Қазақ тілінен сабақ жоспары: Біздің мереке №8 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8-бөлім «Демалу мәдениеті. Мерекелер»
Сабақ тақырыбы: Біздің мереке №8
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
4.1 Мәтінді түрлі формада ұсыну
3.4.1.1 тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру
5.1 Грамматикалық нормаларды сақтау (лингвистикалық терминдерді қолданбау)
3.5.1.5 үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыру
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы:
тірек сөздерді қолданып, үлгі бойынша жай сөйлем құрастырады.
Оқушылардың көпшілігі:
тірек сөздерді қолданып, жай сөйлем құрастырады.
Оқушылардың кейбірі:
тірек сөздерді ұтымды қолданып, жай сөйлем және құрмалас сөйлем құрастырады.
Сабақ барысы: «Шаттық шеңберіне» шақыру
Балалар бір-біріне «Сиқырлы таяқшаны» бере отырып, өздерінің игілікті тілектерін айтады:
Мен бәріңе денсаулық тілеймін!
Мен бәріңе қуаныш тілеймін!
Мен бәріңе мейірім тілеймін!
Мен бәріңе шуақты күн тілеймін!
Мен бәріңе көңілді мереке тілеймін! және т.б.
Ой шақыру
(Ұ) Суретке қарап сұрақтарға жауап бер.
˗ Глобус нені білдіреді?
˗ Бүгінгі сабақ не жайлы болады?
Сабақтың мақсатымен таныстыру:
• тірек сөздер арқылы мәтін құрастырамын;
• сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтаймын.
Мағынаны тану
Жаңа сөздер
(Ұ) Жаңа сөздерді суреттер мен мағынасы жақын сөздер арқылы меңгерту
Балаларды қорғау күні – балалар мерекесі
Шолу шеңбері – аттракцион
(МК, Ұ) Грамматикалық қоржын
Жіктік жалғауды қайтала.
Мұғалім сөздің басын дауыстап айтады, кез-келген оқушы жалғауын жалғастырады. Оқушы қателессе, қасында отырған көршісі түзетеді.
Жекеше:
Мен демаламын
Сен демаласың
Сіз демаласыз
Ол демалады
1-тапсырма:
(Ұ) Мәтінді түсініп оқы. Мәтінді тізбектеп дауыстап оқиды. Түсінбеген сөздерді талқылайды. Мазмұнын өз сөзімен айтады.
1 маусым – Балаларды қорғау күні. Бұл – біздің мереке. Мерекеде мені ата-анам, туыстарым құттықтайды. Отбасымызбен саябаққа барамыз. Біз шолу шеңберіне отырамыз.
2-тапсырма:
(ЖЖ) Сұрақтарға жауап бер.
Тапсырманы орындамас бұрын сұрақтармен танысады. Сұрақтарға сүйеніп жауап береді. Жауаптарын басқа оқушылар «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.
1. 1 маусым – қандай күн?
2. Ол кімдердің – мерекесі?
Кері байланыс
Тапсырма қиын болды ма? .....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8-бөлім «Демалу мәдениеті. Мерекелер»
Сабақ тақырыбы: Біздің мереке №8
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
4.1 Мәтінді түрлі формада ұсыну
3.4.1.1 тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру
5.1 Грамматикалық нормаларды сақтау (лингвистикалық терминдерді қолданбау)
3.5.1.5 үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыру
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы:
тірек сөздерді қолданып, үлгі бойынша жай сөйлем құрастырады.
Оқушылардың көпшілігі:
тірек сөздерді қолданып, жай сөйлем құрастырады.
Оқушылардың кейбірі:
тірек сөздерді ұтымды қолданып, жай сөйлем және құрмалас сөйлем құрастырады.
Сабақ барысы: «Шаттық шеңберіне» шақыру
Балалар бір-біріне «Сиқырлы таяқшаны» бере отырып, өздерінің игілікті тілектерін айтады:
Мен бәріңе денсаулық тілеймін!
Мен бәріңе қуаныш тілеймін!
Мен бәріңе мейірім тілеймін!
Мен бәріңе шуақты күн тілеймін!
Мен бәріңе көңілді мереке тілеймін! және т.б.
Ой шақыру
(Ұ) Суретке қарап сұрақтарға жауап бер.
˗ Глобус нені білдіреді?
˗ Бүгінгі сабақ не жайлы болады?
Сабақтың мақсатымен таныстыру:
• тірек сөздер арқылы мәтін құрастырамын;
• сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтаймын.
Мағынаны тану
Жаңа сөздер
(Ұ) Жаңа сөздерді суреттер мен мағынасы жақын сөздер арқылы меңгерту
Балаларды қорғау күні – балалар мерекесі
Шолу шеңбері – аттракцион
(МК, Ұ) Грамматикалық қоржын
Жіктік жалғауды қайтала.
Мұғалім сөздің басын дауыстап айтады, кез-келген оқушы жалғауын жалғастырады. Оқушы қателессе, қасында отырған көршісі түзетеді.
Жекеше:
Мен демаламын
Сен демаласың
Сіз демаласыз
Ол демалады
1-тапсырма:
(Ұ) Мәтінді түсініп оқы. Мәтінді тізбектеп дауыстап оқиды. Түсінбеген сөздерді талқылайды. Мазмұнын өз сөзімен айтады.
1 маусым – Балаларды қорғау күні. Бұл – біздің мереке. Мерекеде мені ата-анам, туыстарым құттықтайды. Отбасымызбен саябаққа барамыз. Біз шолу шеңберіне отырамыз.
2-тапсырма:
(ЖЖ) Сұрақтарға жауап бер.
Тапсырманы орындамас бұрын сұрақтармен танысады. Сұрақтарға сүйеніп жауап береді. Жауаптарын басқа оқушылар «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.
1. 1 маусым – қандай күн?
2. Ол кімдердің – мерекесі?
Кері байланыс
Тапсырма қиын болды ма? .....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Нәтиже сабақ №12 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Нәтиже сабақ Мен не үйрендім? №12 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жақсы және жаман мінез №2 (3 сынып, I тоқсан, 2 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Танымалдылық №13 (3 сынып, III тоқсан, 6 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Демалысты қалай өткіздім? №4 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Нәтиже сабақ №12 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Нәтиже сабақ Мен не үйрендім? №12 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жақсы және жаман мінез №2 (3 сынып, I тоқсан, 2 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Танымалдылық №13 (3 сынып, III тоқсан, 6 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Демалысты қалай өткіздім? №4 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
Іздеп көріңіз: