Қазақ тілінен сабақ жоспары: Әдептілік – әдемілік белгісі (5 сынып, I тоқсан, 2 бөлім )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп өмірі
Сабақтың тақырыбы:Әдептілік – әдемілік белгісі
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:А3. Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту.
Сабақтың мақсаттары:Барлық оқушылар орындай алады:
Қазақ тіліндегі төл дыбыстарды біледі
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Қазақ тілінің төл дыбыстарын қолданып, салыстыру жұмыстарын жүргізе алады
Кейбір оқушылар орындай алады:
Қазақ тіліндегі төл дыбыстарды үндестік заңына сай қолдана отырып, Қожаның іс-әрекетіне баға береді.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту
Суреттерді сәйкестендіру арқылы жұптарға бөлу
«Кім жылдам?» Қай әріп?
1.Өлеңде бар,әнде жоқ.
Бөлмеде бар, үйде жоқ. (Ө)
2.Ініде бар, ұлда жоқ.
Інде бар,ұяда жоқ. (І)
3.Құста бар,малда жоқ.
Ұяда бар,ағашта жоқ. (Ұ)
4.Әжеде бер, атада жоқ.
Әкеде бар, ағада жоқ. (Ә)
5.Үйректе бар,қазда жоқ.
Күнде бар айда жоқ. (Ү)
6.Қалада бар, аулада жоқ.
Қаламда бар, дәптерде жоқ. (Қ)
7.Ғарышта бар, аспанда жоқ.
Ағада бар,ініде жоқ. (Ғ)
8.Аңда бар,қасқырда жоқ.
Оңда бар солда жоқ. (Ң)
9.Жиһазда бар,үстелде жоқ.
Гауһарда бар,алтында жоқ. (Һ)
Оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру;
Мағынаны тану
1.Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойыңыздар
2.Венн диаграммасы
Қожа оқыған мектеп пен өзіңіздің мектебіңізді салыстырыңыз. Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табыңыз.
Бағалау. «Қол сигналдары» әдісі
• Мен ... түсініп жатырмын және түсіндіре аламын (бас бармақ жоғарыға қарай көтерілген);
• Мен кейбір тұстарды түсінбедім (бас бармақ жанына қарай көрсетіп тұр);
• Мен түсінген жоқпын (бас бармақ төменге қарай көрсетіп тұр).
3.Жоспарланған тақырыптар бойынша пікірталас ұйымдастыру
«Сана саяжолы» әдісі (Conscience Alley)
Бұл әдістің мақсаты хикаяда проблема шешумен немесе дилеммамен бетпе-бет келгендегі кейіпкердің санасын зерттеу болып табылатынын түсіндіру.
Қожаның мектепке оқу құралдарын, оқулық сатып алуда кезекші мұғалім Сәбира Майқановаға өтірік айтуы дұрыс па? Сендер не істер едіңдер?
1-қатар Қожаның іс-әрекетін жақтайды.
2-қатар Қожаның іс-әрекетін жақтамайды.
Бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек».....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп өмірі
Сабақтың тақырыбы:Әдептілік – әдемілік белгісі
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:А3. Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту.
Сабақтың мақсаттары:Барлық оқушылар орындай алады:
Қазақ тіліндегі төл дыбыстарды біледі
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Қазақ тілінің төл дыбыстарын қолданып, салыстыру жұмыстарын жүргізе алады
Кейбір оқушылар орындай алады:
Қазақ тіліндегі төл дыбыстарды үндестік заңына сай қолдана отырып, Қожаның іс-әрекетіне баға береді.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту
Суреттерді сәйкестендіру арқылы жұптарға бөлу
«Кім жылдам?» Қай әріп?
1.Өлеңде бар,әнде жоқ.
Бөлмеде бар, үйде жоқ. (Ө)
2.Ініде бар, ұлда жоқ.
Інде бар,ұяда жоқ. (І)
3.Құста бар,малда жоқ.
Ұяда бар,ағашта жоқ. (Ұ)
4.Әжеде бер, атада жоқ.
Әкеде бар, ағада жоқ. (Ә)
5.Үйректе бар,қазда жоқ.
Күнде бар айда жоқ. (Ү)
6.Қалада бар, аулада жоқ.
Қаламда бар, дәптерде жоқ. (Қ)
7.Ғарышта бар, аспанда жоқ.
Ағада бар,ініде жоқ. (Ғ)
8.Аңда бар,қасқырда жоқ.
Оңда бар солда жоқ. (Ң)
9.Жиһазда бар,үстелде жоқ.
Гауһарда бар,алтында жоқ. (Һ)
Оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру;
Мағынаны тану
1.Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойыңыздар
2.Венн диаграммасы
Қожа оқыған мектеп пен өзіңіздің мектебіңізді салыстырыңыз. Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табыңыз.
Бағалау. «Қол сигналдары» әдісі
• Мен ... түсініп жатырмын және түсіндіре аламын (бас бармақ жоғарыға қарай көтерілген);
• Мен кейбір тұстарды түсінбедім (бас бармақ жанына қарай көрсетіп тұр);
• Мен түсінген жоқпын (бас бармақ төменге қарай көрсетіп тұр).
3.Жоспарланған тақырыптар бойынша пікірталас ұйымдастыру
«Сана саяжолы» әдісі (Conscience Alley)
Бұл әдістің мақсаты хикаяда проблема шешумен немесе дилеммамен бетпе-бет келгендегі кейіпкердің санасын зерттеу болып табылатынын түсіндіру.
Қожаның мектепке оқу құралдарын, оқулық сатып алуда кезекші мұғалім Сәбира Майқановаға өтірік айтуы дұрыс па? Сендер не істер едіңдер?
1-қатар Қожаның іс-әрекетін жақтайды.
2-қатар Қожаның іс-әрекетін жақтамайды.
Бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек».....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Әдептілік – әдемілік белгісі (5 сынып, I тоқсан, 2 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: «Қазақстан - құтты мекен» (5 сынып, IV тоқсан, 1 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Досы көпті жау алмайды (5 сынып, IV тоқсан, 1 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Әдептілік (5 сынып, I тоқсан, 2 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Бердібек Соқпақбаев «Менің атым- Қожа» повесі (пысықтау сабағы) (5 сынып, I тоқсан, 2 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Әдептілік – әдемілік белгісі (5 сынып, I тоқсан, 2 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: «Қазақстан - құтты мекен» (5 сынып, IV тоқсан, 1 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Досы көпті жау алмайды (5 сынып, IV тоқсан, 1 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Әдептілік (5 сынып, I тоқсан, 2 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Бердібек Соқпақбаев «Менің атым- Қожа» повесі (пысықтау сабағы) (5 сынып, I тоқсан, 2 бөлім )
Іздеп көріңіз: