Қазақ тілінен сабақ жоспары: № 14 сабақ Нәтиже сабақ Мен не үйрендім? (3 сынып, III тоқсан, 5 бөлім)
Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: Өнер
Сабақ тақырыбы: № 14 сабақ Нәтиже сабақ Мен не үйрендім?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
4.1 Мәтінді түрлі формада ұсыну
3.4.1.1* тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру
2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу (диалог)
3.2.3.1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру
Сабақ мақсаттары:
1. Сурет бойынша мәтін құрау.
2. Сұхбатқа қатысу.
Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді, сурет бойынша мәтін құрайды, жалғауларды дұрыс қолданады.
Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сурет бойынша мәтін құрайды, сұрақ-жауапқа қатысады.
Оқушылардың кейбірі: тақырып бойынша өз ойларыммен бөліседі.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту
(Ө) «Өнер» сөзіне ассоциограмма құрады.
Сабақтың мақсатымен таныстыру:
• Сурет бойынша мәтін құрау.
• Тірек сөздердің көмегімен диалог құрау.
(МК, Ұ) Оқылым. Алдымен оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып, мазмұнымен танысады.
Оқылым мәтін
Мәтінді суреттер арқылы мазмұндайды.
Дескрипторлар:
сурет бойынша шағын мәтін құрастырады;
тірек сөздерді орынды қолданады;
сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жазады;
Бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бірден бағалап отырады.
(Ө) Жазылым. Жақша ішіндегі сөздердің тиістісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады.
Менің атам (алтыннан, күмістен, темірден) алқа жасайды. Нартай (билегенді, домбыра тартқанды, ән айтқанды) жақсы көреді. Нағашы атам (теріден, қағаздан, ағаштан) қамшы тоқиды. Біз қағаздан әртүрлі (тамақ, кітап, ойыншық) жасадық. Музейде (көне, жыртық, жаңа) кітаптар бар. (Ж) Айтылым. Жағдаятты орындайды.
Мектепте колөнер көрмесі болады. Көрмеге өзің жасаған затты апаруың керек. Көршіңмен қандай зат жасайтының туралы ақылдас.
Тірек сөздер: қағаз, гүл, кеме, бояу, желім, сурет.
Кері байланыс. «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды......
Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: Өнер
Сабақ тақырыбы: № 14 сабақ Нәтиже сабақ Мен не үйрендім?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
4.1 Мәтінді түрлі формада ұсыну
3.4.1.1* тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру
2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу (диалог)
3.2.3.1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру
Сабақ мақсаттары:
1. Сурет бойынша мәтін құрау.
2. Сұхбатқа қатысу.
Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді, сурет бойынша мәтін құрайды, жалғауларды дұрыс қолданады.
Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сурет бойынша мәтін құрайды, сұрақ-жауапқа қатысады.
Оқушылардың кейбірі: тақырып бойынша өз ойларыммен бөліседі.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту
(Ө) «Өнер» сөзіне ассоциограмма құрады.
Сабақтың мақсатымен таныстыру:
• Сурет бойынша мәтін құрау.
• Тірек сөздердің көмегімен диалог құрау.
(МК, Ұ) Оқылым. Алдымен оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып, мазмұнымен танысады.
Оқылым мәтін
Мәтінді суреттер арқылы мазмұндайды.
Дескрипторлар:
сурет бойынша шағын мәтін құрастырады;
тірек сөздерді орынды қолданады;
сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жазады;
Бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бірден бағалап отырады.
(Ө) Жазылым. Жақша ішіндегі сөздердің тиістісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады.
Менің атам (алтыннан, күмістен, темірден) алқа жасайды. Нартай (билегенді, домбыра тартқанды, ән айтқанды) жақсы көреді. Нағашы атам (теріден, қағаздан, ағаштан) қамшы тоқиды. Біз қағаздан әртүрлі (тамақ, кітап, ойыншық) жасадық. Музейде (көне, жыртық, жаңа) кітаптар бар. (Ж) Айтылым. Жағдаятты орындайды.
Мектепте колөнер көрмесі болады. Көрмеге өзің жасаған затты апаруың керек. Көршіңмен қандай зат жасайтының туралы ақылдас.
Тірек сөздер: қағаз, гүл, кеме, бояу, желім, сурет.
Кері байланыс. «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды......
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: 13-сабақ Бұл – Орталық музей (3 сынып, III тоқсан, 5 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Табиғатты қорғау (3 сынып, I тоқсан, 12 сабақ)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: № 1 сабақ Отбасым өнерлі (3 сынып, III тоқсан, 5 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Нәтиже сабақ Мен не үйрендім? №12 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: 15-сабақ Нәтиже сабақ Мен не үйрендім? (3 сынып, III тоқсан, 6 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: 13-сабақ Бұл – Орталық музей (3 сынып, III тоқсан, 5 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Табиғатты қорғау (3 сынып, I тоқсан, 12 сабақ)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: № 1 сабақ Отбасым өнерлі (3 сынып, III тоқсан, 5 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Нәтиже сабақ Мен не үйрендім? №12 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: 15-сабақ Нәтиже сабақ Мен не үйрендім? (3 сынып, III тоқсан, 6 бөлім)
Іздеп көріңіз: