Қазақ тілінен сабақ жоспары: Рақмет саған анашым! (8 сынып, I тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Бөлім атауы: Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті. Фонетика.
Сабақтың тақырыбы: Рақмет саған ,анашым!
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 8.2.3.1.- мақала құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшелігін ажырату.
Сабақтың мақсаттары:
Оқушылар мақала жанрының ерекшелігімен танысып, тұтас мақала жазып үйренуі тиіс.
Сабақ барысы: Сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлері түсіндіріледі.
Оқылымалды кезеңі.
- Сендер газет-журналға мақала жариялап көрдіңдер ме?
- Мақаланы қалай жазу керек?
Оқушылар осы сабаққа дейін мақала жазудың ерекшеліктерімен танысты. Абзац жазуды үйренді. Композициялық құрылымы туралы ақпаратпен таныс.
Оқылым кезеңі.
1-тапсырма. Берілген мәтінді мұқият оқыңдар.
Мәтінді оқыған соң, мәтінді мазмұндап беріңдер. Мәтіннің логикалық сызбасын қағазға түсіріп көріңдер.
2-тапсырма. Мәтіннің жанрлық ерекшеліктерін атап көрсетіңдер.
Формасы
Жанры, түрі
Мақсатты аудиториясы
Мазмұны
Стил
Бағалау критерийлері Дискриптор
- Мақала құрылымын сақтай алады;
- Ойын дәлелді жеткізе алады. Кіріспе, негізгі бөлім, қорытынды бөлімді ажырата алады.
Мәтін мазмұнының негізгі идеясын жеткізе алады.
Үйге тапсырма:
Өздерің бұқаралық ақпарат құралдарына мақала жариялап көріңдер. Тақырыбың өздерің ойластыры4дар. Газет-журналға жариялау мүмкіндігі болмаған кезде ғаламтор парақшасы арқылы блогқа мақала жариялау мүмкіндігін қарастырыңдар.....
Бөлім атауы: Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті. Фонетика.
Сабақтың тақырыбы: Рақмет саған ,анашым!
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 8.2.3.1.- мақала құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшелігін ажырату.
Сабақтың мақсаттары:
Оқушылар мақала жанрының ерекшелігімен танысып, тұтас мақала жазып үйренуі тиіс.
Сабақ барысы: Сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлері түсіндіріледі.
Оқылымалды кезеңі.
- Сендер газет-журналға мақала жариялап көрдіңдер ме?
- Мақаланы қалай жазу керек?
Оқушылар осы сабаққа дейін мақала жазудың ерекшеліктерімен танысты. Абзац жазуды үйренді. Композициялық құрылымы туралы ақпаратпен таныс.
Оқылым кезеңі.
1-тапсырма. Берілген мәтінді мұқият оқыңдар.
Мәтінді оқыған соң, мәтінді мазмұндап беріңдер. Мәтіннің логикалық сызбасын қағазға түсіріп көріңдер.
2-тапсырма. Мәтіннің жанрлық ерекшеліктерін атап көрсетіңдер.
Формасы
Жанры, түрі
Мақсатты аудиториясы
Мазмұны
Стил
Бағалау критерийлері Дискриптор
- Мақала құрылымын сақтай алады;
- Ойын дәлелді жеткізе алады. Кіріспе, негізгі бөлім, қорытынды бөлімді ажырата алады.
Мәтін мазмұнының негізгі идеясын жеткізе алады.
Үйге тапсырма:
Өздерің бұқаралық ақпарат құралдарына мақала жариялап көріңдер. Тақырыбың өздерің ойластыры4дар. Газет-журналға жариялау мүмкіндігі болмаған кезде ғаламтор парақшасы арқылы блогқа мақала жариялау мүмкіндігін қарастырыңдар.....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Кітапхана мен кітап маңызы (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мамандық таңдау (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: «Ассамблея жылы – халықтар бірлігінің кепілі» (7 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Рухани адамгершілік құндылықтар (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көлік түрлерін білесің бе? (5 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Кітапхана мен кітап маңызы (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мамандық таңдау (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: «Ассамблея жылы – халықтар бірлігінің кепілі» (7 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Рухани адамгершілік құндылықтар (8 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көлік түрлерін білесің бе? (5 сынып, III тоқсан )
Іздеп көріңіз: