Қазақ тілінен сабақ жоспары: Компьтердің тілін табу − өнер №2 (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьтердің тілін табу − өнер
Сабақтың тақырыбы: Компьтердің тілін табу − өнер №2
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: А4.Шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндау.
Сабақтың мақсаттары: Барлық оқушылар
Мәтін мазмұнын түсінеді
Көптеген оқушылар
Мәтін мазмұнына жоспар құра алады
Кейбір оқушылар
Жоспарға сүйеніп баяндай алады.
Сабақ барысы: «Суретті әңгіме».
Оқушылар дәптерлеріне компьютер немесе ғаламторға қатысты сурет салады. Суреттерін бір-біріне көрсетпеулері қажет.
Шеңбер бойымен отырады, бірінші отырған оқушы бастаушы болады. Өзінің суретін қатыстырып әңгіме бастайды, келесі оқушы әңгіме желісін жалғастырады. Әңгіме ішінде өзінің салған суретін қатыстыру керек. Осылайша барлық оқушы кезекпен өз суреттерін қатыстыра отырып әңгімені жалғастыра береді, әңгіме желісі үзілмеу керек. Соңғы оқушы әңгімені қорытындылайды.
Кері байланыс: оқушылар бір-біріне кері байланыс беру арқылы оқиға желісін сәтті жалғастырып кеткен немесе оқиғадан ауытқып кеткен оқушыларды анықтайды.
Сабақтың мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады.
«Жер сілкінісі» ойыны.
Оқушылар ортаға шығады. Мұғалім «жер сілкінісі» деген кезде барлығы араласып жүреді, «үй» деген кезде екі оқушы қолдарын жоғары созып, үйдің шатырын жасап тұра қалады, «үй астында 1/2/3 адам» деген кезде айтылған санға байланысты оқушылар үйдің астына кіреді. Ойынды 2-3 рет қайталап, соңғы айналымда сыныптағы оқушы санына қарай 3 топқа бөліп жібереді.
Оқылым алдындағы тапсырма.
Топтарға компьютер, кітап, білім, пайда, зиян, тиімді, маңызды роль, қауіпсіздік ережесі сөздері беріледі. Осы сөздерді байланыстырып мәтін құрау қажет.
Топтарға мәтін таратылады.
Түсініп оқып, түсініксіз сөздермен жұмыс жасайды.
Мәтін мазмұнына жоспар құрады.
Топтар бір-бірінің жұмысын алмастырады. Өздеріне түскен топтың жоспары бойынша:
1-топ: сурет салады (суреттерін сөйлетеді);
2-топ: көрініс қояды;
3-топ: қысқаша баяндап береді.
Топтар бір-бірін бағалау критерийіне сай бағалайды.
Бағалау критерийі Дескриптор Ұпай
Шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құра алады Мәтін мазмұнын түсінеді
Жоспар құра алады
Жоспарға сүйеніп баяндай алады. Жоспарға сай баяндай алады.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьтердің тілін табу − өнер
Сабақтың тақырыбы: Компьтердің тілін табу − өнер №2
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: А4.Шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндау.
Сабақтың мақсаттары: Барлық оқушылар
Мәтін мазмұнын түсінеді
Көптеген оқушылар
Мәтін мазмұнына жоспар құра алады
Кейбір оқушылар
Жоспарға сүйеніп баяндай алады.
Сабақ барысы: «Суретті әңгіме».
Оқушылар дәптерлеріне компьютер немесе ғаламторға қатысты сурет салады. Суреттерін бір-біріне көрсетпеулері қажет.
Шеңбер бойымен отырады, бірінші отырған оқушы бастаушы болады. Өзінің суретін қатыстырып әңгіме бастайды, келесі оқушы әңгіме желісін жалғастырады. Әңгіме ішінде өзінің салған суретін қатыстыру керек. Осылайша барлық оқушы кезекпен өз суреттерін қатыстыра отырып әңгімені жалғастыра береді, әңгіме желісі үзілмеу керек. Соңғы оқушы әңгімені қорытындылайды.
Кері байланыс: оқушылар бір-біріне кері байланыс беру арқылы оқиға желісін сәтті жалғастырып кеткен немесе оқиғадан ауытқып кеткен оқушыларды анықтайды.
Сабақтың мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады.
«Жер сілкінісі» ойыны.
Оқушылар ортаға шығады. Мұғалім «жер сілкінісі» деген кезде барлығы араласып жүреді, «үй» деген кезде екі оқушы қолдарын жоғары созып, үйдің шатырын жасап тұра қалады, «үй астында 1/2/3 адам» деген кезде айтылған санға байланысты оқушылар үйдің астына кіреді. Ойынды 2-3 рет қайталап, соңғы айналымда сыныптағы оқушы санына қарай 3 топқа бөліп жібереді.
Оқылым алдындағы тапсырма.
Топтарға компьютер, кітап, білім, пайда, зиян, тиімді, маңызды роль, қауіпсіздік ережесі сөздері беріледі. Осы сөздерді байланыстырып мәтін құрау қажет.
Топтарға мәтін таратылады.
Түсініп оқып, түсініксіз сөздермен жұмыс жасайды.
Мәтін мазмұнына жоспар құрады.
Топтар бір-бірінің жұмысын алмастырады. Өздеріне түскен топтың жоспары бойынша:
1-топ: сурет салады (суреттерін сөйлетеді);
2-топ: көрініс қояды;
3-топ: қысқаша баяндап береді.
Топтар бір-бірін бағалау критерийіне сай бағалайды.
Бағалау критерийі Дескриптор Ұпай
Шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құра алады Мәтін мазмұнын түсінеді
Жоспар құра алады
Жоспарға сүйеніп баяндай алады. Жоспарға сай баяндай алады.....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Компьтердің тілін табу – өнер (3-сағат) (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Компьтердің тілін табу − өнер (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жазылымды қалыптастыру (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Компьютердің тілін табу – өнер (2-сабақ) (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Wi-Fi пайдасы мен зияны қандай? (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Компьтердің тілін табу – өнер (3-сағат) (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Компьтердің тілін табу − өнер (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жазылымды қалыптастыру (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Компьютердің тілін табу – өнер (2-сабақ) (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Wi-Fi пайдасы мен зияны қандай? (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )
Іздеп көріңіз: