Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Ерлан Жүніс «Менің атым -Тәуелсіздік» өлеңі 2-сабақ (6 сынып, IV тоқсан )
Пән: Қазақ әдебиеті
Бөлім атауы: Тәуелсіздік - қасиет тұнған ұлы ұғым
Сабақтың тақырыбы: Ерлан Жүніс «Менің атым -Тәуелсіздік» өлеңі 2-сабақ
Сабақ мақсаты: Көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту.
Сабақ барысы:
Қызығушылықты ояту кезеңі
Автор бейнесі деген терминді қалай түсінесің? деген сұраққа оқушылар жауабын мұғалім тақтаға немесе флипчартқа жазады (Оқиғаны баяндаушы, жазушының өзі)
Мағынаны тану кезеңі
1-тапсырма
Темір шымылдық түрілерін көрдім,
Сахнаға шықты жас өмір! Алты жасымда!
Жылаған жоқпын, сұраған жоқпын анамнан,
Сол күні жаңа әнұран айтып оралған,
Сол түні неге ұйықтамай маған
бір аңыз айтып шыққанын
Ұл жайлы Күннен жаралған, - деген жолдардан не байқадың, автор ойын кеңейтіп айт.
2- тапсырма
Анасы мен баласы арасында түсіністік немесе байланыс туралы жазылған жолдарды тауып оқы. Мағынасын түсіндір. Егер қара сөзбен жазылса, анасы мен баласының арасында қандай диалог болуы мүмкін еді?
Жұпта талда. Ойларыңды жаз.
3- тапсырма
Өлеңде өзіңе ұнаған шумақты таңда. Жаттап ал.
Бұл тапсырма жұппен/топпен/сыныппен орындалады.
Қабілеті жоғары оқушыға арналған тапсырма:
– Алты-ақ жасында ақырын көрген алыптың!
деген ақынның айтқан алыбы кім? Ақын мақтанышын сен бөлісер ме едің? Ойыңды талдап жаз.....
Бөлім атауы: Тәуелсіздік - қасиет тұнған ұлы ұғым
Сабақтың тақырыбы: Ерлан Жүніс «Менің атым -Тәуелсіздік» өлеңі 2-сабақ
Сабақ мақсаты: Көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту.
Сабақ барысы:
Қызығушылықты ояту кезеңі
Автор бейнесі деген терминді қалай түсінесің? деген сұраққа оқушылар жауабын мұғалім тақтаға немесе флипчартқа жазады (Оқиғаны баяндаушы, жазушының өзі)
Мағынаны тану кезеңі
1-тапсырма
Темір шымылдық түрілерін көрдім,
Сахнаға шықты жас өмір! Алты жасымда!
Жылаған жоқпын, сұраған жоқпын анамнан,
Сол күні жаңа әнұран айтып оралған,
Сол түні неге ұйықтамай маған
бір аңыз айтып шыққанын
Ұл жайлы Күннен жаралған, - деген жолдардан не байқадың, автор ойын кеңейтіп айт.
2- тапсырма
Анасы мен баласы арасында түсіністік немесе байланыс туралы жазылған жолдарды тауып оқы. Мағынасын түсіндір. Егер қара сөзбен жазылса, анасы мен баласының арасында қандай диалог болуы мүмкін еді?
Жұпта талда. Ойларыңды жаз.
3- тапсырма
Өлеңде өзіңе ұнаған шумақты таңда. Жаттап ал.
Бұл тапсырма жұппен/топпен/сыныппен орындалады.
Қабілеті жоғары оқушыға арналған тапсырма:
– Алты-ақ жасында ақырын көрген алыптың!
деген ақынның айтқан алыбы кім? Ақын мақтанышын сен бөлісер ме едің? Ойыңды талдап жаз.....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Ерлан Жүніс «Менің атым -Тәуелсіздік» өлеңі 1-сабақ (6 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Ерлан Жүніс «Менің атым -Тәуелсіздік» өлеңі 3-сабақ (6 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Асқар Алтай «Прописка» әңгімесі 7-сабақ (6 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Расул Ғамзатов «Ана тілі» өлеңі 3-сабақ (6 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Р Ғамзатов «Менің Дағыстаным» әңгімесі 3-сабақ (6 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Ерлан Жүніс «Менің атым -Тәуелсіздік» өлеңі 1-сабақ (6 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Ерлан Жүніс «Менің атым -Тәуелсіздік» өлеңі 3-сабақ (6 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Асқар Алтай «Прописка» әңгімесі 7-сабақ (6 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Расул Ғамзатов «Ана тілі» өлеңі 3-сабақ (6 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Р Ғамзатов «Менің Дағыстаным» әңгімесі 3-сабақ (6 сынып, IV тоқсан )
Іздеп көріңіз: