Қазақ тілінен сабақ жоспары: Кейіпкерлерді сипаттаймыз (3 сынып, I тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен
Сабақ тақырыбы: Кейіпкерлерді сипаттаймыз
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтемеу) 3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету.
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, орфографиялық сөздік пен анықтамалық арқылы түзету.
3.3.1.1 жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу/пайымдау мәтіндерін құрап жазу
Сабақ мақсаттары: Шағын мәтін құруды үйрену.
Сабақ барысы: (Ұ) Психологиялық ахуал орнату.
Тренинг: Бір – бірімізге жылы сөз арнаймыз».
- Әрбір адам?
- Туысым, досым, жұрағат.
Әрбір сабақ?
Үйрену, ұғу, ұлағат.
- Әрбір ісім?
- Тірлік, тірек, адалдық.
- Әрбір сөзім?
- Шындық, бірлік, адалдық.
Мұғалімнің кіріспе сөзі:
Міне, балалар, біз бір - бірімізге жылы сөз арнап, біздер достығымызды, бірлігімізді білдірдік. Бүгінгі «Достық пен жолдастық» тақырыбындағы сабағымыз өмірімізге сән беретін адам бойындағы ғажайып сезім туралы.
(Ұ) Оның атын кім дейміз?
- Шалбар жатыр қуыста,
Жейде жатыр бұрышта,
Бас киім мен бәтеңке
Бірге тұрса дұрыс па?!
Оның атын кім дейміз?
- Салақ бала бұл дейміз.
- Олпы-солпы кигені,
Қадамақ боп түймені,
Саусағына байқамай
Шаншып алды инені.
Оның атын кім дейміз?
- Олақ бала бұл дейміз.
- Бірін түртіп жылатты,
Бірін шалып құлатты.
Аяқ-қолда тыным жоқ
Ала құйын сияқты.
Оның атын кім дейміз?
- Тентек бала бұл дейміз.
- Атқа қарғып мінбейді,
Суда жүзе білмейді.
Көше жарық болса да,
Жалғыз өзі жүрмейді.
Оның атын кім дейміз?
- Қорқақ бала бұл дейміз!
- Күнде ұйқысы қанбайды,
Жұмсағанға бармайды.
Теледидар алдында
...краннан көз алмайды
Оның атын кім дейміз?
- Жалқау бала бұл дейміз!
Ақылбек Қожаұлы
(Т) «Еңбекқор бала», «ұқыпты бала», «өжет бала», «тәртіпті бала», «шыншыл бала» қандай болатындығы туралы әңгімелеу. Сызбаға салу. Сынып алдында жұмысты таныстыру.
(ЖЖ) «Сен қандай баласың?» тақырыбына «расында», «меніңше», «шынымды айтсам», «сеніңше қалай» сөздерін пайдаланып сөйлесу.
(Ж) Мен қандай баламын?
Тақырыбында шағын эссе жазу.......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен
Сабақ тақырыбы: Кейіпкерлерді сипаттаймыз
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтемеу) 3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету.
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, орфографиялық сөздік пен анықтамалық арқылы түзету.
3.3.1.1 жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу/пайымдау мәтіндерін құрап жазу
Сабақ мақсаттары: Шағын мәтін құруды үйрену.
Сабақ барысы: (Ұ) Психологиялық ахуал орнату.
Тренинг: Бір – бірімізге жылы сөз арнаймыз».
- Әрбір адам?
- Туысым, досым, жұрағат.
Әрбір сабақ?
Үйрену, ұғу, ұлағат.
- Әрбір ісім?
- Тірлік, тірек, адалдық.
- Әрбір сөзім?
- Шындық, бірлік, адалдық.
Мұғалімнің кіріспе сөзі:
Міне, балалар, біз бір - бірімізге жылы сөз арнап, біздер достығымызды, бірлігімізді білдірдік. Бүгінгі «Достық пен жолдастық» тақырыбындағы сабағымыз өмірімізге сән беретін адам бойындағы ғажайып сезім туралы.
(Ұ) Оның атын кім дейміз?
- Шалбар жатыр қуыста,
Жейде жатыр бұрышта,
Бас киім мен бәтеңке
Бірге тұрса дұрыс па?!
Оның атын кім дейміз?
- Салақ бала бұл дейміз.
- Олпы-солпы кигені,
Қадамақ боп түймені,
Саусағына байқамай
Шаншып алды инені.
Оның атын кім дейміз?
- Олақ бала бұл дейміз.
- Бірін түртіп жылатты,
Бірін шалып құлатты.
Аяқ-қолда тыным жоқ
Ала құйын сияқты.
Оның атын кім дейміз?
- Тентек бала бұл дейміз.
- Атқа қарғып мінбейді,
Суда жүзе білмейді.
Көше жарық болса да,
Жалғыз өзі жүрмейді.
Оның атын кім дейміз?
- Қорқақ бала бұл дейміз!
- Күнде ұйқысы қанбайды,
Жұмсағанға бармайды.
Теледидар алдында
...краннан көз алмайды
Оның атын кім дейміз?
- Жалқау бала бұл дейміз!
Ақылбек Қожаұлы
(Т) «Еңбекқор бала», «ұқыпты бала», «өжет бала», «тәртіпті бала», «шыншыл бала» қандай болатындығы туралы әңгімелеу. Сызбаға салу. Сынып алдында жұмысты таныстыру.
(ЖЖ) «Сен қандай баласың?» тақырыбына «расында», «меніңше», «шынымды айтсам», «сеніңше қалай» сөздерін пайдаланып сөйлесу.
(Ж) Мен қандай баламын?
Тақырыбында шағын эссе жазу.......
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: 116-сабақ Шығарма (3 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: №8-сабақ Мәтін түрлері және құрылымдық бөліктері (3 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Кейіпкерлерді сомдаймыз (3 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: 117-сабақ Бақылау диктанты (3 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жақсы мен жаманды айыра білемін (3 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: 116-сабақ Шығарма (3 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: №8-сабақ Мәтін түрлері және құрылымдық бөліктері (3 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Кейіпкерлерді сомдаймыз (3 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: 117-сабақ Бақылау диктанты (3 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жақсы мен жаманды айыра білемін (3 сынып, I тоқсан )
Іздеп көріңіз: