандар, теміржол станциялары, теңіз порттары, көлік жолдары және т.б.
Географиялық үдерістер: абразия, мұздықтардың жылжуы, денудация, карст, вулканизм, тау түзілу, лавина, су тасқыны, сель және т.б.
Жұптық жұмыс. Буклет жасау
Тапсырма: Суреттер мен ғаламторды пайдалана отырып берілген географиялық үдерістерді сипаттаңыз.
Таңдалатын суреттер.Географиялық нысандар: Жер (материктер, мұхиттар, теңіздер, шығанақтар, бұғаздар, аралдар, таулар, өзендер, көлдер, мұздықтар, шөлдер және т.б.), мемлекеттер, қалалар, аудандар, теміржол станциялары, теңіз порттары, көлік жолдары және
Географиялық үдерістер: абразия, мұздықтардың жылжуы, денудация, карст, вулканизм, тау түзілу, лавина, су тасқыны, сель
1) Географиялық нысан немесе үдерістің сызбасы
2) Географиялық нысан немесе үдерістің анықтамасы.
3) Географиялық нысан немесе үдерісті сипаттаңыз.
4) Географиялық нысан немесе үдерістің Жер шары бойынша таралуы (қай аймақтарда?).
БАҒАЛАУ:Критерийлер бойынша өзара бағалайды.
“Маңдайдағы сурет”
Сынып оқушыларына қарама қарсы бір оқушы тұрады. Оған мұғалім маңдайына сурет қояды. Қалған оқушылар сурет бойынша оқушыға мысалдар келтіреді. Ал тұрған оқушы оның не екенін тауып атауын айтады.
Дескриптор
Мәліметтерді түрлі формада ұсыну......

Доп      


Мақала ұнаса, бөлісіңіз:

Ұқсас мақалалар:
» Географиядан сабақ жоспары: География ғылымының салалары (8 сынып, I тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Құрлық суларының түрлері мен қалыптасуы (8 сынып, II тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Сандық және сапалық географиялық деректерді өңдеу талдау (8 сынып, I тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Географиялық зерттеу әдістері (7 сынып, I тоқсан)
» Географиядан сабақ жоспары: Зерттеу нәтижелерін ұсынудың академиялық формалары (9 сынып, I тоқсан)

Іздеп көріңіз:
сабақ жоспары Зерттеу нәтижелерінің ұсыну формалары 8 сынып география, географиядан қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, география кыска мерзимди сабак жоспары, Зерттеу нәтижелерінің ұсыну формалары

Пікір жазу

  • [cmxfinput_gallery][cmxfinput_youtube]