Қазақ тілінен сабақ жоспары: Суретті талқылау (2 сынып, II тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Менің мектебім
Сабақтың тақырыбы: Суретті талқылау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (ОБ сілтеме) 2.1.8.1 Талқылауларға қатысып, өз пікірін білдіреді.
Сабақ мақсаттары: Өз пікірін білдіруде сөздер мен сөз тіркестерін пайдалана алады.
Сабақ барысы: (Ұ) Ертеңгілік шеңбер
Сәлемдесу. Бүгінгі сабаққа мен сендер үшін тосын сый дайындап әкелдім. Ол мына әдемі қорапшаның ішінде. Не екенін білгілерің келе ме? Ондай болса өздерің табуға тырысыңдар.Сендер маған әр түрлі сұрақтар қойыңдар, ал мен сендерге «Иә» немесе «Жоқ» деп жауап беріп, көмектесемін.
(қораптың ішінде-сюжетті сурет)
(Ұ,ОТ) Балалар бүгінгі сабағымыз жақсы өту үшін біз қандай ережелерді ұстануымыз керек?
-Сабақта мұқият болу;
-Бір-біріміздің сөзін бөлмеу;
-Сұрақтарға толық жауап беру;
-Сыныптастарымыздың пікірін,ойын сыйлау;
-Әдепті болу.
Ондай болса, сабақ барысында осы ережелерді сақтауды ұмытпайық.
Ал, қазір қолдарыңды жұдырыққа түйіп дүрбі жасаңдар. Жан-жаққа қарап көріңдер. Не көріп отырсыңдар? Енді, тақтадағы суретке қараңдар.
Дүрбіден не көріп отырсыңдар? (оқушылар суреттегі заттарды атайды).
(Т) Әр топ таңдаған сөздермен сөйлемдер құрастырады.
1-топ
2-топ
3-топ
(ОТ)Берілген уақыт өткен соң, топтар өздерінің жұмыстарын қорғап, құрастырған сөйлемдерімен таныстырады.
Жақсы, бір-бірімізді мақтап, қол соғайық.
Енді, әр топтың құрастырған сөйлемдерімен не істеуге болады? Бұл сөйлемдер туралы не айтуға болады?
Әрине, барлық сөйлемдерді біріктіріп, ретімен қойып мәтін құрастыруға болады. Осы мәтінге әр топ өздеріңнің аттарын қойыңдар.
Сергіту сәті. Музыка ырғағына сай қимылдар келтіріп билеу.(белсенді тақтадан көріп отырған кейіпкерлердің артынан қайталау)
Ал, қазір бір сәтке осы суреттегі жерде жүрміз деп елестетіңдер.Осы жердегі заттардың бәрін сезуге бізге не көмектеседі, деп ойлайсыңдар? Дұрыс, сезім мүшелері.
(Көз, құлақ, тіл,мұрын,тері).
Келесі тапсырма: әр топ ақылдасып, осы жерде не көріп,естіп...сезгендері жайлы айтады.
Мысалы: көзбен...көрдік,
құлақпен... естідік,
мұрынмен... иіскедік,
тілмен...дәмін көрдік,
терімен (қолмен)... сипап көрдік.......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Менің мектебім
Сабақтың тақырыбы: Суретті талқылау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (ОБ сілтеме) 2.1.8.1 Талқылауларға қатысып, өз пікірін білдіреді.
Сабақ мақсаттары: Өз пікірін білдіруде сөздер мен сөз тіркестерін пайдалана алады.
Сабақ барысы: (Ұ) Ертеңгілік шеңбер
Сәлемдесу. Бүгінгі сабаққа мен сендер үшін тосын сый дайындап әкелдім. Ол мына әдемі қорапшаның ішінде. Не екенін білгілерің келе ме? Ондай болса өздерің табуға тырысыңдар.Сендер маған әр түрлі сұрақтар қойыңдар, ал мен сендерге «Иә» немесе «Жоқ» деп жауап беріп, көмектесемін.
(қораптың ішінде-сюжетті сурет)
(Ұ,ОТ) Балалар бүгінгі сабағымыз жақсы өту үшін біз қандай ережелерді ұстануымыз керек?
-Сабақта мұқият болу;
-Бір-біріміздің сөзін бөлмеу;
-Сұрақтарға толық жауап беру;
-Сыныптастарымыздың пікірін,ойын сыйлау;
-Әдепті болу.
Ондай болса, сабақ барысында осы ережелерді сақтауды ұмытпайық.
Ал, қазір қолдарыңды жұдырыққа түйіп дүрбі жасаңдар. Жан-жаққа қарап көріңдер. Не көріп отырсыңдар? Енді, тақтадағы суретке қараңдар.
Дүрбіден не көріп отырсыңдар? (оқушылар суреттегі заттарды атайды).
(Т) Әр топ таңдаған сөздермен сөйлемдер құрастырады.
1-топ
2-топ
3-топ
(ОТ)Берілген уақыт өткен соң, топтар өздерінің жұмыстарын қорғап, құрастырған сөйлемдерімен таныстырады.
Жақсы, бір-бірімізді мақтап, қол соғайық.
Енді, әр топтың құрастырған сөйлемдерімен не істеуге болады? Бұл сөйлемдер туралы не айтуға болады?
Әрине, барлық сөйлемдерді біріктіріп, ретімен қойып мәтін құрастыруға болады. Осы мәтінге әр топ өздеріңнің аттарын қойыңдар.
Сергіту сәті. Музыка ырғағына сай қимылдар келтіріп билеу.(белсенді тақтадан көріп отырған кейіпкерлердің артынан қайталау)
Ал, қазір бір сәтке осы суреттегі жерде жүрміз деп елестетіңдер.Осы жердегі заттардың бәрін сезуге бізге не көмектеседі, деп ойлайсыңдар? Дұрыс, сезім мүшелері.
(Көз, құлақ, тіл,мұрын,тері).
Келесі тапсырма: әр топ ақылдасып, осы жерде не көріп,естіп...сезгендері жайлы айтады.
Мысалы: көзбен...көрдік,
құлақпен... естідік,
мұрынмен... иіскедік,
тілмен...дәмін көрдік,
терімен (қолмен)... сипап көрдік.......
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Әңгімелерді әңгімелесуді жазу (2 сынып, II тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мектеп күні (4-сабақ) (1 сынып, 2 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Менің киімім (1 сынып, 1 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Тұңғыш қазақ суретшісі № 6 (3 сынып, III тоқсан, 6 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мектептегі сүйікті пәндерім №2 (2 сынып, II тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Әңгімелерді әңгімелесуді жазу (2 сынып, II тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мектеп күні (4-сабақ) (1 сынып, 2 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Менің киімім (1 сынып, 1 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Тұңғыш қазақ суретшісі № 6 (3 сынып, III тоқсан, 6 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мектептегі сүйікті пәндерім №2 (2 сынып, II тоқсан )
Іздеп көріңіз: