Қазақ тілінен сабақ жоспары: Табиғат және қоршаған орта Ауа райы туралы сипаттау мәтінін жазуға идеялар жинау (1-сабақ) (2 сынып, IV тоқсан )

Қазақ тілінен сабақ жоспары: Табиғат және қоршаған орта Ауа райы туралы сипаттау мәтінін жазуға идеялар жинау (1-сабақ) (2 сынып, IV тоқсан )

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7
Сабақ тақырыбы:Табиғат және қоршаған орта, Ауа райы туралы сипаттау мәтінін жазуға идеялар жинау (1-сабақ)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)О 1 Таныс сөздерден құралған қарапайым сөз орамдарының мағынасын түсінеді.
А4 Мәселеден хабардар екенін көрсете отырып, нақты тақырып бойынша қысқа диалогке қатысады.
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар төмендегіні меңгереді:
Таныс сөздерден құралған қарапайым кейбір сөздердің мағынасын түсінеді. Мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап беріп, қысқа диалогке қатысады.
Оқушылардың көпшілігі:
Таныс сөздерден құралған қарапайым сөз орамдарының мағынасын түсінеді. Мәселеден хабардар екенін көрсете отырып, нақты тақырып бойынша қысқа диалогке қатысады.
Кейбір оқушылар:
Таныс сөздерден құралған қарапайым сөз орамдарының мағынасын түсінеді. Мәселеден хабардар екенін көрсете отырып, нақты тақырып бойынша қысқа диалогке еркін қатысады.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту.
(Ұ) «Диктор уақыты» ойыны
Бір оқушы бүгінгі күн, апта, ауа райы болжамымен таныстырады.
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
(Ө) «Суреттер сөйлейді»
Берілген суреттер бойынша ауа райы туралы сөйлемдер айту. Қай киімді қандай ауа райында киюге болатынына назар аударту.
Үлгі: Мынау - тон. Оны күн суық болғанда киеді.
(Ж) Мәтінмен жұмыс. "Адасқан сөздер".
Мәтінді оқып, мазмұнын түсіну. Оқыған мәтін негізінде орны ауысып келген сұрақтарды дұрыс құрастырып жауап береді.
Қыс келді. Ауа райы суық. Таңертең боран соғады, ал түсте қатты аяз болады. Кешке қар жауады. Далаға шыққанда жылы бас киім, аяқ киім және тон кию керек.
1. ауа райы болды қандай таңертең?
2. кешке жауады не?
3. күн болды ма түсте ыстық?
4. киімдер кандай кию керек далаға?
Сергіту сәті. Бейнематериалдағы қимылдарды қайталап билейді.
(Ж) Оқушылар жұпта оқыған мәтінге ұқсас мәтін құрастырады. Қай мезгіл туралы құрастыратынын жеребе арқылы таңдайды.
 Көктем
 Жаз
 Күз
(Ө,Қ) "Алтын сандық" ойыны. Оқыған, тыңдаған мәтіндері негізінде ауа райы туралы сұрақтар жазып, қорапқа салады. Сұрақтар араластырылып, оқушылар кезекпен алып жауап береді.....

Доп      


Мақала ұнаса, бөлісіңіз:

Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Тәні саудың – жаны сау Спортшыларды сипаттау (3-сабақ) (2 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Саяхат Демалыс туралы әңгімелерін айту - ойларын білдіру (2-сабақ) (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Тәні саудың – жаны сау «Тәні саудың-жаны сау» тақырыбында әңгімелер (1-сабақ) (2 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті Балаларға арналған тақпақтарды оқу (2 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Саяхат Демалыс туралы әңгімелерді оқу (2-сабақ) (2 сынып, IV тоқсан )

Іздеп көріңіз:
сабақ жоспары Табиғат және қоршаған орта Ауа райы туралы сипаттау мәтінін жазуға идеялар жинау (1-сабақ) 2 сынып қазақ тілі, қазақ тілінен қмж кмж қысқа мерзімді сабақ жоспары, поурочные планы на казахском языке, казак тили кыска мерзимди сабак жоспары, Табиғат және қоршаған орта Ауа райы туралы сипаттау мәтінін жазуға идеялар жинау (1-сабақ)

Пікір жазу

  • [cmxfinput_gallery][cmxfinput_youtube]