Сауат ашудан сабақ жоспары: Туристік маршрутты жарнамалау (маршрут) (1 сынып, 5 бөлім )
Пән: Сауат ашу.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Саяхат»
Сабақ тақырыбы: Туристік маршрутты жарнамалау (маршрут)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)1.3.6.1 мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін/жай сөйлемдер құрап жазу.
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар білу керек:
Алгоритм бойынша сөйлем құрап айтады, жазады, түсінеді.
Оқушылардың көбі жасай алады: өздіктерімен сөйлем құрастырады, жазады.
Оқушылардың кейбірі жасай алады:
Шығармашылықпен жарнама құрастырып жазады, ұсынады.
Сабақ барысы: Таңғы шеңбер
Көкшеге келіңдер!
Сұлуын көріңдер!
Қыдырып қайтыңдар,
Бар елге айтыңдар.
- Сабақ не жайында болады деп ойлайсыңдар?
- Кім жайында болуы мүмкін?
Саяхатшы
Сабақтың мақсаты: Қаламызға келген саяхатшыға туристік маршрут құрамыз. Қай жерлерге баруды ұсынар едің?
Бүгінгі күнге барлықтарыңа сәттілік тілеймін.
Топқа бөліну
Сандықшадан түсті магниттерді алу, түсіне қарай топтарға бөлініп отыру.
- Балалар, ұмытып барамын, мектепке келе жатқанда бір саяхатшы бізге хат жолдапты. Қазір оқи қояйын, не деген екен?
Құрметті Көкшетау қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебінің 1А-сынып оқушылары!
Мен алыстан келе жатқан саяхатшымын. Көкшетауда маған қай жерлерді көрсетер едіңдер? Маған сендердің көмектерің керек.
Сәлеммен саяхатшы Руди.
1.Жұптық жұмыс.
Көкшетауға саяхатшы Руди немен келді?
(Сұраққа жауап жазу, таңдаған сөзді қою)
Сөздер:
• жаяу
• велосипедпен
• машинамен
• автобуспен
• пойызбен
• ұшақпен
Жұптар бір-бірімен ауысып, бір-бірін тексереді. Тақтадан жауаптарын көрсету.
Шапалақ – Тамаша!
Сергіту сәті
«Қыдырып қайтайық»
2.Топпен жұмыс.
- Қазір сендер топтық жұмысты орындамас бұрын, рөлге бөлінейік. Қалтадан кез келген парақшаны ал, оқы. (таңдайты және қияды, 2 жапсыратын, қиятын)
Мұнда концер болады.
Бұл жерде спектакль болады
Бұл жерде би билейді.
Бұл жерде ән айтады.
Осы жерде коньки тебеді.
Мұнда бокс көруге болады.
Балалар хоккей ойнайды.
Мұнда жүзіп үйренеді.
Біз би билеуді үйренеміз.
Бұл жерде ән айтуды үйренеміз.
Сурет салуды үйренеміз.
Домбыра тартып үйренеміз.
Саған кітап алуға болады.
Бұл жерде тып-тыныш.
Біз бұл жерде жазушылармен танысамыз.
Осында отырып та оқуға болады.
Бұл жерде туған жер тарихымен танысады.
Ежелгі адамдардың өмірімен танысады.
Батырлардың қаруларын көруге болады.
Мұнда мамонт сүйегі бар.
Көкшетау қаласындағы саяхатшы баратын жерін жарнамалау.
Оқушыларға туристік плакаттар, буклеттер, постерлер, жарнамалық кітапшалар таратып беру. Оқушыларға ұнатқан жерін таңдауға уақыт беру.
Қажеттісін өз жарнамаларына қолданады.
Тақтаға ілу, қорғау.
Туристік маршрутты белгілеп жазу.
НИШ- Өлкетану мұражайы – қазақ драм театры – орыс драм театры – мәдениет сарайы - «Бурабай» спорт сарайы – кітапхана - НИШ
Әр топ өзге топтардың ұнаған жарнамасына стикер жапсырады.
(Ө)Қалыптастырушы бағалауға арналған жұмыстар
Тапсырма.
Сөйлемдерді толықтыру.
Көкшетауға саяхатшы -------------- келді.
Саяхатшы ------------- барды.
Саяхатшы ----------- көрді.
Ұшақпен, пойызбен, машинамен;
Спорт сарайына, мұражайға, театрға;
бокс, көне заттарды, концерт;
Өзін- өзі тақтадан тексеру......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Саяхат»
Сабақ тақырыбы: Туристік маршрутты жарнамалау (маршрут)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)1.3.6.1 мұғалімнің көмегімен әртүрлі жанр бойынша (хат, құттықтау хат, хабарлама, нұсқаулық) шағын мәтін/жай сөйлемдер құрап жазу.
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар білу керек:
Алгоритм бойынша сөйлем құрап айтады, жазады, түсінеді.
Оқушылардың көбі жасай алады: өздіктерімен сөйлем құрастырады, жазады.
Оқушылардың кейбірі жасай алады:
Шығармашылықпен жарнама құрастырып жазады, ұсынады.
Сабақ барысы: Таңғы шеңбер
Көкшеге келіңдер!
Сұлуын көріңдер!
Қыдырып қайтыңдар,
Бар елге айтыңдар.
- Сабақ не жайында болады деп ойлайсыңдар?
- Кім жайында болуы мүмкін?
Саяхатшы
Сабақтың мақсаты: Қаламызға келген саяхатшыға туристік маршрут құрамыз. Қай жерлерге баруды ұсынар едің?
Бүгінгі күнге барлықтарыңа сәттілік тілеймін.
Топқа бөліну
Сандықшадан түсті магниттерді алу, түсіне қарай топтарға бөлініп отыру.
- Балалар, ұмытып барамын, мектепке келе жатқанда бір саяхатшы бізге хат жолдапты. Қазір оқи қояйын, не деген екен?
Құрметті Көкшетау қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебінің 1А-сынып оқушылары!
Мен алыстан келе жатқан саяхатшымын. Көкшетауда маған қай жерлерді көрсетер едіңдер? Маған сендердің көмектерің керек.
Сәлеммен саяхатшы Руди.
1.Жұптық жұмыс.
Көкшетауға саяхатшы Руди немен келді?
(Сұраққа жауап жазу, таңдаған сөзді қою)
Сөздер:
• жаяу
• велосипедпен
• машинамен
• автобуспен
• пойызбен
• ұшақпен
Жұптар бір-бірімен ауысып, бір-бірін тексереді. Тақтадан жауаптарын көрсету.
Шапалақ – Тамаша!
Сергіту сәті
«Қыдырып қайтайық»
2.Топпен жұмыс.
- Қазір сендер топтық жұмысты орындамас бұрын, рөлге бөлінейік. Қалтадан кез келген парақшаны ал, оқы. (таңдайты және қияды, 2 жапсыратын, қиятын)
Мұнда концер болады.
Бұл жерде спектакль болады
Бұл жерде би билейді.
Бұл жерде ән айтады.
Осы жерде коньки тебеді.
Мұнда бокс көруге болады.
Балалар хоккей ойнайды.
Мұнда жүзіп үйренеді.
Біз би билеуді үйренеміз.
Бұл жерде ән айтуды үйренеміз.
Сурет салуды үйренеміз.
Домбыра тартып үйренеміз.
Саған кітап алуға болады.
Бұл жерде тып-тыныш.
Біз бұл жерде жазушылармен танысамыз.
Осында отырып та оқуға болады.
Бұл жерде туған жер тарихымен танысады.
Ежелгі адамдардың өмірімен танысады.
Батырлардың қаруларын көруге болады.
Мұнда мамонт сүйегі бар.
Көкшетау қаласындағы саяхатшы баратын жерін жарнамалау.
Оқушыларға туристік плакаттар, буклеттер, постерлер, жарнамалық кітапшалар таратып беру. Оқушыларға ұнатқан жерін таңдауға уақыт беру.
Қажеттісін өз жарнамаларына қолданады.
Тақтаға ілу, қорғау.
Туристік маршрутты белгілеп жазу.
НИШ- Өлкетану мұражайы – қазақ драм театры – орыс драм театры – мәдениет сарайы - «Бурабай» спорт сарайы – кітапхана - НИШ
Әр топ өзге топтардың ұнаған жарнамасына стикер жапсырады.
(Ө)Қалыптастырушы бағалауға арналған жұмыстар
Тапсырма.
Сөйлемдерді толықтыру.
Көкшетауға саяхатшы -------------- келді.
Саяхатшы ------------- барды.
Саяхатшы ----------- көрді.
Ұшақпен, пойызбен, машинамен;
Спорт сарайына, мұражайға, театрға;
бокс, көне заттарды, концерт;
Өзін- өзі тақтадан тексеру......
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Жарнама плакаттары мен кітапшаларды дайындау (1 сынып, 5 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Әңгіме жазу (1 сынып, 7 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Табиғатты танимын(1 сынып,4 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Рецепт жазу (1 сынып, 7 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Саяхат туралы әңгіме жазу №1 (1 сынып, 5 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Жарнама плакаттары мен кітапшаларды дайындау (1 сынып, 5 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Әңгіме жазу (1 сынып, 7 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Табиғатты танимын(1 сынып,4 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Рецепт жазу (1 сынып, 7 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Саяхат туралы әңгіме жазу №1 (1 сынып, 5 бөлім )
Іздеп көріңіз: