Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі 4-сабақ (7 сынып, IV тоқсан )

Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі 4-сабақ (7 сынып, IV тоқсан )

Пән: Қазақ әдебиеті
Бөлім атауы: Ұрпақ тәрбиесі
Сабақтың тақырыбы: Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі 4-сабақ
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 7.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау.
Сабақтың мақсаттары:
Барлық оқушылар
• Кейіпкерлердің мінез-құлқын суреттейді.
Көптеген оқушылар
• Бет-бейнесін сипаттайды.
Кейбір оқушылар
• Шығармаға сүйене отырып жазады.
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру:
-оқушылардың сабаққа қатысын тексеру;
- сабақ мақсатымен таныстыру;
«Қызығушылықты ояту» бөлімі
http://bilimland.kz/kk/content/structure/2194-6_synyp#lesson=15551
Т.Әбдіков «Қонақтар»
Оқушылар шығарма туралы қысқаша түсінікпен танысады. Керек мәліметтерді дәптерге түртіп алады.
Т. 1-тапсырма. Оқушыларға шығарма үзінділері беріледі.
«Бес сұрақ» әдісі
Кім? Не?
Қайда?
Қашан?
Неліктен?
Не істеді?
Оқушылар шығармадан осы сұрақ бойынша 2 дерек дайындайды, таныстырылым жасайды.
Мысалы: Сапабек курорттан қайтып бара жатқан сапарларында ата-анасымен жолшыбай амандасып кетпекші болды.
Шығарма мазмұнымен таныса отырып, таныс емес сөздердің мағынасын түсіндірме сөздіктен қарайды.
Глоссарий.
Алагеуім-таң жарығы әлсіз, күңгірт шақ, елең-алаң мезгіл.
Шұлғау- қонышты аяқ киімнің ішінен аяққа орайтын мата.
Шақша-сиыр, серке, тау ешкілерінің мүйіздерінен жасалған, насыбай салатын құты.
Т. «FILA толтыру» әдісі көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады. Топ құрамында төрт адам болады. Әрқайсысы «FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстарын біріктіріп, кестені толтырады.
F/ Дерек/ – шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау
I /Пікір /– кейіпкер туралы өзінің ой, пікірі
L /Сұрақ/– кейіпкердің образдық тұлғасын ашатын сұрақтар
A /Іс-әрекет/– автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі .
Дерек Пікір Сұрақ Іс-әрекет
Әр топ өз кестесін қарсы топқа береді. Қарсы топ бағалау критерийіне сүйене отырып, кері байланыс жасайды.
Бағалау критерийі Дескриптор
оқушы
Кейіпкерлердің шығарма жанры бойынша бөліну себебін анықтайды. Кейіпкерлер бейнесін сипаттайды;
Кейіпкер туралы өз ойын білдіреді;
Автор шеберлігіне талдау жасайды......

Доп      


Мақала ұнаса, бөлісіңіз:

Ұқсас мақалалар:
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі 5-сабақ (7 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі 3-сабақ (7 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі 1-сабақ (7 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі 2-сабақ (7 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі 6-сабақ (7 сынып, IV тоқсан )

Іздеп көріңіз:
сабақ жоспары Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі 4-сабақ 7 сынып қазақ әдебиеті, қазақ әдебиетінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак адебиет кыска мерзимди сабак жоспары, Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі 4-сабақ

Пікір жазу

  • [cmxfinput_gallery][cmxfinput_youtube]