Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ауа райы туралы сипаттау мәтінін жазуға ойлар жинау (2 сынып, IV тоқсан )
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Табиғат және қоршаған орта»
Сабақтың тақырыбы:Ауа райы туралы сипаттау мәтінін жазуға ойлар жинау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.2.4.1 Мәселеден хабардар екенін көрсете отырып, нақты тақырып бойынша қысқа диалогке қатысады
2.2.1.1 Өз ойларын бейнелі сөздерді пайдалана отырып жеткізеді
Сабақтың мақсаттары:Барлығы: тақырыпқа сәйкес қойылған сұраққа жауап береді, жай сөйлемдер құрады.
Көбі: тақырыпқа сәйкес қысқа диалогқа қатысады, ойларын бейнелі сөздермен жеткізеді.
Кейбірі: бейнелі сөздерді орынды қолданып, диалогқа еркін қатысады.
Сабақ барысы:
Сабақтың мақсатымен таныстыру
Тақырып бойынша қысқа диалогқа қатыса аламын.
(Ұ) «Мезгілді тап» ойыны
Оқушылар дөңгеленіп отырады және біреуі жыл мезгілдерінен бір әрекетті ымдап көрсетеді, мысалы, аққала жасау, күннен ыстықтау. Қалғандары соған сәйкес мезгілді табады.
(МК, Ұ) Жаңа сөздерді меңгерту, сөйлемдер құру
Ауа райы бұзылады
Ауа температурасы
Күрт төмендейді
Суытады, ысиды
15 градусқа дейін жетеді
Жауын-шашын
Солтүстікте, оңтүстікте, батыста, шығыста
Сын есім мен етістіктің сөйлемде қолданылуын қайталау
Қандай? Не істейді?
Салқын салқындайды
Суық суытады
Ыстық ысиды
Төмен төмендейді
Жоғары көтеріледі
Жылы жылынады
(Ұ) Оқушыға ауа райы суретін көрсетіп, ойыншық микрофонмен (қолдан жасалған) сұхбат алу. Мысалы: жаңбыр кезі. Қандай мезгіл? Қай ай? Сен қайдасың? Бүгінгі ауа райы қандай? Ыстық па, әлде суық па? Жаңбыр жауып тұр ма? Жел соғып тұр ма? Қар жауып тұр ма? Сен не киіп тұрсың?
(Ж, Қ) Оқушылар жұп болып суреттерді және ауа райына қатысты үйренген сөздерді қолдана отырып кезекпен бір-бірінен (микрофонмен) сұхбат алады. Көрсетілген лексиканы қолдануды естеріне салу.
(Ұ, Қ) Сыныпқа сұхбаттарын көрсету үшін бір немесе екі жұпты таңдау. Оқушылардың төмендегідей дағдыларын бағалау:
• ауа райы бойынша лексика мен ауа райының тілін, реттілік лексиканы, ай аттарын қолдану;
• басқаларды түсіне отырып тыңдау;
• бейнелі сөздерді пайдалана отырып, ойларын түсіндіру;
• диалогқа қатысу.
(МК, Ұ) Бейнематериалдан ауа райы болжамын тыңдау
(Ө, Қ) Ертеңгі күннің ауа райы болжамын айтып беру (тақтадағы тірек сөздерді қолдану) ....
Сабақтың тақырыбы:Ауа райы туралы сипаттау мәтінін жазуға ойлар жинау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.2.4.1 Мәселеден хабардар екенін көрсете отырып, нақты тақырып бойынша қысқа диалогке қатысады
2.2.1.1 Өз ойларын бейнелі сөздерді пайдалана отырып жеткізеді
Сабақтың мақсаттары:Барлығы: тақырыпқа сәйкес қойылған сұраққа жауап береді, жай сөйлемдер құрады.
Көбі: тақырыпқа сәйкес қысқа диалогқа қатысады, ойларын бейнелі сөздермен жеткізеді.
Кейбірі: бейнелі сөздерді орынды қолданып, диалогқа еркін қатысады.
Сабақ барысы:
Сабақтың мақсатымен таныстыру
Тақырып бойынша қысқа диалогқа қатыса аламын.
(Ұ) «Мезгілді тап» ойыны
Оқушылар дөңгеленіп отырады және біреуі жыл мезгілдерінен бір әрекетті ымдап көрсетеді, мысалы, аққала жасау, күннен ыстықтау. Қалғандары соған сәйкес мезгілді табады.
(МК, Ұ) Жаңа сөздерді меңгерту, сөйлемдер құру
Ауа райы бұзылады
Ауа температурасы
Күрт төмендейді
Суытады, ысиды
15 градусқа дейін жетеді
Жауын-шашын
Солтүстікте, оңтүстікте, батыста, шығыста
Сын есім мен етістіктің сөйлемде қолданылуын қайталау
Қандай? Не істейді?
Салқын салқындайды
Суық суытады
Ыстық ысиды
Төмен төмендейді
Жоғары көтеріледі
Жылы жылынады
(Ұ) Оқушыға ауа райы суретін көрсетіп, ойыншық микрофонмен (қолдан жасалған) сұхбат алу. Мысалы: жаңбыр кезі. Қандай мезгіл? Қай ай? Сен қайдасың? Бүгінгі ауа райы қандай? Ыстық па, әлде суық па? Жаңбыр жауып тұр ма? Жел соғып тұр ма? Қар жауып тұр ма? Сен не киіп тұрсың?
(Ж, Қ) Оқушылар жұп болып суреттерді және ауа райына қатысты үйренген сөздерді қолдана отырып кезекпен бір-бірінен (микрофонмен) сұхбат алады. Көрсетілген лексиканы қолдануды естеріне салу.
(Ұ, Қ) Сыныпқа сұхбаттарын көрсету үшін бір немесе екі жұпты таңдау. Оқушылардың төмендегідей дағдыларын бағалау:
• ауа райы бойынша лексика мен ауа райының тілін, реттілік лексиканы, ай аттарын қолдану;
• басқаларды түсіне отырып тыңдау;
• бейнелі сөздерді пайдалана отырып, ойларын түсіндіру;
• диалогқа қатысу.
(МК, Ұ) Бейнематериалдан ауа райы болжамын тыңдау
(Ө, Қ) Ертеңгі күннің ауа райы болжамын айтып беру (тақтадағы тірек сөздерді қолдану) ....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Табиғат және қоршаған орта Ауа райы туралы сипаттау мәтінін жазуға идеялар жинау (1-сабақ) (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мезгілді сипаттап жазу (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Табиғат және қоршаған орта Мезгілді сипаттап жазу (2-сабақ) (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Саяхат Демалыс туралы әңгімелерді оқу (2-сабақ) (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Сәлемдесу түрлері (1 сынып, 1 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Табиғат және қоршаған орта Ауа райы туралы сипаттау мәтінін жазуға идеялар жинау (1-сабақ) (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мезгілді сипаттап жазу (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Табиғат және қоршаған орта Мезгілді сипаттап жазу (2-сабақ) (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Саяхат Демалыс туралы әңгімелерді оқу (2-сабақ) (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Сәлемдесу түрлері (1 сынып, 1 бөлім )
Іздеп көріңіз: