Сауат ашудан сабақ жоспары: Постер жасау«Э» дыбысы мен әрпі №1 (1 сынып,4 бөлім )
Пән: Сауат ашу.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Бізді қоршаған әлем»
Сабақтыңтақырыбы: Постер жасау«Э» дыбысы мен әрпі №1
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)Ж4 Өз ойынан мәтін жазу Ж6
Өз көзқарасы негізінде әр түрлі жанрларда мәтін жазу Ж9 Оқырманды қызықтыру, сендіру мақсатында жазу Ж11 Грамматикалық нормаларды сақтау Ж12
Пунктуациялық нормаларды сақтау
Сабақ мақсаттары:
Берілген сөздердің көмегімен қарапайым постерлер құрастырады.
Сөздерді, сөз тіркестерін,қысқа сөйлемдерді суреттермен, белгілермен толықтыра отырып ұқыпты жазады/тереді.
Жай сөйлемдерде сөздерді дұрыс байланыстырып жазады, көптік жалғауларды дұрыс қолданады
(Мұғалімнің көмегімен сөйлем ішінде және соңында қойылатын тыныс белгілерін ажыратады.).
Сабақ барысы: (МК)Психологиялық тренинг арқылы сабақты бастау
(Ұ)Қол ұстасып бәріміз,
Жылықты сезейік.
Шуақ шашқан күндей боп,
Күлімсіреп жүрейік.
Өткен әріптерді қайталау.
Жұмбақ
Бір алмұрт жоғарыда ілініп тұр,
Оны ешкім жемейтіні білініп тұр.
(электр шамы)
(Ұ)
Жарық сыйлап әр үйге,
Электр – күш қуатым.
Өзіңсіз мынау өмірде,
Орындалмас мұқтажым.
(МК)
- Э дыбысы қандай дыбыс?
- Дауысты.
- Бағандағы сөздерді, оқушыларға бір – бірден оқыту.
Сөздердің мағынасын түсіндіру.
- Электр – жарық көзі.
Э дыбысы сөздің басында, ортасында кездеседі екен.
Экскаватор
Экспресс
Элеватор
Экипаж
Экран
(осы сөздерден басталған заттардың суреттерін көрсету )
(Ұ)Сергіту минуты.
Қолға қалам алайық,
Салақтықтан қашайық.
Бүгінгі өткен әріпті,
Көркем етім жазайық.
(Ұ)Дәптермен жұмыс.
(Т)Топтық жұмыс. Алты топқа бөлу.
«Электр – жарық көзі» тақырыбына постер жасау.
Түнде жанып ерек нұр,
Шашып тұрды электр.
Электр – жарық көзі.
(МК) Оқушыларға табиғат туралы білгендері туралы постер жасайтындарын айту. «Бірлесіп жазу» әдісін қолдану.«Сен білесің бе ?» Сұрақ белгілерін, нүкте, леп белгілерін қолдануды үйрету.
(Т) «Сен білесің бе?» Табиғат кереметіне не жатады?
Орман, тау, жасыл шөп, әдемі гүл, көк аспан, т.б
Оқушыларды қызығушылығын оятатын мәліметтерді жазуға қолдау көрсету
(Ұ) Постер жасау үшін әр топтың сөйлемдерін үлкен параққа суреттермен бірге іліп қою. Постер тақырыбын топ мүшелерімен келісіп таңдауды ұсыну.
«Бірлесіп жазу» әдісі нұсқаулығын қарау. Туристік постерлер үлгілерін оқушыларға көрсету.
Оқушыларды деңгейлеріне қарай топтарға бөлу. Көргені немесе оқығандары жайлы ББҮ әдісін қолдануларын ескерту. Жер-су және адам аттарын дұрыс жазуларын қадағалау.
Оқушылар сөйлемдерін шимай параққа жазып, соңғы нұсқасын таза дәптерге жазады.
(Т) Постерге табиғат туралы тақырып таңдау.
1 топ«Біздің ғажайып ормандарымыз»,
2 топ «Керемет әлем» ....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Бізді қоршаған әлем»
Сабақтыңтақырыбы: Постер жасау«Э» дыбысы мен әрпі №1
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)Ж4 Өз ойынан мәтін жазу Ж6
Өз көзқарасы негізінде әр түрлі жанрларда мәтін жазу Ж9 Оқырманды қызықтыру, сендіру мақсатында жазу Ж11 Грамматикалық нормаларды сақтау Ж12
Пунктуациялық нормаларды сақтау
Сабақ мақсаттары:
Берілген сөздердің көмегімен қарапайым постерлер құрастырады.
Сөздерді, сөз тіркестерін,қысқа сөйлемдерді суреттермен, белгілермен толықтыра отырып ұқыпты жазады/тереді.
Жай сөйлемдерде сөздерді дұрыс байланыстырып жазады, көптік жалғауларды дұрыс қолданады
(Мұғалімнің көмегімен сөйлем ішінде және соңында қойылатын тыныс белгілерін ажыратады.).
Сабақ барысы: (МК)Психологиялық тренинг арқылы сабақты бастау
(Ұ)Қол ұстасып бәріміз,
Жылықты сезейік.
Шуақ шашқан күндей боп,
Күлімсіреп жүрейік.
Өткен әріптерді қайталау.
Жұмбақ
Бір алмұрт жоғарыда ілініп тұр,
Оны ешкім жемейтіні білініп тұр.
(электр шамы)
(Ұ)
Жарық сыйлап әр үйге,
Электр – күш қуатым.
Өзіңсіз мынау өмірде,
Орындалмас мұқтажым.
(МК)
- Э дыбысы қандай дыбыс?
- Дауысты.
- Бағандағы сөздерді, оқушыларға бір – бірден оқыту.
Сөздердің мағынасын түсіндіру.
- Электр – жарық көзі.
Э дыбысы сөздің басында, ортасында кездеседі екен.
Экскаватор
Экспресс
Элеватор
Экипаж
Экран
(осы сөздерден басталған заттардың суреттерін көрсету )
(Ұ)Сергіту минуты.
Қолға қалам алайық,
Салақтықтан қашайық.
Бүгінгі өткен әріпті,
Көркем етім жазайық.
(Ұ)Дәптермен жұмыс.
(Т)Топтық жұмыс. Алты топқа бөлу.
«Электр – жарық көзі» тақырыбына постер жасау.
Түнде жанып ерек нұр,
Шашып тұрды электр.
Электр – жарық көзі.
(МК) Оқушыларға табиғат туралы білгендері туралы постер жасайтындарын айту. «Бірлесіп жазу» әдісін қолдану.«Сен білесің бе ?» Сұрақ белгілерін, нүкте, леп белгілерін қолдануды үйрету.
(Т) «Сен білесің бе?» Табиғат кереметіне не жатады?
Орман, тау, жасыл шөп, әдемі гүл, көк аспан, т.б
Оқушыларды қызығушылығын оятатын мәліметтерді жазуға қолдау көрсету
(Ұ) Постер жасау үшін әр топтың сөйлемдерін үлкен параққа суреттермен бірге іліп қою. Постер тақырыбын топ мүшелерімен келісіп таңдауды ұсыну.
«Бірлесіп жазу» әдісі нұсқаулығын қарау. Туристік постерлер үлгілерін оқушыларға көрсету.
Оқушыларды деңгейлеріне қарай топтарға бөлу. Көргені немесе оқығандары жайлы ББҮ әдісін қолдануларын ескерту. Жер-су және адам аттарын дұрыс жазуларын қадағалау.
Оқушылар сөйлемдерін шимай параққа жазып, соңғы нұсқасын таза дәптерге жазады.
(Т) Постерге табиғат туралы тақырып таңдау.
1 топ«Біздің ғажайып ормандарымыз»,
2 топ «Керемет әлем» ....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Постер жасау «Э» дыбысы мен әрпі (1 сынып,4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жазу ережелері (2 сынып, II тоқсан )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Отбасы және күнделікті өмір туралы жазу (1 сынып,3 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Әңгіме жазу «ң» дыбысы мен әрпі (1 сынып,2 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Хат жазу Тасымал (1 сынып, 5 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Постер жасау «Э» дыбысы мен әрпі (1 сынып,4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жазу ережелері (2 сынып, II тоқсан )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Отбасы және күнделікті өмір туралы жазу (1 сынып,3 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Әңгіме жазу «ң» дыбысы мен әрпі (1 сынып,2 бөлім )
» Сауат ашудан сабақ жоспары: Хат жазу Тасымал (1 сынып, 5 бөлім )
Іздеп көріңіз: