Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: «Қобыланды батыр» жыры (5 сынып, I тоқсан )
Пән: Қазақ әдебиет
Бөлім атауы: Таза, мінсіз асыл сөз
Сабақтың тақырыбы: «Қобыланды батыр» жыры
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ
Т/Ж4.Шығарма үзінділерімен жұмыс
Сабақтың мақсаттары: Т/Ж4.Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқып, жатқа айтады
Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
(Оқушылар назарын сабаққа аударамын,сабақ мақсатымен ,тақырыбымен таныстырамын , топқа бөлінеді)
Қызығушылықты ояту
Бейнематериал көреді.
• Үзіндіде қай кейіпкер туралы айтылады?
Оқушылар кейіпкер бейнесіне пікір айтады
Берілетін тапсырмалар :
1.Оқушылар өздері жаттап келген жыр үзінділерін дыбыс шкаласы бойынша кезектесіп айтады.
2. Оқушылар үзінділерді тыңдай отырып, кейіпкер бейнесін ашатын жолдарды жазып алады.
3. Мұғалім оқушыларға Қобыланды туралы бірнеше үзінді таратады.
Оқушылар Қобыланды образы мен іс-әрекетін сипаттайтын тірек сөздердің астын сызады. Олар асты сызылған сөздердің Қобыланды образын ашудағы нақты әсерін талқылайды.
4.Оқушылар айтып жатқанда тыңдай отырып кесте толтырады
Кейіпкер Жырдағы әрекеті Образы Оқушыныңөз ойы
Қобыланды
Дескриптор:
Жырдағы кейіпкердің әрекетін талдайды.
Кейіпкерге мінездеме береді.
Өзіндік көзқарасын танытады.
ІІІ. Ойтолғаныс
«Қобыланды батыр» жыры несімен есіңізде қалады?
Сабақты бекіту үшін оқушылар пікірі сұралады.....
Бөлім атауы: Таза, мінсіз асыл сөз
Сабақтың тақырыбы: «Қобыланды батыр» жыры
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ
Т/Ж4.Шығарма үзінділерімен жұмыс
Сабақтың мақсаттары: Т/Ж4.Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқып, жатқа айтады
Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
(Оқушылар назарын сабаққа аударамын,сабақ мақсатымен ,тақырыбымен таныстырамын , топқа бөлінеді)
Қызығушылықты ояту
Бейнематериал көреді.
• Үзіндіде қай кейіпкер туралы айтылады?
Оқушылар кейіпкер бейнесіне пікір айтады
Берілетін тапсырмалар :
1.Оқушылар өздері жаттап келген жыр үзінділерін дыбыс шкаласы бойынша кезектесіп айтады.
2. Оқушылар үзінділерді тыңдай отырып, кейіпкер бейнесін ашатын жолдарды жазып алады.
3. Мұғалім оқушыларға Қобыланды туралы бірнеше үзінді таратады.
Оқушылар Қобыланды образы мен іс-әрекетін сипаттайтын тірек сөздердің астын сызады. Олар асты сызылған сөздердің Қобыланды образын ашудағы нақты әсерін талқылайды.
4.Оқушылар айтып жатқанда тыңдай отырып кесте толтырады
Кейіпкер Жырдағы әрекеті Образы Оқушыныңөз ойы
Қобыланды
Дескриптор:
Жырдағы кейіпкердің әрекетін талдайды.
Кейіпкерге мінездеме береді.
Өзіндік көзқарасын танытады.
ІІІ. Ойтолғаныс
«Қобыланды батыр» жыры несімен есіңізде қалады?
Сабақты бекіту үшін оқушылар пікірі сұралады.....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: «Керқұла атты Кендебай» ертегісі 3-сабақ (5 сынып, I тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: «Қобыланды батыр» жыры 2-сабақ (5 сынып, I тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Шортанбай Қанайұлы «Зар заман» 3-сабақ (7 сынып, II тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Жырдағы кейіпкерлердің бейнесі (5 сынып, I тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: «Керқұла атты Кендебай» ертегісі 2-сабақ (5 сынып, I тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: «Керқұла атты Кендебай» ертегісі 3-сабақ (5 сынып, I тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: «Қобыланды батыр» жыры 2-сабақ (5 сынып, I тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Шортанбай Қанайұлы «Зар заман» 3-сабақ (7 сынып, II тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Жырдағы кейіпкерлердің бейнесі (5 сынып, I тоқсан )
» Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: «Керқұла атты Кендебай» ертегісі 2-сабақ (5 сынып, I тоқсан )
Іздеп көріңіз: