Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Дулат Исабеков «Әпке» драмасы 3-сабақ (8 сынып, III тоқсан )

Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Дулат Исабеков «Әпке» драмасы 3-сабақ (8 сынып, III тоқсан )

Пән: Қазақ әдебиеті
Бөлім атауы: Махаббат және абырой
Сабақтың тақырыбы: Дулат Исабеков «Әпке» драмасы 3-сабақ
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ
Автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау
Сабақтың мақсаттары: Автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдайды.
Сабақ барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту
• Оқушылар назарын сабаққа аудару
• Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
• Топқа бөлу. «Капитан» ойыны бойынша рөлдерді анықтау.
ІІ.Қызығушылықты ояту
«Миға шабуыл» әдісі
Әр топтың баяндамашысы қобдишадан сұрақтар алады.Сол сұраққа жауап береді.Жауап бере алмаса топ ішінен басқа оқушы немес басқа топ жауап беруі тиіс.
1.Шығармадағы басты кейіпкер кім?
2.Нәзилә мен Тимур неге келіспей қала береді?
3.Омардың ұзақ уақыт бойы үйленбей жүруіне не себеп?
4.Қамажай Қабеннің сөзін неге қабылдамады?
5.Қамажай неге өкінеді?
6.Шығармадан қандай әсер алдыңыз?
7.Қамажай хат алғанда қандай көңіл-күйде болды?
8.Адамгершілік құндылықтар қалай көрініс табады?
ІІ.Мағынаны тану
Тапсырма №1 Кейіпкер портреті ТЖ
Оқушылар оқулықты пайдалана отырып кейіпкерлерге портреттік мінездеме береді.
Негізгі кейіпкер Жанама
Кейіпкер
Бағалау критерийі
Дескриптор
Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ.
Негізгі кейіпкер мен жанама кейіпкерді ажырата алады.
Кейіпкерлерге мінездеме бере алады.
Мінездеме жазуда 2 эпитет,3 теңеу қолданады
Бағалау. Топтар бір –бірін бағалайды.
Тапсырма №2
Т. «FILA толтыру» әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады. F /Дерек/ – шығармаданкейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау
I /Идеясы /– кейіпкер туралы өзінің ой, пікірі, шығарманың идеяы.
L /Сұрақ/– кейіпкердің образдық тұлғасын ашатын сұрақтар
A /Іс-әрекет/– автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі .
Деректер Идеялар Сұрақтар Іс-әрекет
Бағалау критерийі
Дескриптор
Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ.
Шығарма бойынша деректер жинайды;
Шығарма идеясын ашады;
Сұрақтар құрастырады;
Кейіпкерлердің іс-әрекетін талдайды
Мұғалімнің бағалауы.Смайликтермен бағалау......

Доп      


Мақала ұнаса, бөлісіңіз:

Ұқсас мақалалар:
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Дулат Исабеков «Әпке» драмасы 7-сабақ (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Дулат Исабеков «Әпке» драмасы 2-сабақ (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Дулат Исабеков «Әпке» драмасы 1-сабақ (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Дулатов «Бақытсыз Жамал» романы 2-сабақ (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Дулат Исабеков «Әпке» драмасы 5-сабақ (8 сынып, III тоқсан )

Іздеп көріңіз:
сабақ жоспары Дулат Исабеков «Әпке» драмасы 3-сабақ 8 сынып қазақ әдебиеті, қазақ әдебиетінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак адебиет кыска мерзимди сабак жоспары, Дулат Исабеков «Әпке» драмасы 3-сабақ

Пікір жазу

  • [cmxfinput_gallery][cmxfinput_youtube]