Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мұқағали Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы 3-сабақ (8 сынып, III тоқсан )

Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мұқағали Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы 3-сабақ (8 сынып, III тоқсан )

Пән: Қазақ әдебиеті
Бөлім атауы: Махаббат және абырой
Сабақтың тақырыбы: Мұқағали Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы 3-сабақ
Сабақта жүзеге асырылатын мақсаттары: (Оқу бағдарламасына сілтеме) А/И2.Автор бейнесі.
Сабақ мақсаты: Автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау.
Сабақ барысы:
Қызығушылықты ояту
Идеялар тоғысы
Ресурстарда ұсынылған «Айдында қалған аққулар» тақырыбындағы шағын бейнематериал көрсетіледі.
1. Бейнематериал авторы қандай мәселе қозғайды?
2. Осы мәселені «Аққулар ұйықтағанда» поэмасымен қалай ұштастыруға болады?
3. Сонда екі шығарманың авторы бір идеяны ұсына ма? Қалай?
Бүгінгі сабақтың мақсаты қандай деп ойлайсыз?
Сабақтың болжамды мақсаты талқыланады, бағалау критерийлерін бірлесіп құрастырады.
1-тапсырма. «Түсіндірме күнделік» әдісі
Оқушылар жұпта «Аққулар ұйықтағанда» поэмасының оқулықтағы мәтініне көз жүгіртіп, автор бейнесін ашатын тілдік көріністерді теріп жазады, өзіндік көзқарас тұрғысынан түсінік береді.
Ақын тілі Ерекше тілдік қолданыстар Біздің пікір
Мақал-мәтел
Шешендік сөздер
Кірме сөздер
Көнерген сөздер
2-тапсырма. «Фишбоун» әдісі
Топтар ұсынылған үзінділерді оқып, балық қаңқасының басына үзіндідегі автор идеясын, үстіңгі қабырғаларына кейіпкер мінездемесін, төменгі қабырғаларына авторлық мінездеме қатысты өзіндік пікірін , құйрығына автор идеясын қорытындылап жазады.
«Шығармашылық шарт» әдісі
 Автор идеясына қарсы пікір білдіріп, ана әрекетін 4 сөйлеммен ақтап шығады.
 Қабілетті немесе тілек білдірген оқушыларға міндетті тапсырмамен қоса шығармашылық шарт тапсырылады.
 Шарт бойынша оқушы сол тапсырмаға байланысты сөзжұмбақ құрастырып, қызықты деректер жинауы немесе тірек белгі жасап сурет дайындауы қажет.
Топтық бағалау.
Бағалау критерийі Дескриптор
Автор бейнесін кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау арқылы ашады Поэманы көз жүгіртіп оқып шығады
Ерекше тілдік қолданыстарды анықтайды
Тілдік қолданыстардың мағынасын түсіндіреді
Тілдік қолданыстарға өзіндік көзқарас тұрғысынан пікір білдіреді
Үзіндідегі автор идеясын анықтайды
Кейіпкер мінездемесін айқындап, мінездемеге өзіндік пікір білдіріп, қорытынды жасайды
Автор идеясына қарсы пікір білдіреді
Ана әрекетін ақтауға қатысты пікірі 4 сөйлеммен береді......

Доп      


Мақала ұнаса, бөлісіңіз:

Ұқсас мақалалар:
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы Адамзаттың мәңгілік мәселесі (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мұқағали Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы 6-сабақ (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мұқағали Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы 1-сабақ (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мұқағали Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы 2-сабақ (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мұқағали Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы 7-сабақ (8 сынып, III тоқсан )

Іздеп көріңіз:
сабақ жоспары Мұқағали Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы 3-сабақ 8 сынып қазақ әдебиеті, қазақ әдебиетінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак адебиет кыска мерзимди сабак жоспары, Мұқағали Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы 3-сабақ

Пікір жазу

  • [cmxfinput_gallery][cmxfinput_youtube]