Қазақ тілінен сабақ жоспары: Менің күн тәртібім (3 сынып, II тоқсан, 3 бөлім)
Пән:қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Уақыт
Сабақ тақырыбы:Менің күн тәртібім
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану
3.2.6.1 мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс айту
3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы: Тақырыпқа қатысты сөздерді қолданады, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрып және жауап беруге талпынады, айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді қолданады.
Оқушылардың көпшілігі: Тақырыпқа қатысты сөздерді дұрыс қолданады, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрып және жауап береді, айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс қолданады.
Оқушылардың кейбірі: Тақырып бойынша сұхбаттасу барысында басқалардың ойын толықтырады.
Сабақ барысы: «Ертеңгілік шеңбер»
Мұғалім оқушылардың зейінін аудару мақсатында оларды ортаға шақырып сұрақ қояды олар жауаптарын әр түрлі қимыл –әрекеттер арқылы көрсетеді.
-Кім бүгін сабаққа тамаша көңіл-күймен келді?(бас саусағын жоғары көрсетеді)
-Кім өзін жақсы дос деп санайды?(бастарын сипайды)
-Кім таңғы асына риза?(іштерін сипайды)т.с.с
Сурет бойынша сабақтың тақырыбын болжайды.
Сабақтың мақсаттары айқындалады
-Күн тәртібі туралы сұхбаттасып, әңгіме құрамыз.
(Ұ, МК) Жаңа сөздерді меңгерту:
Күн тәртібі, таңғы, түскі, кешкі ас.
Сөздердің мағыналарын суреттер арқылы меңгерту
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру
- мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;
- оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді қайталайды, дауыстап оқиды, тізбекпен оқиды;
- дұрыс айтуға дағдыланады: күн тәртібі;сабақ оқиды- (сабағ-оқыймын);таңғы ас( таңғас); түскі ас(түскас); кешкі ас( кешкі ас)
3.( Т)Сөйлемдер құру. Оқылым .жазылым
«Кім жылдам»ойыны
Оқулық бойынша 1 тапсырма.Белгілі уақыт аралығында сөйлемдер құрап жазады.
Дескриптор:
1. Тапсырма бойынша 3-4сөйлем құрайды
2. Тірек сөздерді пайдаланып топтар бір-біріне сұрақтар қояды. (Сағат нешеде?
Не істейсің?)
Кері байланыс «Сөйлемді толықтыр» жаттығуы.
Мұғалім: - Мен таңертең ..... ішемін, түсте ... ішемін, кешке ... ішемін. Менің ... тәртібім бар.
4.Сергіту сәті: “Еден-төбе-мұрын” ойыны: Жүргізуші сұқ саусағымен біресе төбені, біресе еденді, біресе мұрнын көрсетеді және “төбе”, “еден”, “мұрын” деп айтып тұрады. Жүргізуші кейде айтқан сөзі мен қимылын керісінше жасап,қатысушыларды жаңылыстыруға тырысады. Кім қателессе, орнына отырады. Соңында қалған үш адам жеңімпаз деп танылады.
5.(Ж) Оқылым 2 тапсырма . Кезекпе-кезек мәтінді оқиды. Бір –біріне сұрақтар қояды
(Ж) Өз күн тәртіптерін құрастырады.Құрастырып болған соң, ұқсастығы мен айырмашылығын тауып айтады.
6.(Ұ)Айтылым 4 тапсырма Суреттерге қарап, досының күн тәртібі туралы сұрайды. «Тізбекпен»орындайды (Бір оқушы бастап келесі оқушыға сұрақ қояды, Келесі оқушы жауабын айтып, тағы бір оқушыға сұрақ қояды)
Дескриптор: Қойылған сұрақтарды түсінеді. Сұхбаттастарының сұрақтарына жауап береді.
сөйлеу барысында тілдік нормаларды сақтайды;
- сұхбаттасу барысында басқалардың ойын толықтырады....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Уақыт
Сабақ тақырыбы:Менің күн тәртібім
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану
3.2.6.1 мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс айту
3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекетін нақтылау үшін сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы: Тақырыпқа қатысты сөздерді қолданады, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрып және жауап беруге талпынады, айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді қолданады.
Оқушылардың көпшілігі: Тақырыпқа қатысты сөздерді дұрыс қолданады, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрып және жауап береді, айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс қолданады.
Оқушылардың кейбірі: Тақырып бойынша сұхбаттасу барысында басқалардың ойын толықтырады.
Сабақ барысы: «Ертеңгілік шеңбер»
Мұғалім оқушылардың зейінін аудару мақсатында оларды ортаға шақырып сұрақ қояды олар жауаптарын әр түрлі қимыл –әрекеттер арқылы көрсетеді.
-Кім бүгін сабаққа тамаша көңіл-күймен келді?(бас саусағын жоғары көрсетеді)
-Кім өзін жақсы дос деп санайды?(бастарын сипайды)
-Кім таңғы асына риза?(іштерін сипайды)т.с.с
Сурет бойынша сабақтың тақырыбын болжайды.
Сабақтың мақсаттары айқындалады
-Күн тәртібі туралы сұхбаттасып, әңгіме құрамыз.
(Ұ, МК) Жаңа сөздерді меңгерту:
Күн тәртібі, таңғы, түскі, кешкі ас.
Сөздердің мағыналарын суреттер арқылы меңгерту
2. Дұрыс айтуға дағдыландыру
- мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;
- оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді қайталайды, дауыстап оқиды, тізбекпен оқиды;
- дұрыс айтуға дағдыланады: күн тәртібі;сабақ оқиды- (сабағ-оқыймын);таңғы ас( таңғас); түскі ас(түскас); кешкі ас( кешкі ас)
3.( Т)Сөйлемдер құру. Оқылым .жазылым
«Кім жылдам»ойыны
Оқулық бойынша 1 тапсырма.Белгілі уақыт аралығында сөйлемдер құрап жазады.
Дескриптор:
1. Тапсырма бойынша 3-4сөйлем құрайды
2. Тірек сөздерді пайдаланып топтар бір-біріне сұрақтар қояды. (Сағат нешеде?
Не істейсің?)
Кері байланыс «Сөйлемді толықтыр» жаттығуы.
Мұғалім: - Мен таңертең ..... ішемін, түсте ... ішемін, кешке ... ішемін. Менің ... тәртібім бар.
4.Сергіту сәті: “Еден-төбе-мұрын” ойыны: Жүргізуші сұқ саусағымен біресе төбені, біресе еденді, біресе мұрнын көрсетеді және “төбе”, “еден”, “мұрын” деп айтып тұрады. Жүргізуші кейде айтқан сөзі мен қимылын керісінше жасап,қатысушыларды жаңылыстыруға тырысады. Кім қателессе, орнына отырады. Соңында қалған үш адам жеңімпаз деп танылады.
5.(Ж) Оқылым 2 тапсырма . Кезекпе-кезек мәтінді оқиды. Бір –біріне сұрақтар қояды
(Ж) Өз күн тәртіптерін құрастырады.Құрастырып болған соң, ұқсастығы мен айырмашылығын тауып айтады.
6.(Ұ)Айтылым 4 тапсырма Суреттерге қарап, досының күн тәртібі туралы сұрайды. «Тізбекпен»орындайды (Бір оқушы бастап келесі оқушыға сұрақ қояды, Келесі оқушы жауабын айтып, тағы бір оқушыға сұрақ қояды)
Дескриптор: Қойылған сұрақтарды түсінеді. Сұхбаттастарының сұрақтарына жауап береді.
сөйлеу барысында тілдік нормаларды сақтайды;
- сұхбаттасу барысында басқалардың ойын толықтырады....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Наурыз тойы №9 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Демалыс мәдениеті №1 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көктөбеге шығамыз (1) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Бұлақ және өзен (3 сынып, IV тоқсан, 7 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Бос уақыт (3 сынып, II тоқсан, 3 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Наурыз тойы №9 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Демалыс мәдениеті №1 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көктөбеге шығамыз (1) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Бұлақ және өзен (3 сынып, IV тоқсан, 7 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Бос уақыт (3 сынып, II тоқсан, 3 бөлім)
Іздеп көріңіз: