Қазақ тілінен сабақ жоспары: Әріптер сөздер емле және грамматика (2 сынып, I тоқсан)
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің отбасым және достарым
Сабақ тақырыбы: Әріптер,сөздер,емле және грамматика
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтемеу)Т/А 4 Астарлы мағынаны болжау.
О1 Ақпаратты түсіну Ж2 Берілген сөздерден өздігінен сөйлемдер құрап жазу
Сабақ мақсаттары: Т/А Тірек сөздерді дұрыс қолдана отыра, сөйлеу қабілетін дамытады.
О2 Берілген ақпаратты түсінеді.
Ж2 Тірек сөздерден сөйлемдер құрап жазады.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.
Мақсаты: сыныпта жылы, мейірімді атмосфераны орнату.
Оқушылар ортаға дөңгеленіп тұрады, бір-бірімен жұптасып бір-біріне сәттілік тілейді.
Өткен сабақты қайталау.
«Қар ұлпасы» ойыны арқылы өткенді қайталау.Ақ қағазда отбасы мүшелерінің аттары жазылады.Қағазды ұлпаға айналдырып, қар атысып ойнайды.Мұғалім қоңырау соққан уақытта ойын тоқталып,,қолдарына түскен ұлпада жазылған сөзге мақал-мәтелдер айтады.
Сонымен бүгінгі сабақтың тақырыбы не жайында болмақшы?
Оқушылардың жауаптарын тыңдау.
Сабақтың тақырыбы: Отбасы –шағын мемлекет, яғни отбасы жайында суретпен постер жасаймыз және сол суреттерге тірек сөздерді қолдана отыра сөйлемдер құрастырамыз.
Бұл тақырыпқа қандай мақсат қоюға болады?
Оқушылардың жауаптарын тыңдау.
Сабақтың мақсаты:
Тірек сөздерді қолдана отыра сөйлеу қабілеттеріңді дамыту және берілген ақпаратты түсіну.
Ал енді оқу мақсатына жету үшін жетістік критерийлерін құрап алуымыз керек.
ЖК:
1) Отбасы мүшелерін білу.
2) Отбасы мүшелерінің рөлін анықтау.
II. Қызығушылықты ояту.
Аудиожазба тыңдау:
Балалар,қазір сендер экраннан аудиожазба тыңдайсыңдар? Аудиожазбаны мұқият тыңдап,не жайында екенін айтуларың қажет?
Тыңдалым бойынша:
Балалар мына мақалдың мағынасын қалай түсінесіңдер?
Әке- асқар тау,
Ана-бауырындағы бұлақ,
Бала-жағасындағы құрақ.
Жұпта бір-бірімен ой бөлісу.
Әр жұп өз ойларын айтады.
Оқушылардың жауаптарын тыңдау.
Аудиожазба бойынша толықтыру.
Әке-бала үшін шыңы биік асқар тау.
Ана –тау бауырында ағып жатқан бұлақ екен.
Бала- су жағасындағы шөп сияқты, яғни бала ананың қамқорлығымен өседі.
Осы сөздерді енді орыс және ағылшын тілінде қалай айтуға болады?
Оқушылар сөздерді айтады,мұғалім сөздерді тақтаға іледі.
Әке-отец-father
Ана- мать-mother
Бала-ребенок-child
Оқушыларды шеберге шақыру.
Оларға отбасы мүшелерінің суреттерін беру арқылы бес топқа бөлу.
1-топ «Ана мен бала»
2-топ «Әке мен бала»
3-топ «Бала мен бала»
4-топ «Әже мен немере»
5-топ «Ата мен немере»
Топпен жұмыс.
Топтық ережені еске түсіру.
Отбасы-шағын мемлекет тақырыбында постер жасау.
1- топ «Ана мен бала»Отбасындағы ананың рөлі
2-топ «Әке мен бала»Отбасындағыәкенің рөлі.
3-топ «Бала мен бала »Отбасындағы баланың рөлі.
4-топ «Әже мен немере» Отбасындағы әженің рөлі.(мақал)
5-топ «Ата мен немере » Отбасындағы атаның рөлі.(мақал)
Барлық топтар әр отбасы мүшесінің үйде қандай жұмыс жүргізетінінпостер бойынша көрсетеді, Топтар өз постерлерін тақтаға шығып қорғайды. Бір топ өз жұмысын қорғағанда, екінші топ оларды «Саусақ» әдісі арқылы бағалайды.
Топтық жұмысты берілген критерийлер бойынша бағалау:
№ Жетістіккритерийлері ия жоқ
1. Тірек сөздерді дұрыс қолдана аламын
2. Сөйлемдерді дұрыс құрап жаза аламын......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің отбасым және достарым
Сабақ тақырыбы: Әріптер,сөздер,емле және грамматика
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтемеу)Т/А 4 Астарлы мағынаны болжау.
О1 Ақпаратты түсіну Ж2 Берілген сөздерден өздігінен сөйлемдер құрап жазу
Сабақ мақсаттары: Т/А Тірек сөздерді дұрыс қолдана отыра, сөйлеу қабілетін дамытады.
О2 Берілген ақпаратты түсінеді.
Ж2 Тірек сөздерден сөйлемдер құрап жазады.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.
Мақсаты: сыныпта жылы, мейірімді атмосфераны орнату.
Оқушылар ортаға дөңгеленіп тұрады, бір-бірімен жұптасып бір-біріне сәттілік тілейді.
Өткен сабақты қайталау.
«Қар ұлпасы» ойыны арқылы өткенді қайталау.Ақ қағазда отбасы мүшелерінің аттары жазылады.Қағазды ұлпаға айналдырып, қар атысып ойнайды.Мұғалім қоңырау соққан уақытта ойын тоқталып,,қолдарына түскен ұлпада жазылған сөзге мақал-мәтелдер айтады.
Сонымен бүгінгі сабақтың тақырыбы не жайында болмақшы?
Оқушылардың жауаптарын тыңдау.
Сабақтың тақырыбы: Отбасы –шағын мемлекет, яғни отбасы жайында суретпен постер жасаймыз және сол суреттерге тірек сөздерді қолдана отыра сөйлемдер құрастырамыз.
Бұл тақырыпқа қандай мақсат қоюға болады?
Оқушылардың жауаптарын тыңдау.
Сабақтың мақсаты:
Тірек сөздерді қолдана отыра сөйлеу қабілеттеріңді дамыту және берілген ақпаратты түсіну.
Ал енді оқу мақсатына жету үшін жетістік критерийлерін құрап алуымыз керек.
ЖК:
1) Отбасы мүшелерін білу.
2) Отбасы мүшелерінің рөлін анықтау.
II. Қызығушылықты ояту.
Аудиожазба тыңдау:
Балалар,қазір сендер экраннан аудиожазба тыңдайсыңдар? Аудиожазбаны мұқият тыңдап,не жайында екенін айтуларың қажет?
Тыңдалым бойынша:
Балалар мына мақалдың мағынасын қалай түсінесіңдер?
Әке- асқар тау,
Ана-бауырындағы бұлақ,
Бала-жағасындағы құрақ.
Жұпта бір-бірімен ой бөлісу.
Әр жұп өз ойларын айтады.
Оқушылардың жауаптарын тыңдау.
Аудиожазба бойынша толықтыру.
Әке-бала үшін шыңы биік асқар тау.
Ана –тау бауырында ағып жатқан бұлақ екен.
Бала- су жағасындағы шөп сияқты, яғни бала ананың қамқорлығымен өседі.
Осы сөздерді енді орыс және ағылшын тілінде қалай айтуға болады?
Оқушылар сөздерді айтады,мұғалім сөздерді тақтаға іледі.
Әке-отец-father
Ана- мать-mother
Бала-ребенок-child
Оқушыларды шеберге шақыру.
Оларға отбасы мүшелерінің суреттерін беру арқылы бес топқа бөлу.
1-топ «Ана мен бала»
2-топ «Әке мен бала»
3-топ «Бала мен бала»
4-топ «Әже мен немере»
5-топ «Ата мен немере»
Топпен жұмыс.
Топтық ережені еске түсіру.
Отбасы-шағын мемлекет тақырыбында постер жасау.
1- топ «Ана мен бала»Отбасындағы ананың рөлі
2-топ «Әке мен бала»Отбасындағыәкенің рөлі.
3-топ «Бала мен бала »Отбасындағы баланың рөлі.
4-топ «Әже мен немере» Отбасындағы әженің рөлі.(мақал)
5-топ «Ата мен немере » Отбасындағы атаның рөлі.(мақал)
Барлық топтар әр отбасы мүшесінің үйде қандай жұмыс жүргізетінінпостер бойынша көрсетеді, Топтар өз постерлерін тақтаға шығып қорғайды. Бір топ өз жұмысын қорғағанда, екінші топ оларды «Саусақ» әдісі арқылы бағалайды.
Топтық жұмысты берілген критерийлер бойынша бағалау:
№ Жетістіккритерийлері ия жоқ
1. Тірек сөздерді дұрыс қолдана аламын
2. Сөйлемдерді дұрыс құрап жаза аламын......
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Менің отбасым (2 сынып, I тоқсан)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мейірім көзі (2 сынып, I тоқсан)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Менің отбасым және достарым Өмірбаян жаза аламын (2 сынып, I тоқсан)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Әріптер сөздер емле және грамматика Қарлығаштың құйрығы неге айыр? (ертегі) (2 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Саяхат Демалыс туралы әңгімелерін айту - ойларын білдіру (2-сабақ) (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Менің отбасым (2 сынып, I тоқсан)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мейірім көзі (2 сынып, I тоқсан)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Менің отбасым және достарым Өмірбаян жаза аламын (2 сынып, I тоқсан)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Әріптер сөздер емле және грамматика Қарлығаштың құйрығы неге айыр? (ертегі) (2 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Саяхат Демалыс туралы әңгімелерін айту - ойларын білдіру (2-сабақ) (2 сынып, IV тоқсан )
Іздеп көріңіз: