Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мұхтар Әуезов - белгілі жазушы №2 (3 сынып, III тоқсан, 6 бөлім)
Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:6-бөлім: Атақты тұлғалар
Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезов - белгілі жазушы №2
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.3 Тыңдаған аудио-бейнематериалдың мазмұнын түсіну
3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/ кесте толтыру/мазмұндау
Сабақтың мақсаттары:
Барлығы: «Мұхтар Әуезов» бейнематериалының мазмұны бойынша мұғалімнің көмегімен кесте толтырады.
Көпшілігі: тыңдаған бейнематериалдың мазмұны бойынша кесте толтырады және мазмұндайды.
Кейбірі: тыңдаған бейнематериалдың мазмұны бойынша кестені толық толтырады және мазмұндайды.
Сабақ барысы: Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру үшін бір - біріне жақсы тілек тілеуден бастайды.
Мен саған ... тілеймін.
Үй тапсырмасын тексеру
«Иә» және «Жоқ» ойыны
Абай - орыс халқының ұлы ғалымы.
Абай атақты аудармашы болды.
Абайдың әжесінің аты- Ұлжан.
Абай кішкентай кезінен өте зерек болды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру
• Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінемін
Оқушылардың назарын «Ұлылардан үлгі алайық!» деген сөзге аудару. «Мозаика» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашқызу. Қима қағаздарды құрастырып, сөздерді құрау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Қима қағаздардан М. Әуезовтың суреті шығады.
Жаңа сөздерді қайталау, сөйлемдер құру.
Жазушы, шығарма
Белгілі жазушы, атақты шығарма
Мұхтар Әуезов –белгілі жазушы. М. Әуезовтың шығармалары көп. Біз сабақта шығарма жаздық.
Тыңдалым тапсырмасы:
(Ұ. М. ) Әуезов туралы бейнематериалды 2 рет тыңдайды.
Мұхтар Омарханұлы Әуезов 1897 жылы дүниеге келген. Үй ішінде «ең кішкентай, момын да ерке, елгезек, бауырмал болған. Мұхтардың туған жері – Семей облысы, Абай ауданы. Мұхтар Әуезов-белгілі жазушы. Оның «Еңлік-Кебек», «Абай жолы», «Қараш-қараш оқиғасы», «Көксерек» сияқты шығармалары бар.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:
(Ө.) Оқушылар тапсырманы жеке орындайды.
І тапсырма:
Әуезов туралы шағын бейнематериалды көріп, ақпаратты кестеге жаз.
Т. Үш топқа бөлініп, жазған ақпараттарымен бөліседі, бір-бірін толықтырады.
ІІ тапсырма:
Кестені толықтыр.
Жазушы Туған жері Шығармалары Қосымша ақпарат.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:6-бөлім: Атақты тұлғалар
Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезов - белгілі жазушы №2
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.3 Тыңдаған аудио-бейнематериалдың мазмұнын түсіну
3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/ кесте толтыру/мазмұндау
Сабақтың мақсаттары:
Барлығы: «Мұхтар Әуезов» бейнематериалының мазмұны бойынша мұғалімнің көмегімен кесте толтырады.
Көпшілігі: тыңдаған бейнематериалдың мазмұны бойынша кесте толтырады және мазмұндайды.
Кейбірі: тыңдаған бейнематериалдың мазмұны бойынша кестені толық толтырады және мазмұндайды.
Сабақ барысы: Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру үшін бір - біріне жақсы тілек тілеуден бастайды.
Мен саған ... тілеймін.
Үй тапсырмасын тексеру
«Иә» және «Жоқ» ойыны
Абай - орыс халқының ұлы ғалымы.
Абай атақты аудармашы болды.
Абайдың әжесінің аты- Ұлжан.
Абай кішкентай кезінен өте зерек болды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру
• Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінемін
Оқушылардың назарын «Ұлылардан үлгі алайық!» деген сөзге аудару. «Мозаика» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашқызу. Қима қағаздарды құрастырып, сөздерді құрау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Қима қағаздардан М. Әуезовтың суреті шығады.
Жаңа сөздерді қайталау, сөйлемдер құру.
Жазушы, шығарма
Белгілі жазушы, атақты шығарма
Мұхтар Әуезов –белгілі жазушы. М. Әуезовтың шығармалары көп. Біз сабақта шығарма жаздық.
Тыңдалым тапсырмасы:
(Ұ. М. ) Әуезов туралы бейнематериалды 2 рет тыңдайды.
Мұхтар Омарханұлы Әуезов 1897 жылы дүниеге келген. Үй ішінде «ең кішкентай, момын да ерке, елгезек, бауырмал болған. Мұхтардың туған жері – Семей облысы, Абай ауданы. Мұхтар Әуезов-белгілі жазушы. Оның «Еңлік-Кебек», «Абай жолы», «Қараш-қараш оқиғасы», «Көксерек» сияқты шығармалары бар.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:
(Ө.) Оқушылар тапсырманы жеке орындайды.
І тапсырма:
Әуезов туралы шағын бейнематериалды көріп, ақпаратты кестеге жаз.
Т. Үш топқа бөлініп, жазған ақпараттарымен бөліседі, бір-бірін толықтырады.
ІІ тапсырма:
Кестені толықтыр.
Жазушы Туған жері Шығармалары Қосымша ақпарат.....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Күзгі еңбек (3 сынып, II тоқсан, 3 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Өзен (3 сынып, IV тоқсан, 7 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Күз келді (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Наурыз тойы №9 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: 10-сабақ Бауыржан – батыр (3 сынып, III тоқсан, 6 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Күзгі еңбек (3 сынып, II тоқсан, 3 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Өзен (3 сынып, IV тоқсан, 7 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Күз келді (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Наурыз тойы №9 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: 10-сабақ Бауыржан – батыр (3 сынып, III тоқсан, 6 бөлім)
Іздеп көріңіз: