Қазақ тілінен сабақ жоспары: Атақты тұлғалардың ерекшеліктерін талқылау (3 сынып, III тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Атақты тұлғалар
Сабақ тақырыбы: Атақты тұлғалардың ерекшеліктерін талқылау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) 3.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұны бойынша көзқарасын (келісу/келіспеу себебін )/ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып білдіру
Сабақ мақсаттары: Аудио-бейнежазба мазмұны бойынша өз ойын білдіреді.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал
Мақсаты: ынтымақтық орта құру.
Қазақ тілім - өз тілім, ана тілім,
Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім.
Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені,
Болашағым,бақытым, дара тілім.
ІІ. Өткенді қайталау.
«Йә, жоқ» ойыны
Мақсаты: ойын арқылы оқушылардың білім деңгейін анықтау.
Мына тұжырымдарды дәлелде:
Қызыл,ала, көк - етістікке жатады (жоқ)
Етістіктің сұрақтары - кім?не? (жоқ)
Алматы, Көкшетау, Жандос- бұл жалқы зат есім бе? (йә)
Болымды етістіктер –ма, -ме, -па, -пе, -ба, -бе жұрнақтар арқылы жасалады? (йә)
Заттың сынын, түрін, сынын білдіретін сөз табын сан есім дейміз бе? (жоқ)
Етістіктің 3 шағы бар? (йә)
Етістіктер тұлғасына қарай негізгі және туынды болып екіге бөлінеді (йә)
ІІ. Негізгі бөлім
Оқушыларға атақты адамдардың суреттерін көрсету.
Мақсаты: сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын ашу.
Оқушылар атақты адамдармен атауларын сәйкестендіреді.
-Олардың ішінен кім туралы білесіңдер?
(Ұ) Оқушыларға белгілі Шоқан Уәлихановтың суретін көрсету. Бұл кім? Олар жайлы не білесіз?
(Ж) Оқушылардан олардың ойларынша осы адамдар ие болған қасиеттер тізімін жасауды сұрау.
Ай мектеп сайтында Шоқан туралы бейне фильм көріп, жасаған тізімдерін салыстырып, толықтырады.
Сипаттау сөздерді арқылы әр топ Шоқан туралы шағын мәтін құрастырады. Мәтіндерінде есімдіктер болуы тиіс.
Топтар өз жұмыстарын қорғайды. Әр топтап эксперт бір сұрақ қояды. Басқа топтар қойылған сұрақтарға жауап береді.
Өзара бағалау:
Бағалау критерийі бойынша топтар өзара бағалайды.
Бағалау критериййі +/-
Тізім жасаған сөздерді байланыстырып мәтін құрастыра алды
Мәтінде 5 есімдіктен кем емес қолдана алды
Сипаттама мәтін құрастыра алды.
Топтар жасаған қорытындыларын басқаларға хабарлайды......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Атақты тұлғалар
Сабақ тақырыбы: Атақты тұлғалардың ерекшеліктерін талқылау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) 3.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұны бойынша көзқарасын (келісу/келіспеу себебін )/ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып білдіру
Сабақ мақсаттары: Аудио-бейнежазба мазмұны бойынша өз ойын білдіреді.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал
Мақсаты: ынтымақтық орта құру.
Қазақ тілім - өз тілім, ана тілім,
Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім.
Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені,
Болашағым,бақытым, дара тілім.
ІІ. Өткенді қайталау.
«Йә, жоқ» ойыны
Мақсаты: ойын арқылы оқушылардың білім деңгейін анықтау.
Мына тұжырымдарды дәлелде:
Қызыл,ала, көк - етістікке жатады (жоқ)
Етістіктің сұрақтары - кім?не? (жоқ)
Алматы, Көкшетау, Жандос- бұл жалқы зат есім бе? (йә)
Болымды етістіктер –ма, -ме, -па, -пе, -ба, -бе жұрнақтар арқылы жасалады? (йә)
Заттың сынын, түрін, сынын білдіретін сөз табын сан есім дейміз бе? (жоқ)
Етістіктің 3 шағы бар? (йә)
Етістіктер тұлғасына қарай негізгі және туынды болып екіге бөлінеді (йә)
ІІ. Негізгі бөлім
Оқушыларға атақты адамдардың суреттерін көрсету.
Мақсаты: сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын ашу.
Оқушылар атақты адамдармен атауларын сәйкестендіреді.
-Олардың ішінен кім туралы білесіңдер?
(Ұ) Оқушыларға белгілі Шоқан Уәлихановтың суретін көрсету. Бұл кім? Олар жайлы не білесіз?
(Ж) Оқушылардан олардың ойларынша осы адамдар ие болған қасиеттер тізімін жасауды сұрау.
Ай мектеп сайтында Шоқан туралы бейне фильм көріп, жасаған тізімдерін салыстырып, толықтырады.
Сипаттау сөздерді арқылы әр топ Шоқан туралы шағын мәтін құрастырады. Мәтіндерінде есімдіктер болуы тиіс.
Топтар өз жұмыстарын қорғайды. Әр топтап эксперт бір сұрақ қояды. Басқа топтар қойылған сұрақтарға жауап береді.
Өзара бағалау:
Бағалау критерийі бойынша топтар өзара бағалайды.
Бағалау критериййі +/-
Тізім жасаған сөздерді байланыстырып мәтін құрастыра алды
Мәтінде 5 есімдіктен кем емес қолдана алды
Сипаттама мәтін құрастыра алды.
Топтар жасаған қорытындыларын басқаларға хабарлайды......
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ізденуге үйренемін (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жер бедері деген не? (2 сынып, I тоқсан)
» Балабақша сабақ жоспары: Қызыл орамал
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Сиқырлы қорап жасаймын (2 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Атақты тұлғалар туралы оқу (3 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ізденуге үйренемін (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жер бедері деген не? (2 сынып, I тоқсан)
» Балабақша сабақ жоспары: Қызыл орамал
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Сиқырлы қорап жасаймын (2 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Атақты тұлғалар туралы оқу (3 сынып, III тоқсан )
Іздеп көріңіз: