Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жасөспірімдер арасындағы қылмысқа қарсы күрес (8 сынып, III тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Бөлім атауы: Жасөспірім және заң
Сабақтың тақырыбы: Жасөспірімдер арасындағы қылмысқа қарсы күрес
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 8.1.2.1 әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас үзінді) автор көзқарасы мен экспресивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдау
Сабақтың мақсаттары: Оқушылар әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты интервьюдегі автордың көзқарасы мен экспрессивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдауы тиіс.
Сабақ барысы: Оқушылармен бірге сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылау.
Тыңдалымалды тапсырмасы:
Мұғалім оқушыларға заң туралы мақал-мәтелдерді ұсынады. Оқушылар жұпта оқып, мақалдардың мәнін ашып, түсіндіреді.
Тыңдалым тапсырмасы.
«Жасөспірімдер арасындағы қылмысқа қарсы күрес» деректі фильмі көрсетіледі. Оқушылар бейнематериалды тыңдайды.
Тыңдалымда кездескен эмоционалды-экспресивті сөздерді дәптерге түртіп жазып алып отырады. Сол сөздердің қолданылуын түсіндіреді. Автордың көзқарасын анықтайды.
Тыңдалым мәтіні бойынша оқушылар үш шынайы ақпарат және тыңдалымда айтылмаған екі ақпаратты жазады. Кейін жұпта алмасып, қай ақпараттың айтылмаған ақпарат екенін анықтайды.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма.
Деректі фильм бойынша шағын рецензия жазады.
Рецензияда: Фильм тақырыбының маңыздығына
Автордың сөзіне, негізгі ойды жеткізуіне баға береді.....
Бөлім атауы: Жасөспірім және заң
Сабақтың тақырыбы: Жасөспірімдер арасындағы қылмысқа қарсы күрес
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 8.1.2.1 әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас үзінді) автор көзқарасы мен экспресивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдау
Сабақтың мақсаттары: Оқушылар әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты интервьюдегі автордың көзқарасы мен экспрессивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдауы тиіс.
Сабақ барысы: Оқушылармен бірге сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылау.
Тыңдалымалды тапсырмасы:
Мұғалім оқушыларға заң туралы мақал-мәтелдерді ұсынады. Оқушылар жұпта оқып, мақалдардың мәнін ашып, түсіндіреді.
Тыңдалым тапсырмасы.
«Жасөспірімдер арасындағы қылмысқа қарсы күрес» деректі фильмі көрсетіледі. Оқушылар бейнематериалды тыңдайды.
Тыңдалымда кездескен эмоционалды-экспресивті сөздерді дәптерге түртіп жазып алып отырады. Сол сөздердің қолданылуын түсіндіреді. Автордың көзқарасын анықтайды.
Тыңдалым мәтіні бойынша оқушылар үш шынайы ақпарат және тыңдалымда айтылмаған екі ақпаратты жазады. Кейін жұпта алмасып, қай ақпараттың айтылмаған ақпарат екенін анықтайды.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма.
Деректі фильм бойынша шағын рецензия жазады.
Рецензияда: Фильм тақырыбының маңыздығына
Автордың сөзіне, негізгі ойды жеткізуіне баға береді.....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ұлттық тәрбие (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мәдени мұра әлем назарында (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Қоршаған орта Биоалуантүрлілік (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Құндылық – мәдениеттің құрамдас бөлігі (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Қыз баланың қайырымдылығы (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ұлттық тәрбие (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мәдени мұра әлем назарында (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Қоршаған орта Биоалуантүрлілік (8 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Құндылық – мәдениеттің құрамдас бөлігі (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Қыз баланың қайырымдылығы (8 сынып, III тоқсан )
Іздеп көріңіз: