Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мұрат Мөңкеұлының «Үш қиян» өлеңі және тарихи шындық (8 сынып, II тоқсан )

Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мұрат Мөңкеұлының «Үш қиян» өлеңі және тарихи шындық (8 сынып, II тоқсан )

Пән: Қазақ әдебиеті
Бөлім атауы: Көркем әдебиет және эпикалық сарын
Сабақтың тақырыбы: Мұрат Мөңкеұлының «Үш қиян» өлеңі және тарихи шындық
Сабақта жүзеге асырылатын мақсаттары: (Оқу бағдарламасына сілтеме) А/И2. Автор бейнесі
Сабақ мақсаты: Эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау.
Сабақ барысы:
Қызығушылықты ояту
Ой қозғау
1. «Үш қиян» өлеңінің аудиоқұсқасынан 00.00.-2.00. аралығында үзінді тыңдайды.
2. Үзіндіде аты аталатын тарихи тұлғалардың тізбегін жасайды, сұрақтарға жауап береді.
3. Тарихи тұлғалардың автор шығармасындағы орны қандай?
4.Неліктен автор Асанқайғы, Қазтуған,
Орақ, Мамай, Телағыс, Шора, Исатай сынды аруақты ерлердің абыройын төккен жер деп зарланады?
Мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатын оқушылармен бірге талқылап таныстырады.
1-тапсырма. Жуан-жіңішке сұрақтар
 Оқушыларға «Үш қиян» өлеңінің 1,2,3,4,5-бөлімдері таратылады.
 Мәтінді қатесіз түсініп оқиды;
 Мәтін мазмұны бойынша авторға бағытталған тың сұрақтар құрастырады;
 Автордың атынан сұраққа жауап беруге дайын тұрады;
 Басқа балалардың сұрақтарын мұқият тыңдайды;
 Сұрақ құрастырудың қиын жұмыс екенін біліп, ең үздік сұрақтарға ілтипат білдіреді.
2-тапсырма. Авторға мінездеме
Оқушыларға «Үш қиян» өлеңінің 6,7,8,9,10,11,12-бөлімдері таратылады.
Үзінділерді топта оқып, автордың ішкі қаупі, толғанысы, жауапкершілігі, болжамы т.б. арқылы авторға мінездеме береді.
үзінділер автор көтерген мәселе (шынайылығы) қауіп-қатер, болжамдары авторға мінездеме
3-тапсырма. Ашық хат
«Неліктен сіз өз заманыңыздың ұнамсыз жағын ғана көрдіңіз?» деген сауалға дәлелді жауап алу мақсатында, авторға ашық хат жазады.
Топтық бағалау.
Бағалау критерийі Дескриптор
Шығармадағы автор бейнесін анықтайды аудиомәтіннен үзінді тыңдайды
тарихи тұлғалардың тібегін жасайды
сұрақтарға жауап береді.
жуан, жіңішке сұрақтар құрастырады
автордың атынан сұрақтарға жауап береді
автор көтерген мәселені анықтайды
автордың тебіреністерін табады
авторға мінездеме береді
авторға ашық хат жазады.....

Доп      


Мақала ұнаса, бөлісіңіз:

Ұқсас мақалалар:
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңі 8-сабақ (8 сынып, II тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: «Үш қиян» өлеңіндегі ерлік пен елдік (8 сынып, II тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мұрат Мөңкеұлы «Үш қиян» өлеңі Ел тәуелсіздігін аңсау (8 сынып, II тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңі 5-сабақ (8 сынып, II тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Мұрат Мөңкеұлы «Үш қиян» өлеңі 1-сабақ (8 сынып, II тоқсан )

Іздеп көріңіз:
сабақ жоспары Мұрат Мөңкеұлының «Үш қиян» өлеңі және тарихи шындық 8 сынып қазақ әдебиеті, қазақ әдебиетінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак адебиет кыска мерзимди сабак жоспары, Мұрат Мөңкеұлының «Үш қиян» өлеңі және тарихи шындық

Пікір жазу

  • [cmxfinput_gallery][cmxfinput_youtube]