Қазақ тілінен сабақ жоспары: Сәулет өнері (ОМЖ бойынша 1-сабақ) (3 сынып, III тоқсан, 5 бөлім)
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-тарау «Сәулет өнері»
Сабақ тақырыбы: Сәулет өнері (ОМЖ бойынша 1-сабақ)
Оқу мақсаттары:
2.1 Сөздік қорды толықтыру
3.2.1.1 тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану;
3.4 Сұрақтар мен жауаптар құрастыру
3.3.4.1* мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыру және оған жауап беру
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы:
Суреттер мен сөздерді сәйкестендіріп, сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың көпшілігі:
Мәтінді керекті сөздермен толықтырып, мазмұнын айтады.
Оқушылардың кейбірі:
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырып, оларға жауап береді.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту – 3 минут
«Мағынаны таны» стратегиясы
Суреттерге қара, үлгі бойынша сұраққа жауап бер.
ҮЛГІ:
- Бұл қай өнер түрі?
- Бұл – музыка өнері.
БҰЛ ҚАЙ ӨНЕР ТҮРІ?
Суреттер бойынша топтарға біріктіру
Тақырыпты жариялау
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін бірлесе құру – 3 минут
Жаңа сөздермен жұмыс
Жаңа сөздер: сәулет, ғимарат, сарай, құрылыс
құрылыс/құрылысшы сәулет/сәулетші
үй ғимарат
сарай
1-тапсырма. Суреттер мен сөздерді сәйкестендіріп, сұрақтарға жауап бер.
«Тышқаннан жылдам» ойыны
Бұл кім? Ол не істейді?
Бұл не? Ол қандай?
Бұл кім / не? Ол не істейді?/ қандай?
биік, әдемі, жаңа
үйлер, ғимараттар, сарайлар салады.
үйдің, ғимараттың, сарайдың жобасын жасайды.
Бағалау «Бас бармақ» әдісі арқылы орындалады.
2-тапсырма. Мәтінді керекті сөздермен толықтырып, мазмұнын айт.
Сәулет өнері –.................... бір түрі. Сәулет өнерімен айналысатын адамды ................ деп атайды. Сәулетшілер ғимараттардың ................. жасайды. Ғимараттарды .......................... салады. Ғимараттарға үйлер, сарайлар, мектептер, балабақшалар, саябақтар, театрлар, қонақ үйлер ................... .
Керекті сөздер: сәулетші, өнердің, жобасын, құрылысшылар, жатады
Бағалау «Шапалақ» әдісі арқылы орындалады.
3-тапсырма. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырып, оларға жауап беріңдер.
«Даналық ағашы» ойыны
1) Оқушылар 2-тапсырмада берілген мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырып, қорапқа салады.
2) Қораптағы сұрақтарды араластырып, 1 сұрақтан алып, жауап береді.
3) Топтық жұмыстар дескриптор арқылы бағаланады.
Дескриптор:
1. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырды.
2. Сұрақтарға дұрыс және толық жауап берді.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-тарау «Сәулет өнері»
Сабақ тақырыбы: Сәулет өнері (ОМЖ бойынша 1-сабақ)
Оқу мақсаттары:
2.1 Сөздік қорды толықтыру
3.2.1.1 тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану;
3.4 Сұрақтар мен жауаптар құрастыру
3.3.4.1* мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыру және оған жауап беру
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы:
Суреттер мен сөздерді сәйкестендіріп, сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың көпшілігі:
Мәтінді керекті сөздермен толықтырып, мазмұнын айтады.
Оқушылардың кейбірі:
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырып, оларға жауап береді.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту – 3 минут
«Мағынаны таны» стратегиясы
Суреттерге қара, үлгі бойынша сұраққа жауап бер.
ҮЛГІ:
- Бұл қай өнер түрі?
- Бұл – музыка өнері.
БҰЛ ҚАЙ ӨНЕР ТҮРІ?
Суреттер бойынша топтарға біріктіру
Тақырыпты жариялау
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін бірлесе құру – 3 минут
Жаңа сөздермен жұмыс
Жаңа сөздер: сәулет, ғимарат, сарай, құрылыс
құрылыс/құрылысшы сәулет/сәулетші
үй ғимарат
сарай
1-тапсырма. Суреттер мен сөздерді сәйкестендіріп, сұрақтарға жауап бер.
«Тышқаннан жылдам» ойыны
Бұл кім? Ол не істейді?
Бұл не? Ол қандай?
Бұл кім / не? Ол не істейді?/ қандай?
биік, әдемі, жаңа
үйлер, ғимараттар, сарайлар салады.
үйдің, ғимараттың, сарайдың жобасын жасайды.
Бағалау «Бас бармақ» әдісі арқылы орындалады.
2-тапсырма. Мәтінді керекті сөздермен толықтырып, мазмұнын айт.
Сәулет өнері –.................... бір түрі. Сәулет өнерімен айналысатын адамды ................ деп атайды. Сәулетшілер ғимараттардың ................. жасайды. Ғимараттарды .......................... салады. Ғимараттарға үйлер, сарайлар, мектептер, балабақшалар, саябақтар, театрлар, қонақ үйлер ................... .
Керекті сөздер: сәулетші, өнердің, жобасын, құрылысшылар, жатады
Бағалау «Шапалақ» әдісі арқылы орындалады.
3-тапсырма. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырып, оларға жауап беріңдер.
«Даналық ағашы» ойыны
1) Оқушылар 2-тапсырмада берілген мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырып, қорапқа салады.
2) Қораптағы сұрақтарды араластырып, 1 сұрақтан алып, жауап береді.
3) Топтық жұмыстар дескриптор арқылы бағаланады.
Дескриптор:
1. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырды.
2. Сұрақтарға дұрыс және толық жауап берді.....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Қандай ғимарат? (ОМЖ бойынша 2-сабақ) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім) ++++ сурет
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Үйдің қабырғасы неден жасалған? (ОМЖ бойынша 3-сабақ) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: «Жеод» кинотеатры (ОМЖ бойынша 8-сабақ) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ең биік ғимарат (ОМЖ бойынша 7-сабақ) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көктөбеге шығамыз (1) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Қандай ғимарат? (ОМЖ бойынша 2-сабақ) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім) ++++ сурет
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Үйдің қабырғасы неден жасалған? (ОМЖ бойынша 3-сабақ) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: «Жеод» кинотеатры (ОМЖ бойынша 8-сабақ) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ең биік ғимарат (ОМЖ бойынша 7-сабақ) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көктөбеге шығамыз (1) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім)
Іздеп көріңіз: