Қазақ тілінен сабақ жоспары: Классикалық музыка (8 сынып, IV тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Бөлім тақырыбы: Театр өнері мен мәдениеті
Сабақтың тақырыбы: Классикалық музыка
Оқу мақсаттары: О8.2.7.1 - ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау
Сабақ мақсаттары:
Оқушылар:
• Әртүрлі дереккөздерінен алынған ақпараттарға сілтеме жасау.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту:
Оқушылар «Астана кештері: классикалық музыка кеші» тақырыбындағы бейнекөріністі көріп, Астана опера балет театрында болған музыкалық кеш туралы жұбымен әңгімелеседі және төмендегі сұрақтарға жауап береді:
• Көрермендер классикалық музыка туралы өз ойларын қалай білдіруде?
• Көрерменге ерекше әсер еткен ұандай музыкалық туынды?
• Басқа елден келген скрипкашы Филипп Квинттің қазақстанға келудегі негізгі мақсата не?
Мәтінмен жұмыс кезеңі
1-тапсырма.
«Классикалық музыка кеші» тақырыбындағы мәтінді оқып, негізгі ақпаттарды маңыздылығына қарай мұнараға орналастырады.
Үлгі
Классикалық музыка кеші
...Вагнердің увертюрасы, Прокофьевтің скрипкамен орындалатын шығармасы және Шуберттің симфониялық сазды сарындары. Елордалықтар мен қала қонақтарының назарына аты әлемге мәшһүр орыс және еуропа классиктерінің жауһар туындылары ұсынылды. Әуенді де әуезді кештің жетекшісі танымал неміс дирижері Михаил Юровский. Маэстро көпшіліктің талғамына сай келу үшін бағдарламаға түрлі дәуірлер мен әр қилы ырғақты музыканы кірістіріпті...
2-тапсырма.
Оқушыларға газет-журналдар таратылады. Классикалық музыка туралы ақпараттарды іріктейді және салыстырады. Әртүрлі дереккөздерінен алынған ақпаратты салыстырып, өзіндік қорытынды жасайды.
Бағалау критерийі:
Әр түрлі ақпарат көздерінен ақпарат жинау
Дескриптор Балл
Білім алушы:
Деректерді дәлелдеу
Мақала авторына сілтеме жасау
Уақытты тиімді пайдалану
Жай сөйлемді орынды қолдану
Барлығы
3-тапсырма.
«Қазақстан тұрғындарының үштен бір бөлігі мәдени орындарға бармайды...» тақырыбындағы графиктік мәтін беріледі. Оқушылар диаграмадағы сандық ақпараттарды салыстырып, сауалнаманың қорытындысын айтады.
• Демалыста театр қойылымдарын тамашалағанды ұнататын облыс тұрғындарының көрсеткіші:
Бағалау критерийі
Мәтін құрылымын сақтай отырып, диаграммадағы деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу Дескриптор Балл
Білім алушы:
Диаграммадағы сандық ақпараттарды салыстыру және анықтау
АРА СТИЛЬ және оны қолдану аясы туралы таныстырып, жұптық тапсырма (ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдардан алынған қажетті материалдарға сілтеме жасау т.б.) беріледі:.....
Бөлім тақырыбы: Театр өнері мен мәдениеті
Сабақтың тақырыбы: Классикалық музыка
Оқу мақсаттары: О8.2.7.1 - ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау
Сабақ мақсаттары:
Оқушылар:
• Әртүрлі дереккөздерінен алынған ақпараттарға сілтеме жасау.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту:
Оқушылар «Астана кештері: классикалық музыка кеші» тақырыбындағы бейнекөріністі көріп, Астана опера балет театрында болған музыкалық кеш туралы жұбымен әңгімелеседі және төмендегі сұрақтарға жауап береді:
• Көрермендер классикалық музыка туралы өз ойларын қалай білдіруде?
• Көрерменге ерекше әсер еткен ұандай музыкалық туынды?
• Басқа елден келген скрипкашы Филипп Квинттің қазақстанға келудегі негізгі мақсата не?
Мәтінмен жұмыс кезеңі
1-тапсырма.
«Классикалық музыка кеші» тақырыбындағы мәтінді оқып, негізгі ақпаттарды маңыздылығына қарай мұнараға орналастырады.
Үлгі
Классикалық музыка кеші
...Вагнердің увертюрасы, Прокофьевтің скрипкамен орындалатын шығармасы және Шуберттің симфониялық сазды сарындары. Елордалықтар мен қала қонақтарының назарына аты әлемге мәшһүр орыс және еуропа классиктерінің жауһар туындылары ұсынылды. Әуенді де әуезді кештің жетекшісі танымал неміс дирижері Михаил Юровский. Маэстро көпшіліктің талғамына сай келу үшін бағдарламаға түрлі дәуірлер мен әр қилы ырғақты музыканы кірістіріпті...
2-тапсырма.
Оқушыларға газет-журналдар таратылады. Классикалық музыка туралы ақпараттарды іріктейді және салыстырады. Әртүрлі дереккөздерінен алынған ақпаратты салыстырып, өзіндік қорытынды жасайды.
Бағалау критерийі:
Әр түрлі ақпарат көздерінен ақпарат жинау
Дескриптор Балл
Білім алушы:
Деректерді дәлелдеу
Мақала авторына сілтеме жасау
Уақытты тиімді пайдалану
Жай сөйлемді орынды қолдану
Барлығы
3-тапсырма.
«Қазақстан тұрғындарының үштен бір бөлігі мәдени орындарға бармайды...» тақырыбындағы графиктік мәтін беріледі. Оқушылар диаграмадағы сандық ақпараттарды салыстырып, сауалнаманың қорытындысын айтады.
• Демалыста театр қойылымдарын тамашалағанды ұнататын облыс тұрғындарының көрсеткіші:
Бағалау критерийі
Мәтін құрылымын сақтай отырып, диаграммадағы деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу Дескриптор Балл
Білім алушы:
Диаграммадағы сандық ақпараттарды салыстыру және анықтау
АРА СТИЛЬ және оны қолдану аясы туралы таныстырып, жұптық тапсырма (ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдардан алынған қажетті материалдарға сілтеме жасау т.б.) беріледі:.....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Сахна саңлағы (8 сынып, IV тоқсан )
» Сабақ жоспары (ұмж): Дыбыстау және музыкамен көркемдеу 2-сабақ (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Болашақ музыкасы 2-сабақ (Музыка, 4 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Музыка әлемі 1-сабақ (Музыка, 4 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Болашақ музыкасы 1-сабақ (Музыка, 4 сынып, IV тоқсан)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Сахна саңлағы (8 сынып, IV тоқсан )
» Сабақ жоспары (ұмж): Дыбыстау және музыкамен көркемдеу 2-сабақ (Музыка, 6 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Болашақ музыкасы 2-сабақ (Музыка, 4 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Музыка әлемі 1-сабақ (Музыка, 4 сынып, IV тоқсан)
» Сабақ жоспары (ұмж): Болашақ музыкасы 1-сабақ (Музыка, 4 сынып, IV тоқсан)
Іздеп көріңіз: