Сауат ашудан сабақ жоспары: Туристік жолды жарнамалау (1 сынып, 5 бөлім )
Пән: Сауат ашу.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Саяхат»
Сабақ тақырыбы: Туристік жолды жарнамалау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы на сілтемеу) О8
Мәтіндердің салыстырмалы талдау жасау
Сабақ мақсаттары: Мұғалімнің көмегімен прозалық және поэзиялық мәтіндерді құрайтын басты элементтерді таниды, салыстырады.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі: Балалардың көңіл күйлерін сұрау.
Амандасу түрлері:
Сәлеметсіз бе!
Қайырлы таң!
Қайырлы күн!
Амансыз ба?
Сәлем!
Қонжық туралы әңгімені оқушылар тізбектеп оқиды.
Айманның туған күніне анасы қонжық ойыншығын сатып әкелді.Қонжық сондай сүйкімді.Айман сабақтан келген соң қонжықпен ойнап,онымен сөйлеседі.Қонжық Айманды мектептен күтіп отырады.
-балалар,әіңгіме не туралы болды?
-Қонжық ненің баласы?
-Қане ,сөйлем құрастырып көрейік?
-Егер біз қаламызға қонжықты шақырған болсақ оған не айтар едік?
-Оны біздің қаламыздың қай жері қызықтырар еді?
-Ол біздің қаламызға қалай жетер еді?
-Ол жаяу немесе көлікпен жүрер ме еді? Ол біздің қаламызда қанша уақытқа қалады деп ойлайсың?
(Оның қай жерді көргісі келеді (қызығушылығын тудырады) деген жерлердің тізімін құрау.)
Тақтаға мұғалім оқушылардың сөздерін тізіп отырады
Мысалы: «Алматыға келсең, керемет әсер аласың!» Астанаға келсең ,әсемдігіне тамсанасың!
-балалар,олай болса бүгін сабаққа бізге қонаққа қонжық келіпті.Қане қарсы алайық.
-Балалар,қонжықтың біздің қаламызға,мектебімізге қалай келгенін білу үшін не істеуіміз керек?
-Ия,дұрыс сұрақтар қоямыз
-Қане қандай сұрақтар қояр едіңдер?
Балалар ауызша сұрақтар қояды.
Суретпен жұмыс .Балалар сурет арқылы өткен,осы шақта сөйлемдер құрып дәптерлеріне жазады
Мысалы: Біз сыныппен кеше саяхатқа шықтық.(Өткен шақ)
Біз бүгін сыныппен саяхатқа бардық.
( Осы шақ)
Қонжық келер жылы метепке барады екен.Бірақ ол әлі әріптерді дұрыс тани алмайды.Біз қонжыққа көмектесуіміз керек.
(Ұ) Мәнерлеп оқу
Жау, жау, жаңбыр, жау жаңбыр!
Жау егіннің көгі өссін,
Сұлудай бұраң құрақты,
Айдын шалқар көл өссін!
- Балалар, оқылған өлеңнің алғашқы жолындағы сөздер қандай дыбыстан басталып тұр? (Балалардың жауаптарын тыңдау)
- Ж дыбысынан
Мен бүгін өте қуаныштымын , себебі мен саяхатқа барамын.
Мен бүгін өте көңілдімін ,себебі ----------------------
Балалар,қонжық сөзін буынға бөліп көрейік
-Біз бұл сөзде қандай дыбыстарды өттік?
Балалар өткен дыбыстарды естеріне түсіреді.
-Ж дыбысымен таныстыру
«Қане,ойлан»айдары
ЖА ЖО ЖУ буындармен сөздер құрастырып көрейік
«Көркем жаза білейік»айдары
— Ж әрпінің баспа және жазба түрлерімен таныстыру.
— Ж әрпінің элементтерін жазып көрсету.
— Ж әрпін ауада жазу.
— Ж әрпін дәптерге көркем жазу.
-Балалар,қонжық мына мақалдың мағынасын түсінбей жатыр.Қане, мақалды оқып,мағынасын бір-бірімізге түсіндіріп берелік
Балалар көшіреді,мағынасын ашады
« Жақсы болу — өз қолыңда »
«ЖАМАННАН ЖИРЕН ЖАҚСЫДАН ҮЙРЕН»
«Кім көп біледі? «ойыны
Саяхатқа шыққанда нені есте сақтау керек? (мұғалім оқушылардың ойларын толықтырып тұру)
1.Жолда жүгірмеу.
2.Бір- бірін итермеу.
3.Мұғалімді тыңдау.
4.Алды- артына қарау.
5.Орманда айғайламау.
6.Қатты сөйлемеу.
7.Ағаштарға зиян жасамау.
8.Кір-қоқыстар тастамау.
9.Абай болу керек!
10.Бөлініп кетуге болмайды,адасып қаласың!.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Саяхат»
Сабақ тақырыбы: Туристік жолды жарнамалау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы на сілтемеу) О8
Мәтіндердің салыстырмалы талдау жасау
Сабақ мақсаттары: Мұғалімнің көмегімен прозалық және поэзиялық мәтіндерді құрайтын басты элементтерді таниды, салыстырады.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі: Балалардың көңіл күйлерін сұрау.
Амандасу түрлері:
Сәлеметсіз бе!
Қайырлы таң!
Қайырлы күн!
Амансыз ба?
Сәлем!
Қонжық туралы әңгімені оқушылар тізбектеп оқиды.
Айманның туған күніне анасы қонжық ойыншығын сатып әкелді.Қонжық сондай сүйкімді.Айман сабақтан келген соң қонжықпен ойнап,онымен сөйлеседі.Қонжық Айманды мектептен күтіп отырады.
-балалар,әіңгіме не туралы болды?
-Қонжық ненің баласы?
-Қане ,сөйлем құрастырып көрейік?
-Егер біз қаламызға қонжықты шақырған болсақ оған не айтар едік?
-Оны біздің қаламыздың қай жері қызықтырар еді?
-Ол біздің қаламызға қалай жетер еді?
-Ол жаяу немесе көлікпен жүрер ме еді? Ол біздің қаламызда қанша уақытқа қалады деп ойлайсың?
(Оның қай жерді көргісі келеді (қызығушылығын тудырады) деген жерлердің тізімін құрау.)
Тақтаға мұғалім оқушылардың сөздерін тізіп отырады
Мысалы: «Алматыға келсең, керемет әсер аласың!» Астанаға келсең ,әсемдігіне тамсанасың!
-балалар,олай болса бүгін сабаққа бізге қонаққа қонжық келіпті.Қане қарсы алайық.
-Балалар,қонжықтың біздің қаламызға,мектебімізге қалай келгенін білу үшін не істеуіміз керек?
-Ия,дұрыс сұрақтар қоямыз
-Қане қандай сұрақтар қояр едіңдер?
Балалар ауызша сұрақтар қояды.
Суретпен жұмыс .Балалар сурет арқылы өткен,осы шақта сөйлемдер құрып дәптерлеріне жазады
Мысалы: Біз сыныппен кеше саяхатқа шықтық.(Өткен шақ)
Біз бүгін сыныппен саяхатқа бардық.
( Осы шақ)
Қонжық келер жылы метепке барады екен.Бірақ ол әлі әріптерді дұрыс тани алмайды.Біз қонжыққа көмектесуіміз керек.
(Ұ) Мәнерлеп оқу
Жау, жау, жаңбыр, жау жаңбыр!
Жау егіннің көгі өссін,
Сұлудай бұраң құрақты,
Айдын шалқар көл өссін!
- Балалар, оқылған өлеңнің алғашқы жолындағы сөздер қандай дыбыстан басталып тұр? (Балалардың жауаптарын тыңдау)
- Ж дыбысынан
Мен бүгін өте қуаныштымын , себебі мен саяхатқа барамын.
Мен бүгін өте көңілдімін ,себебі ----------------------
Балалар,қонжық сөзін буынға бөліп көрейік
-Біз бұл сөзде қандай дыбыстарды өттік?
Балалар өткен дыбыстарды естеріне түсіреді.
-Ж дыбысымен таныстыру
«Қане,ойлан»айдары
ЖА ЖО ЖУ буындармен сөздер құрастырып көрейік
«Көркем жаза білейік»айдары
— Ж әрпінің баспа және жазба түрлерімен таныстыру.
— Ж әрпінің элементтерін жазып көрсету.
— Ж әрпін ауада жазу.
— Ж әрпін дәптерге көркем жазу.
-Балалар,қонжық мына мақалдың мағынасын түсінбей жатыр.Қане, мақалды оқып,мағынасын бір-бірімізге түсіндіріп берелік
Балалар көшіреді,мағынасын ашады
« Жақсы болу — өз қолыңда »
«ЖАМАННАН ЖИРЕН ЖАҚСЫДАН ҮЙРЕН»
«Кім көп біледі? «ойыны
Саяхатқа шыққанда нені есте сақтау керек? (мұғалім оқушылардың ойларын толықтырып тұру)
1.Жолда жүгірмеу.
2.Бір- бірін итермеу.
3.Мұғалімді тыңдау.
4.Алды- артына қарау.
5.Орманда айғайламау.
6.Қатты сөйлемеу.
7.Ағаштарға зиян жасамау.
8.Кір-қоқыстар тастамау.
9.Абай болу керек!
10.Бөлініп кетуге болмайды,адасып қаласың!.....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Туристік жолды жарнамалау №1 (1 сынып, 5 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Жарнама плакаттары мен кітапшаларды дайындау №1 (1 сынып, 5 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Менің отбасым Қ дыбысы мен әрпі (1 сынып,3 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Саяхат туралы әңгіме жазу №1 (1 сынып, 5 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Туристік жолды жарнамалау Жуан және жіңішке жұп дауыстылар А-ә о-ө ы-і ұ-ү (1 сынып, 5 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Туристік жолды жарнамалау №1 (1 сынып, 5 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Жарнама плакаттары мен кітапшаларды дайындау №1 (1 сынып, 5 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Менің отбасым Қ дыбысы мен әрпі (1 сынып,3 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Саяхат туралы әңгіме жазу №1 (1 сынып, 5 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Туристік жолды жарнамалау Жуан және жіңішке жұп дауыстылар А-ә о-ө ы-і ұ-ү (1 сынып, 5 бөлім )
Іздеп көріңіз: