Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» романы 5-сабақ (8 сынып, III тоқсан )

Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» романы 5-сабақ (8 сынып, III тоқсан )

Пән: Қазақ әдебиеті
Бөлім атауы: Махаббат және абырой
Сабақтың тақырыбы: Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» романы 5-сабақ
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: 8.1.4.1. Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану.
Сабақтың мақсаты: Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
 Жаңа сабақтың мақсаты мен бағалау критерийін таныстыру
 Үй тапсырмасын пысықтау
 Оқушылар «Мозаика» әдісі арқылы топқа бөлінеді.Оқушылар үстелдің үстінен суреттердің қиықтарын алып,суреттеріне сәйкес өздерінің топтарына барып, қиықтарын мозаика ретінде жинайды Суреттерге қарап, дыбыстарды естіп,сабақтың тақырыбын анықтайды.
1-сабақ
1-әрекет
youtube.com›watch?v=rQRHY2ON3Vg
Бейнебаянды тыңдаңыздар.
Тыңдай отырып, негізгі ақпараттарды жазып алып отырыңдар.
2-әрекет
«Мәселелер матрицасы»
Оқушылар матрицаның кез келген нүктесінен бастайды да, шахматтағы аттың жүрісі бойынша жүреді. Сондағы үш нүктеге түскен сөздер бойынша сөйлейді. Мысалы: Бала – сыйластықты – үйде қалай біліп шығуы керек?Шығармадан мысалдар келтіре отырып дәлелдейді.
Мәселелер матрицасы бойынша сөйлеу
Топтағы бағалаушы мұғалім берген стикерлерге әр топ мүшесіне бағалау беріп отырады. «Ек жұлдыз, бір тілек»
Мұғалім тыңдап жүріп бағалау ретінде кері байланыс беріп отырады.
Мәселе
Тәрбие
Адамгершілік
Сыйластық
Құрмет
Үлгітұту
Бағалау
Оқиға орны
Үйде
Адамдар арасында
Отбасында
Жазбаларда
Ұрпақтар сабақтастығы
Ойлағанда
Кім?
Ата
Әже
Әке
Бала
Немере
Ұрпақ
Бағалау критерийі:
 Көркем шығарманы біледі; Дескриптор:
- Оқиға сюжетін байланыстыра алады.
- Дәлелдер келтіріп сөйлей алады.
3-әрекет
Берілген 9 алмаздағы құндылықтарды төменнен жоғары қарай орналастырыңдар. Неліктен олай орналастырғандарыңды айтыңдар.
Құндылықтар:
ТӘКАППАРЛЫҚ МАҚТАНШАҚТЫҚ
ҚҰШТАРЛЫҚ ҚАРАПАЙЫМДЫЛЫҚ
ЫНТЫМАҚТАСТЫҚ АТАҚҚҰМАРЛЫҚ
АДАМГЕРШІЛІК БІЛІМДІЛІК
СЫПАЙЫЛЫҚ ТӘРБИЕЛІЛІК
ҚАНАҒАТТАНУШЫЛЫҚ ТАТУЛЫҚ
НАДАНДЫҚ БІРЛІК
ҚҰРМЕТ СЫЙЛАСТЫқ
Бағалау критерийі:
 Өз көзқарасын білдіреді Дескриптор:
• Өз көзқарасын білдіреді;
• Үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеуде қолдана алады......

Доп      


Мақала ұнаса, бөлісіңіз:

Ұқсас мақалалар:
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» романы 4-сабақ (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Ахмет Йассауидің авторлық тұлғасы (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Дулатов «Бақытсыз Жамал» романы 4-сабақ (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Жүніс Сахиев «Дабыл» фантастикалық әңгімесі 4-сабақ (8 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Шалкиіз жырау «Би Темірге бірінші толғауы» 1-сабақ (8 сынып, I тоқсан )

Іздеп көріңіз:
сабақ жоспары Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» романы 5-сабақ 8 сынып қазақ әдебиеті, қазақ әдебиетінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак адебиет кыска мерзимди сабак жоспары, Бауыржан Момышұлы «Ұшқан ұя» романы 5-сабақ

Пікір жазу

  • [cmxfinput_gallery][cmxfinput_youtube]