Қазақ тілінен сабақ жоспары: № 12-сабақ Пайымдау мәтінін құраймын (3 сынып, I тоқсан )

Қазақ тілінен сабақ жоспары: № 12-сабақ Пайымдау мәтінін құраймын (3 сынып, I тоқсан )

Пән: Қазақ тілі
Бөлімі: Жанды табиғат
Тақырыбы: № 12-сабақ. Пайымдау мәтінін құраймын
Оқу мақсаты: 3.3.1.1 жоспар/сызбаны қолдана отырып, тірек сөздер арқылы әңгімелеу мәтінін, салыстыра сипаттау мәтінін; көмекші сөздер арқылы пайымдау мәтінін құрап жазу.
3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету;
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
-жоспар бойынша берілген сөздер мен сөз тіркестерін қолданып мәтін құрап жаза алады;
-мұғалімнің қолдауымен жіберілген пунктуациялық, грамматикалық қателерді тауып, түзетеді.
Оқушылардың көбі:
-жоспар бойынша сөздер мен сөз тіркестерді өз бетінше іріктеп орынды қолданып мәтін құрап жаза алады;
-жіберілген пунктуациялық, грамматикалық қателерді үлгі/талдау негізінде тауып, түзетеді.
Оқушылардың кейбірі:
-жоспар бойынша көркем бейнелі сөздерді қолданып мәтін құрап жаза алады;
-жіберілген пунктуациялық, грамматикалық қателерді тауып, түзетеді.
Сабақ барысы: (Ө) Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
«Өзің тап» диктанты жүргізіледі. Мәтін оқылады. Тақырыбы Құндыз. Оқушылар тақтадан сөйлемді көшіріп жазады. Жіберілген қателерді анықтап, түзетіп жазады.
Дескриптор:
- қате берілген сөздерді түзетеді;
- сөздерді сауатты жазады;
- каллиграфиялық нормаларды сақтайды.
Сабақ тақырыбы және оқу мақсаттары таныстырылады. Оқушыларға бағалау критерийі айтылады.
(Ұ;Қ) Өлеңдегі негізгі ойды анықтау. Өлең мазмұны бойынша пікір білдіру.
1.45-жаттығу.Оқулықпен жұмыс жүргізіледі. Оқушылар көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, өлеңді оқып шығады. Өлеңді өз сөздерімен мазмұндайды. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды.
Қабілеті жоғары оқушылар сөздікпен жұмыс жасайды: өлең мазмұнын түсіну үшін «матады», «малшынды» сөздерінің синонимін табады.
2.46-жаттығу орындалады. Оқулықтан өлең мазмұнын ашатын мақалды тауып жазады. Неліктен сол мақалды таңдағанын дәлелдейді.
3.(Ж) «Артық суретті тап» әдісі бойынша жұмыс жүргізіледі. Жұптасқан оқушылар артық суретті сөзбен жазып отырады. Соңында «Ашық микрофон» әдісі арқылы талқыланады......

Доп      


Мақала ұнаса, бөлісіңіз:

Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: № 11-сабақ Мәтін түрлері мен құрылымдық бөліктері (3 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: № 9-сабақ Мәтін түрлері мен құрылымдық бөліктері (3 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: 6 - сабақ Мәтін түрі және құрылымдық бөліктері (3 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: 7- сабақ Мәтін түрлері және құрылымдық бөліктері (3 сынып, I тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Бақылау диктанты (3 сынып, III тоқсан )

Іздеп көріңіз:
сабақ жоспары № 12-сабақ Пайымдау мәтінін құраймын 3 сынып қазақ тілі, қазақ тілінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак тили кыска мерзимди сабак жоспары, № 12-сабақ Пайымдау мәтінін құраймын

Пікір жазу

  • [cmxfinput_gallery][cmxfinput_youtube]