Сауат ашудан сабақ жоспары: Рецепт жазу (1 сынып, 7 бөлім )
Пән: Сауат ашу.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Тағам және сусын»
Сабақ тақырыбы: Рецепт жазу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарыҮ: (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.3.9.1 айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ сөздерді мұғалімнің айтуы бойынша жазу
1.3.6.1 мұғалімнің көмегімен әр түрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін/жай сөйлемдер құрап жазу
Сабақ мақсаттары:Айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ тағам және сусынға қатысты сөздермен танысамыз. Тамақтану мәдениеті жайлы әңгімелесеміз және жазамыз.
сабақ барысы: «Шаттық шеңбері»
Амандасу түрлері
1 шапалақ-қол алысып амандасады
2 шапалақ -құлақтарымен амандасады
3 шапалақ-арқаларымен амандасу
4шапалақ- құшақтасып амандасу.
Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
-Бұл не? (алманы көрсету)
- Сен оны алма.
- Бұл не? (ішін көрсету)
- Міне сен су іш.
-Не байқадыңдар? (оқушылардың жауабы)
Айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ тағам және сусынға қатысты сөздермен танысамыз. Тамақтану мәдениеті жайлы әңгімелесеміз және жазамыз.
(Т) Оқулықпен жұмыс
Мақсаты: тамақтану мәдениеті жайлы білу, сұрақтарға жауап беру дағдыларын бекіту.
Нұсқаулық:
1.Мәтінді жұпта оқып, талқылаңдар
2.Мәтінде кездескен жаңа сөздерді белгілеңдер
3.Жұпта таба алмаған сөздердің мағынасын топта қарастырыңдар.
4.Топтар бір-біріне көмек беру.
- Тамақтану мәдениеті неден басталады?
- Тамақтану мәдениеті не үшін керек?
- Ас ішетін құралдарды дастархан басында қалай қолданасың?
(оқушылардың жауаптары)
(ҚБ) Ең жақсы жауап берген оқушыға қол шапалақтау
Сергіту сәті
(Ж) Шығармашылық тапсырма
Мақсаты: айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ сөздерді анықтау. Нұсқаулық:
1.Мәтіндегі келесі сөздердің астын сызу. Іш, ас, тамақ, дастархан басы
2.Осы сөздерді басқа мағынада қолданып көр.
(ҚБ) Жұптағы оқушылар бірін-бірі тыңдап, толықтыру арқылы өзара бағалайды. Ең жақсы құрылған сөйлемдерді дәптерге жазу.
Арманның іші ауырды. Суды асықпай іш.
Бүгін ет ас. Ас дәмді болды.
Анамның пісірген тамағын ұнатамын.
Тимур тамағын шарфпен байлап алды.
Дастархан басында әдепті бол.
Атамның басында қалпақ бар......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Тағам және сусын»
Сабақ тақырыбы: Рецепт жазу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарыҮ: (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.3.9.1 айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ сөздерді мұғалімнің айтуы бойынша жазу
1.3.6.1 мұғалімнің көмегімен әр түрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін/жай сөйлемдер құрап жазу
Сабақ мақсаттары:Айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ тағам және сусынға қатысты сөздермен танысамыз. Тамақтану мәдениеті жайлы әңгімелесеміз және жазамыз.
сабақ барысы: «Шаттық шеңбері»
Амандасу түрлері
1 шапалақ-қол алысып амандасады
2 шапалақ -құлақтарымен амандасады
3 шапалақ-арқаларымен амандасу
4шапалақ- құшақтасып амандасу.
Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
-Бұл не? (алманы көрсету)
- Сен оны алма.
- Бұл не? (ішін көрсету)
- Міне сен су іш.
-Не байқадыңдар? (оқушылардың жауабы)
Айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ тағам және сусынға қатысты сөздермен танысамыз. Тамақтану мәдениеті жайлы әңгімелесеміз және жазамыз.
(Т) Оқулықпен жұмыс
Мақсаты: тамақтану мәдениеті жайлы білу, сұрақтарға жауап беру дағдыларын бекіту.
Нұсқаулық:
1.Мәтінді жұпта оқып, талқылаңдар
2.Мәтінде кездескен жаңа сөздерді белгілеңдер
3.Жұпта таба алмаған сөздердің мағынасын топта қарастырыңдар.
4.Топтар бір-біріне көмек беру.
- Тамақтану мәдениеті неден басталады?
- Тамақтану мәдениеті не үшін керек?
- Ас ішетін құралдарды дастархан басында қалай қолданасың?
(оқушылардың жауаптары)
(ҚБ) Ең жақсы жауап берген оқушыға қол шапалақтау
Сергіту сәті
(Ж) Шығармашылық тапсырма
Мақсаты: айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ сөздерді анықтау. Нұсқаулық:
1.Мәтіндегі келесі сөздердің астын сызу. Іш, ас, тамақ, дастархан басы
2.Осы сөздерді басқа мағынада қолданып көр.
(ҚБ) Жұптағы оқушылар бірін-бірі тыңдап, толықтыру арқылы өзара бағалайды. Ең жақсы құрылған сөйлемдерді дәптерге жазу.
Арманның іші ауырды. Суды асықпай іш.
Бүгін ет ас. Ас дәмді болды.
Анамның пісірген тамағын ұнатамын.
Тимур тамағын шарфпен байлап алды.
Дастархан басында әдепті бол.
Атамның басында қалпақ бар......
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Мектеп асханасы (1 сынып, 7 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Біздің кафеде (1 сынып, 7 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Наурыз тойы №9 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Әңгіме жазу (1 сынып, 7 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Жарнама плакаттары мен кітапшаларды дайындау (1 сынып, 5 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Мектеп асханасы (1 сынып, 7 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Біздің кафеде (1 сынып, 7 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Наурыз тойы №9 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Әңгіме жазу (1 сынып, 7 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Жарнама плакаттары мен кітапшаларды дайындау (1 сынып, 5 бөлім )
Іздеп көріңіз: